Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Prośba o analizę logów


banshee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :)

Na początku wyjaśnię, że to mój pierwszy kontakt z VAGiem, ale po zrobieniu swoich logów stwierdziłem, że chyba jest coś z zaworem EGR w moim autku i ta niepokojąca mała dawka paliwa??? (auto ma chipa)

Czy może mi ktoś w tym rozszyfrowywaniu pomóc? :> Jak można odczytać kąt wtrysku żeby później ewentualnie skorygować go fizycznie (już wcześniej ustawiałem za pomocą czujnika zegarowego przy wymianie rozrządu, ale wartość na VAGu to przecież podstawa)

Jeśli można, napiszcie jaki kod trzeba wpisac do VAGa zeby można było zmianić te wartości - jeżeli to pytanie jest bez sensu to z góry przepraszam, ale to mój pierwszy kontakt z VAGiem, jak już pisałem na początku:)

Jakie wartości można zmieniać za pomocą VAGa?

Skąd biorą się te wszystkie kody?

Czy może mi ktoś bardziej to opisać?

Myślę, że temat się rozwinie, bo znajdą się niektórzy, co chcieliby się doinformować :naughty:

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i jakąś diagnozę logów statycznych (silnik chyba dosyć rozgrzany?)

Może zrobić logi dynamiczne? Jakie kanały są ważne?

Z góry dziękuję

Sławek :hi:

log001eg4.jpg

log003np4.jpg

log008tj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z tych logów widać tylko za małą dawkę i niedogrzane auto (albo termostat do wymiany).

To jest zupełnie niekompletne i nic nikt Tobie więcej nie powie.

Poczytaj sobie to i zrób logi:

http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_13_x_2007-t18478.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś w tym rozszyfrowywaniu pomóc? :> Jak można odczytać kąt wtrysku żeby później ewentualnie skorygować go fizycznie (już wcześniej ustawiałem za pomocą czujnika zegarowego przy wymianie rozrządu, ale wartość na VAGu to przecież podstawa)

poswiec dwa dni na uzycie opcji szukaj i poczytaj .. bedziesz wszystko wiedzial .... [bo jak narazie jest kiepsko :wink4:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...