Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Madbar ale jak wpisać te wartości? Ja mam Vag-Can 311-2 i w

56-Radio mam takie kodowanie:

Vag nr 8E0035192 Component BNO 0001

Soft Coding 00205 Shop# WSC 63251

Po wejsciu w Function 07 nie mogę wpisać numeru 0311118 ponieważ jest za długi i wywala mi błąd numer może być 5-cio cyfrowy.

[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 14:05_________________________________________________Napisałeś że mam wejść w sterownik Navi -56 u mnie jest pod tym numerem 56- Radio a Navi jest pod nr. 37 czyli

37-Navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio to nie nękanie tylko jedno zapytanie! Pomyślałem że nie ma potrzeby pisać na forum tylko bezpośrednio do Ciebie. Ale mogę powtórzyć prośbę na forum:

Proszę o wskazówki co do kodowania kiery mufu z tipem i grzaniem. Mam tak jak Ty radio RNS-D z Tunerem TV i Zmieniarką na 6 CD. Zakodowałem zgodnie z opisem sterownik kierownicy, tempomat i ABS - ale lewa strona kiery nie działa tylko rolka głośności działa. Podświetlenie kiery jest i klakson też. Słyszałem od Madbar-a że trzeba jeszcze zakodować Navi Proszę pomóż bo Ty masz te same radio co ja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Concert II :wink4:

w moim przypadku niedziałająca lewa rolka to nie wina kodowania tylko "starego" radia - ostatnio pożyczyłem na chwile od kumpla Concert II z B7 włożyłem do mnie do auta i rolka działała :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio napisałeś że masz Concert II czy to znaczy że zamieniłeś RNS-D na Concert II?

Co mi radzisz?

Ja mam RNS-D + TV tuner + Zmieniarka na 6 CD.

Mam zamienić cały sprzęt na Concert II aby sterowanie kierownicy zaczeło działać?

Wiem że RNS-E jest lepsze od mojego ale nie współdziała z moim TV tunerem i moją zmieniarką CD.

Wymiana wszystkiego to koszt ok. 6 Tysi.

Raczej będę szukać dalej sposobu uruchomienia lewej rolki kiery mufu poprzez zmianę kodowania VAG-iem.

Mam rozpiskę Ross-Tech z RNS-E i w sobotę siadamy z kumplem elektronikiem do tego problemu( on ma lepszego VAG-a) i jakąś wiedze.

Nawet jeżeli trzeba będzie ciągnąć kable od Navi do sterownika kiery

Jak coś wyrezamy to opisze wszystko dla potomnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w B6 widziałeś oryginalnie kierownicę z B7 multifunkcyjną ? :> tak samo z radiem pewnie jest tak że jeżeli włożysz do B6 radio z B7 w której była multifunkcja to pewnie lewa rolka ruszy to prosta kalkulacja. A antonio napisał że pożyczył radio od kolegi z B7 i rolka ruszyła. Więc trzeba szukać radyjek z B7 ciekawi mnie tylko czy chorusy z B7 też ruszą ... w B6 z kierą multifunkcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozwiać ostatecznie kwestię tego czy Concert II (w B6) współpracuje z MUFU of B7 niezależnie od rocznika B6. Jeżeli tak to wtedy można wnioskować że to kwestia TYLKO kodowania.

Jeżeli jednak okazuje się że kodowanie nie pomaga to wtedy wymiana na Concerta II ale z B7 może być lekarstwem bo standardowo taki zestaw pracuje w B7-kach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placek ja próbowalem kodowania na wszystkie sposoby i nic - wrzucilem do swojego auta radyjko od kupla z B7 w której nie ma MU-FU i ruszylo bez ingerencji Vaga

Waldek ja od początku mialem i mam Concerta, jedyny do zrealizowania mod na tą chwile to zamiana z kumplem na radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lewa rolka przy radiu RNS-D i kierownicy mufu z modelu B7 napewno działa. Ponieważ kupiłem od gościa na niemieckim eBay-u tą kiere i u niego działa przy takiej konfiguracji. On kupił sobie kiere od TT i po przełożeniu też RNS-D działa

Fotka jest z nową kierą i RNS-D. Pisałem do niego aby mi powiedział jak zakodować ale on tego nie wie! Kupił auto z tym modem! A teraz wymienił kiery i tylko musiał kodować ponownie ABS.

qVsdJ.jpg

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 16:52_________________________________________________Więc nie piszcie o wymianie radia tylko napiszcie czy jest ktoś w klubie kto ma kiere z mufu i radio RNS-D z działającą kierą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Więc nie piszcie o wymianie radia tylko napiszcie czy jest ktoś w klubie kto ma kiere z mufu i radio RNS-D z działającą kierą!

chyba nikt nie ma skoro tyle przez czasu nikt nie odpowiedział jak to zrobić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupiłem kiery z B7 z podgrzewaniem numer 4F0 419 091 BB 1KT do tego moduł skrętu 8E0953549Q z taśmą 4E0953541 A. i zauważyłem że w kierownicy jest wtyczka na dwa piny:

ff18427f886fd868m.jpg

natomiast w taśmie nie ma pinów do tej wtyczki:

3ac776fe1d2ca6b7m.jpg

I teraz pytanie jesteście pewni że kiera będzie grzała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera będzie grzała jeżeli dokupisz inną taśmę!Właśnie z gniazdem 2-wu pinowym Potrzebujesz taśmy z numerem 4E0953541 E i jest ona najdroższa Czy taśma 4E0953541 B ma gniazdo do grzania kierą to nie wiem trzeba zapytać w stacji AUDI.[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:18_________________________________________________Ale z twoją taśmą 4E0953541 A kiera nie będzie grzała napewno![br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:19_________________________________________________Cena takiej taśmy na allegro to koszt ok. 200 zł Wiem bo sam szukałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera będzie grzała jeżeli dokupisz inną taśmę!Właśnie z gniazdem 2-wu pinowym Potrzebujesz taśmy z numerem 4E0953541 E i jest ona najdroższa Czy taśma 4E0953541 B ma gniazdo do grzania kierą to nie wiem trzeba zapytać w stacji AUDI.[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:18_________________________________________________Ale z twoją taśmą 4E0953541 A kiera nie będzie grzała napewno![br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:19_________________________________________________Cena takiej taśmy na allegro to koszt ok. 200 zł Wiem bo sam szukałem!

Tak myślałem :/ qrde wszyscy na forum mówili będzie grzała będzie grzała i co ? Tak myślałem. W Etce znalazłem że niby z końcówką B też będzie dobra ale pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na forum ci tak pisali? Ja w ostatnim czasie wszystko czytam odnośnie tuningu kiery mufu bo mi nie chce działać lewa rolka z małą navi i nic takiego nie widziałem. Sam mam kiere z grzeniem od A6 multifunkcją i łopatkami tip-a[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:55_________________________________________________Ale kolo Ty jesteś z Warszawki Udaj się na spot w Warszawie a kolega Malik ( autor tego tematu) cię pokieruje i napewno pomoże![br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:57_________________________________________________dominikt1- a tak dla sprostowania to twoja kiera nie jest od A4 B7 tylko od A6 i radze sukać poduszki od A6 a nie od A4. Komplet to komplet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę szukać dalej kabelka, - taki to mam a chciałbym poexperymentować z przekładaniem pinów ale tylko na wiązce z różnokolorowymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...