Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zrobić centralny zamek z pilota ?


CZERWONAniunia

Rekomendowane odpowiedzi

posiedam audi a4 z 96 tdi roku od roku...mam tylko jeden kluczyk bez zadnego przycisku....posiadam domykanie i otwieranie szyb przednich i szyberdachu z kluczyka...nie slysze zadnego klikniecia po zamknieciu ani otwarciu tylko mruga mi swiatelko pod przyciskiem awaryjnch.....wiem ze napewno jest to gdzies opisane na forum ale szukam juz 3 godziny i nie moge zlalezc 100% odpowiedzi.....prosze o krotkie przyblizenie lub jakis link jaki alarm zamontowac czy moge tylko kupic kluczyk ktos mi mowil ze wystarczy wyslac do audi papiery zaplacic i oni przysylaja kluczyk scyzoryk?? ale czy bedzie dzilal centralny na pilota?? jak najprosciej zrobic to abym mogl sterowac otwieraniem dzwi na pilota bo wkurza mnie ciagle wkladanie i przekrzecanie kluczyka....prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W '96 roku nie było chyba scyzoryków. Aby sterować zamkiem z pilota musisz dokupić sobie zewnętrzny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam fabryczny alarm, ale otwieranie i zamykanie jest z dodatkowego pilota. Czyli zamykanie auta bez wkładania klucza - musisz zgłosić się do fachowca, co takie mechanizmy zakłada. I dopiero do tego pilota podepnie fabryczny alarm.

Adamq - tak, mam auto z 1996 i nie mam scyzoryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie centralny zamek na pilota, ale gdy montowałem alarm to wyjąłem ten sterownik centralnego zamka i teraz alarm mi zamyka i otwiera.

Mam ten sterownik centralnego zamka wraz z 2 pilotami i instrukcjami, mogę odsprzedać jeśli ktoś będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej zalozyc alarm + domykanie szyb + pilot ja wrzuciłem takie cos do siebie i jestem zadowolony (no moze z ceny nie bylem zabardzo zadowolony - 600zetek auto alarm radio torun) no i oprócz alarmu bedzies musial jeszce chyba dorzucic jede silownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem alarm Tornado z obcją domykania szyb (130zł) - wstawiłem a domykanie zrobiłem na 2 przekaźnikach

Wygodne w obsłudze, klikasz raz zamykając samochód - alarm zazbrojony, dzwi pozamykane a szyby jak były otwarte do się same domkną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W '96 raczej na pewno nie było scyzoryków z tego co mi wiadomo. Załóż alarm jak koledzy doradzają i będziesz miał problem z głowy i jak Ci nie zależy na jego jakości to sobie kupisz coś taniego i będziesz miał otwieranie z pilota za nieduże pieniążki, na pewno taniej jak zakup i dopasowywanie scyzoryka :th:

Ja osobiście mam kluczyk scyzoryk, ale dodatkowo zakładam alarm. Niestety nie znam firm, wiem tyle że ma certyfikat. Oczywiście opcja domykania szyb też jest - koszt 350zł z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem alarm Tornado z obcją domykania szyb (130zł) - wstawiłem a domykanie zrobiłem na 2 przekaźnikach

Wygodne w obsłudze, klikasz raz zamykając samochód - alarm zazbrojony, dzwi pozamykane a szyby jak były otwarte do się same domkną

Masz może jakiś schemat jak podłączyłeś te przekaźniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rysowałem schematu, podłączyłem z głowy, nic trudnego

Przekażniki zamontowane w drzwiach kierowcy i podpięte do przycisków sterowania szybami, sterowanie przekaźników z alarmu.To wszystko.

myślałem o podłączeniu szyberdachu ale czasem trzeba zostawić uchylony przy zamkniętym samochodzie i nie podłączałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się gościa co mi alarm zakładał czy da się mieć sam centralny bez alarmu z pilota i powiedział mi że jest taka opcja. Z montażem koszt to 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jarko taka opcja jest najprostrza, jestes w stanie sobie to sam zalozyc na allegro taki sterownik kupisz za 60zl razem z alarmem, wystarczy sie wpiac do kabelkow w slupku przednim lub w progu, dwa kableki do centralnego, dwa do kierunkowskazow, dwa do czujnikow drzwiowych (jesli chcesz miec alarm i jest taka opcja) i syrena, prosta sprawa wszystko w jednym miejscu i radocha ze sie zrobilo samemu :) jesli chcesz miec kluczyk scyzoryk to poszukaj modul z taka opcja widzialem takie juz do 100 zl wraz z dwoma kluczykami (scyzorykami) , tylko trzeba dorobic grot i przelozyc tabsa z immo jesli go masz - ale co do immo to sie musisz dopytac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem ile mi mój magik za to krzyknął, zapewne jak się samemu robi to jest dużo taniej, ale nie każdy chce, umie, potrafi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...