[ALL B5] Wymiana radia

Chciałbym wymienić sobie radio, mam Concerta Blaupunkta produkowanego w Portugalii i chciałbym go wyjąć i wsadzić sobie inne radyjko, tylko problem lezy w tym, że w innych radiach jest mniejsza ilość wejść na wtyczki i przykładowo po podłączeniu nie gra mi tył. W JVC, które chcę wsadzić jest wejście na czarną i brązową wtyczkę, a nie ma na taką biało-zielono-niebieską i czerwoną. Może jakąś przejściówkę muszę sobie zakupić albo coś, bo nie wiem i nie znam się na elektryczno-elektronicznych sprawach.

Jeżeli potrzeba, to mogę jakieś fotki porobić i pokazać o co mi chodzi, ale dla znających temat chyba jest jasne, co chcę osiągnąć.

Z góry dzięki :wink4:

Kolego temat przerabiany praktycznie co tydzień na forum.

Potrzebny ci jest adapter aktywnego tyłu. Jeśli masz nie bosse to taki:

lub gdy masz wyjścia RCA to możesz zastosować taki:

To są oczywiście przykłady na allegro jest tego pełno tylko tam szybko linki wygasają.

I jak będziesz robił zakupy to zaopatrz się w separator antenowy bo radio będzie słabo odbierało.

Dzięki wielkie za podpowiedź. Jest tylko mały problem, u mnie są 4 kostki, a w tych wszystkich adapterach są trzy.

Może lepiej zdjęcia. U mnie jest coś takiego:

22022012223.jpg

22022012224.jpg

a w radiu, które chcę podłączyć jest tak:

23022012233.jpg

Brązowa i czarna kostka da się podłączyć bezproblemowo i gra mi sam przód, pozostałe kostki, czyli ta czerwona i ta kolorowa nie ma odpowiednika w radiu i nie gra mi tył, w tych adapterach wynikałoby, że można jeszcze tylko czerwoną podłączyć, więc pozostaje kwestia kolorowej.

A może u mnie jest jakieś ciekawe nagłośnienie, tylko ja o tym nie wiem, ewentualnie czy któraś z tych kostek jest może do zmieniarki??? Bo jeżeli tak, to która i gdzie wychodzi instalacja od zmieniarki w moim Autku? Jeżeli by tak było, to się nie będę pałował ze zmianą radia, tylko kupię zmieniarkę ori i na pewno lepiej będzie hulało.

Czwarta kostka to chyba wejście telefonu i nawigacji ale tego już nie zgrasz z nie ori radiem.

Jedynie można by sygnał na wyciszenie podpiąć do odpowiedniego wejścia w kostce zasilania radia według rozpiski producenta.

Rozpiska pinów w tej kostce:

scaled.php?server=859&filename=concertcd.gif&res=medium

Czyli krótko, nie mam wyjścia na zmieniarkę, mam sobie kupić taki kabelek żeby połączyć kolorowe kostki i z drugiej strony, żeby były dwie męskie wtyczki, ktore będą pasować do mojego line out w JVC, żeby tył podłączyć. Czy jednak musze kupić ten adapter, który ma dodatkowe pudełeczko, żeby mi wszystko ładnie grało? Bo teraz to się zasmuciłem, że nie ma wyjścia na zmieniarkę, bo wolałbym Oryginalne radio, ładnie się komponuje z wnętrzem Audi. Ale cóż, kaset już nie mam, za to pełno płyt, które uwielbiam.

Dzięki za pomoc :good:

Jak niema? przecież concert na wyjście na zmieniarkę zamiast niebieskiej kostki podpinasz kabel zmieniarki, kodujesz VAGiem i hula zmieniarka z ori radiem.

Stało się coś z moim Concertem, chcieliśmy do kolegi do A6 C4 wsadzić i nic nie chodzi, włącza się napis SAVE, ale na nic nie reaguje, na żadną kombinację klawiszy - guzików. Próbowaliśmy zostawić włączone nawet na całą noc, żeby się zresetowało i nic, dalej to samo, czy to jakaś pamięć padła, czy procek? Przez jakieś 2 dni radio było odłączone od zasilania kompletnie. Nie zablokowało się, bo mam kod i ani razu go nie wpisałem błędnie. Cóż to może być?