Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyjaśniałem mój problem z niedziałająca lewą rolką w kierze B7 zamontowanej w B6 i z radiem Concert.

Gość mi powiedział że kiera sprawna i wszystko hula ale rolka zadziała jeżeli będzie albo navi albo podłączenie telefonu.

Na razie nei chce instalować navi więc czy możecie mnie oświecić co oznacza montaż instalacji do telefonu ?? czy chodzi tu także o BT??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość który zakładał u mnie taki zestaw twierdzi że wystrzeli po prostu jeden wkład.

no tak ale ktos z chłopaków połączył dwa naboje :)

znaczy kabelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na razie nei chce instalować navi więc czy możecie mnie oświecić co oznacza montaż instalacji do telefonu ?? czy chodzi tu także o BT??

Pozdrawiam

chodzi o mikrofon i BT[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 12:17_________________________________________________tutaj masz wszystko opisane: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Zatem jak dobrze rozumeim po zainstalowaniu takiego zestawu lewa rolka kierownicy powinna działać - skoro mechanicznie wszystko jest sprawne?

Gość mi powiedział że kiera sprawna i wszystko hula ale rolka zadziała jeżeli będzie albo navi albo podłączenie telefonu.

sam tak napisałeś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wysłowiłem,

Powiedziano mi że rolka powinna zrobić sie aktywna jeśli będzie podłączona instalacja telefoniczna.

Tu wyczytałem że instalacją telefoniczną jest mikrofon + bt.

Trochę jestem skołowany bo nie rozumiem w jaki sposób podpięcie tej instalacji ma spowodować działanie rolki - czy chodzi o ustawienie kompa który teraz mając BT i mikrofon powiąże je z rolką i radiem przez co rolka stanie się aktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis zamontowalem kierownice i dwie rolki dzialaja fajnie,a dwa przyciski nie dzialaja pisze tylko no funktion.ten przycisk z prawej strony nie bedzie dzialal to wiem ale ten z lewej czy nie powinien czegos przelanczac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie końcówkę tego postu.

http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Masz wyjaśnione działanie obydwu przycisków i rolek. Zarówno lewy jak i prawy przycisk zadziałają dopiero wtedy gdy będziesz miał zainstalowany moduł BT.

malik

Czyli jeżeli lewą rolke mam nieaktywną (prawa działa ok) to jest to wina braku BT ??

Placek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko to zdanie:

"

Dodatkowo zwracam uwagę na fakt, że jeśli w naszym aucie znajduje się (lub znajdował) fabryczny zestaw handsfree (np. firmy Nokia) to na pewno mamy zamontowany już mikrofon Audi w górnych lampkach. W takiej sytuacji możemy usunąć go z listy zakupów."

nie znalazłem natomiast odpowiedzi, nawet pośredniej na pytanie.

"Czy skoro mam kierownicę od B7 w B6 pod radiem Concert i lewa rolka mi nie działa to po zamontowaniu modułu BT zacznie działać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na zwijak i przewiń do końca postu. Zobaczysz wtedy trochę więcej niż parę pierwszych zdań otwierających poradnik.

[br][br]

IMG_4931.jpg?imgmax=720

Radio

Kręcenie rolką góra/dół - Przewijanie listy dostępnych stacji radiowych

Naciśnięcie rolki- Szukanie nowych stacji radiowych[br][br]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kręcenie rolką góra/dół - Przewijanie listy dostępnych stacji radiowych

Naciśnięcie rolki- Szukanie nowych stacji radiowych"

to opis działania rolek.

ja pytam jaki jest warunek ich działania. mój konkretny przypadek wprowadził pytanie - "Czy A4B6+kieraB7+ concert=nie działająca lewa rolka?" i jak to zmienić

Ty w swoim poście napisałeś co daje krecenie bądź wciśnięcie rolki - czy to nie jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Napisałeś wyraźnie:

Powiedziano mi że rolka powinna zrobić sie aktywna jeśli będzie podłączona instalacja telefoniczna...

A ja odwołując się do zapisów w poradniku odpowiedziałem, że do działania rolki nie jest konieczna instalacja BT.

Wystarczy radio :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Twojego radia to na 19 stronie tego wątku znalazłem ten wpis:

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

Pamiętam, że gdy instalowałem kierownicę multi z B7 w B6 jednego z naszych forumowiczów również nie działała lewa rolka. Miał starego Concerta. Wszystko zaczeło pieknie śmigać gdy zainstalował RNS-E. Możliwe więc że problem jednak leży w Concercie.

Jednak ww. cytat kolegi posiadającego B7 by tego nie potwierdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się : JETON napisał że działa ale w B7 - ciekwae czy On może ma instalację telefoniczną ??

B6 z kierą od B7 posiada tekże kolega Boseron i z tego co na zdjeciach widac ma również concerta II. Boseron - czy Ty masz może instalację telefoniczą.

Próbuję dociec co jest przyczyną nie działania lewej rolki - i co powoduje że podpięcie RNS-E nagle powoduje ze wszystko hula.

Jak widać można to tez zrobić bez RNS ale gdzie uderzyć - Boseron - pomożesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się : JETON napisał że działa ale w B7 - ciekwae czy On może ma instalację telefoniczną ??

B6 z kierą od B7 posiada tekże kolega Boseron i z tego co na zdjeciach widac ma również concerta II.

Witam. Mam instalację telefoniczną na bluetooth i nakładki do telefonów. (b7) concert.

Po przyciśnięciu "mode" przełączasz funkcję rolki z radia na książkę telefoniczną.

W telefonie: Rolką chodzisz po liście kontaktów, przyciskając rolkę wybierasz numer, lub odbierasz lub rozłączasz rozmowę.

W radiu: Rolką zmieniasz zaprogramowane stacje, wciskając rolkę wyszukujesz kolejną stację(częstotliwość). W CD analogicznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kiere multi z B7 w B6 mam tylko concerta i wszystko pieknie śmiga rolki obie działają więc to nie wina radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...