Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Za ciepło?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

Kup BEHRa a nie cuduj z wynalazkami, bo będziesz 2 razy płacił, a nie jest to taki mały wydatek...

Opublikowano
  • Autor
Kup BEHRa a nie cuduj z wynalazkami, bo będziesz 2 razy płacił, a nie jest to taki mały wydatek...

Dlatego pytam, bo nie wiem jaki jest oryginalny :E Teraz pytanie, czy to na pewno jest elektroniczny? Jaki nr. części ma ten termostat, jaka temperatura pracy?

EDIT: A jest jeszcze druga sprawa, że znajomy powiedział mi, że po co mam wymieniać cały termostat z obudową jeżeli mogę wymienić sam termostat (ta metalowa pierdoła), czy to prawda?

Opublikowano

Panowie ja bym nic nie wymieniał zauwarzyłem, że 1.8t w b6 czyli avj,bfb,amb,bex,na vagu zawsze mają prawie 100 stopn sam mam bfb i jest tak jak u ciebie na postoju prawie1oo stopni a jak jade to spada 90-92.wydaje mi sie że wszystkie 1.8t mają tak gorąco pod maską,u mnie też paruje jak pada ,a termostat ponad 400zł

Opublikowano

Ja bym też od razu nie wymieniał, jak będzie gorzej to tak. Termostat w nowszych 1.8T jest innej konstrukcji i nie da się wymienić niestety samego wkładu.

Opublikowano

Powiem tak u mnie tez fajnie paruje maska jak deszcz pada ale to od turbo się nagrzewa a temperatura ma być od 90-105 stopni

Opublikowano
  • Autor
Powiem tak u mnie tez fajnie paruje maska jak deszcz pada ale to od turbo się nagrzewa a temperatura ma być od 90-105 stopni

Czyli wychodzi na to, że jednak raczej jest ok? :mysli:

Opublikowano

Ja u siebie wymieniałem termostat silnik również AVJ nie było żadnych dziwnych objawów poza błędem termostatu w sterownika, koszt z wymiana około 500zł tylko oryginał.

Opublikowano

Witam podaj symbol tego termostatu .

Opublikowano

Nr to 06b121111K

http://postimage.org/image/1njd8t2xw/

Termostat w aso około 370zł jeśli mnie pamięć nie myli.

Pozdrawiam

Opublikowano

FrOstyyy doszukujesz się problemów tam gdzie ich nie ma:facepalm: Po to jest termostat elektromechaniczny aby temperatura silnika była kontrolowana przez ECU. I to że temp na biegu jałowym czy małych obciążeniach silnika wynosi ok 100* to tak ma być. Jest to wymuszone przez ekologię ponieważ ktoś wymyślił że w takiej temp silnik emituje mniej czegoś tam. Przy mocniejszym obciążeniu silnika ECU daje sygnał na element grzejny w termostacie co powoduje jego otwarcie i zmniejszenie temperatury pracy silnika. O szczegółach można poczytać w Self Study Program (zeszytach do samodzielnego kształcenia VW-audi )

Opublikowano
  • Autor
FrOstyyy doszukujesz się problemów tam gdzie ich nie ma:facepalm: Po to jest termostat elektromechaniczny aby temperatura silnika była kontrolowana przez ECU. I to że temp na biegu jałowym czy małych obciążeniach silnika wynosi ok 100* to tak ma być. Jest to wymuszone przez ekologię ponieważ ktoś wymyślił że w takiej temp silnik emituje mniej czegoś tam. Przy mocniejszym obciążeniu silnika ECU daje sygnał na element grzejny w termostacie co powoduje jego otwarcie i zmniejszenie temperatury pracy silnika. O szczegółach można poczytać w Self Study Program (zeszytach do samodzielnego kształcenia VW-audi )

Może tak, a może nie :) Nic nie szkodzi się zapytać kogoś kto się zna na tym lepiej ode mnie, od tego jest forum tak? :wink:

Opublikowano

Niech Ci będzie:wink: Ale ciągłe wsłuchiwanie i doszukiwanie się problemów może prowadzić do obsesji:kox: Termostat jest ten sam w ALT, AVJ i innych silnikach 1,8 turbo z B6 i kosztuje w ASO ok 350zł. Ale u Ciebie jest dobry.

Opublikowano
  • Autor

No to super :wink: Po prostu byłem zdziwiony, że silnik w takiej temperaturze pracuje :decayed:

Opublikowano

Jeśli chcesz poszerzać wiedzę na temat techniki vw-audi to polecam :naughty::

http://www.volkspage.net/technik/ssp/

Po naszemu też można gdzieś znaleźć ale nie wszystko

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.