Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

więc po wymianie poduszek pod skrzynia i zerwanych pod silnikiem szarpanie podczas upuszczania pedału gazu prawie ustały. Jak zimny nic nie szarpie ale jak się rozgrzeje troszkę czuć jakby ruch silnika. Obstawiam że to wtryski leją i sie wieszają dlatego takie poszarpywania. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie dawki ustawione. Jak wymieniłem wtryski na większe i wsadziłem program to podczas jazdy testowej też miałem szarpnięcia podczas dodawania i odejmowania gazu, okazało się że na vag dawkę miałem około 0,5 :P po wyregulowaniu na około 3 wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoonk

więc po wymianie poduszek pod skrzynia i zerwanych pod silnikiem szarpanie podczas upuszczania pedału gazu prawie ustały. Jak zimny nic nie szarpie ale jak się rozgrzeje troszkę czuć jakby ruch silnika. Obstawiam że to wtryski leją i sie wieszają dlatego takie poszarpywania. pozdro

Może to dalej wina poduszek, źle zrobiłeś nie kupując Lemfordera. Czasami lepiej więcej zapłacić i mieć pewność że to co kupiliśmy jest na 100% ok i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś sobie poradził z tym szarpnięciem po puszczeniu gazu i po wciśnięciu gazu oraz z lekkim szarpaniem podczas jazdy ze stałą prędkością najczęściej na 4 biegu przy 60-50 km/h?

Wymienione:

- całe zawieszenie przód

- wszystkie poduchy

- nowe sprzęgło

- nastawnik regenerowany

i wiecie co dalej szarpie... na szczęście wszystkie te rzeczy oprócz regeneracji nastawnika musiałem zrobić ale niestety żadna z tych napraw nie wyeliminowała problemu.

Pedał gazu działa poprawnie, według VAG'a

Wygląda to tak, że po puszczeniu gazu zamiast płynnie odejmować paliwo, odcina całkowicie do poziomu biegu jałowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam coś takiego. Czasami szarpnie a czasami nie przy odejmowaniu gazu gwałtownym, ale jak powoli spokojnie odpuszczam gaz to nie szarpnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem od kad kupilem moje audi. Wymienilem juz poduszki silnika, poduszki skrzynii, wszystko mam ustawione idealnie jesli chodzi o nastawnik dawki paliwa. nawet pompe paliwa mialem zmieniana podczas uwzywania samochodu i dalej szarpie. Jedyne co jeszcze moze to byc to mysle ze poloski. Jak myslicie ? Kiedys w moim audi byla zmieniana skrzynia lecz jeszcze nie za mojej kadencji. Jak kupywalem przeguby to od 90km nie pasowalo czyli takiego jak mam 1z 90km tylko musialem dawac poloski od 115km. Byc moze jest to wina przegubow wewnetrzych od strony skrzynii ? Moze ktos wie jak je sprawdzic zeby odrazu nie kupowac nowych gdyby okazaly sie sprawne. Mam wlasnie ten objaw ( jedno mocne szarpniecie przy dotknieciu gazu i jedno mocne szarpniecie przy puszczeniu pedalu gazu czyli jak tylko dotkne z pozycji zero do 1% juz jest szarpniecie i jak odpuszczam do pozycji zero to tez szarpniecie. Musze strasznie sprzeglic samochod zeby nie bylo szarpniec. Pomozcie :( mialem wiele problemow po kupnie wymienialem na raz zawieszenie hamulce rozrzady i mialem duzo przygod innego typu. Teraz uporalem sie z tym wszystkim i zostal ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem.Jadac na obojetnie ktorym biegu puszcze gaz a pozniej raptownie nacisne i jest szarpniecie gdzie powinno byc lagodne przejscie do napedu

---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

ja mam ten sam problem od kad kupilem moje audi. Wymienilem juz poduszki silnika, poduszki skrzynii, wszystko mam ustawione idealnie jesli chodzi o nastawnik dawki paliwa. nawet pompe paliwa mialem zmieniana podczas uwzywania samochodu i dalej szarpie. Jedyne co jeszcze moze to byc to mysle ze poloski. Jak myslicie ? Kiedys w moim audi byla zmieniana skrzynia lecz jeszcze nie za mojej kadencji. Jak kupywalem przeguby to od 90km nie pasowalo czyli takiego jak mam 1z 90km tylko musialem dawac poloski od 115km. Byc moze jest to wina przegubow wewnetrzych od strony skrzynii ? Moze ktos wie jak je sprawdzic zeby odrazu nie kupowac nowych gdyby okazaly sie sprawne. Mam wlasnie ten objaw ( jedno mocne szarpniecie przy dotknieciu gazu i jedno mocne szarpniecie przy puszczeniu pedalu gazu czyli jak tylko dotkne z pozycji zero do 1% juz jest szarpniecie i jak odpuszczam do pozycji zero to tez szarpniecie. Musze strasznie sprzeglic samochod zeby nie bylo szarpniec. Pomozcie :( mialem wiele problemow po kupnie wymienialem na raz zawieszenie hamulce rozrzady i mialem duzo przygod innego typu. Teraz uporalem sie z tym wszystkim i zostal ten problem.

mam identyczne objawy co Ty kolego.Proszę o POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ciężka sprawa z tym szarpaniem. ja mam wrazenie ze jak odpale auto po nocce z rana to pierwsze 4 dodania i odjecia gazu nie szarpie. moze faktycznie cos jest nie mechanicznego tylko cos ze zle podaje paliwo albo cos. kurcze tyle.ze.na vagu mam wszystko idealnie. jak kupilem nowa pompe kat wtrysku sam regulowalem dawke paliwa tez i wszystko to samo co na starej pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podpinane od vaga i jest wszystko idealnie tylko wyszlo ze egr mialem zaslepiony ale to juz odslepione jest.Sprzegło mam nowe,skrzynia druga po stara sie posypała(na tamtej byly te same ojawy).U mnie to nie jest takie przerywanie jak by paliwa nie dostawał tylko szarpniecie gdy puszcze gaz i pozniej nacisne i czuc az lewark wciaga skrzyni biegów.Poduszki sprawdzanie juz 10 razy:/i są ok

Bede musial spr jutro tak jak pisali wyzej ten przegób wewn biegów.

---------- Post dopisany at 02:19 ---------- Poprzedni post napisany at 02:16 ----------

Bo jezeli u was przerywa przy ruszaniu a nie szarpie to mamy inny problem:kwasny: przy poszczenie gazu i pozniejszym nacisnieciu u mnie jest jedno szarpniecie jak by byl jakis luz na jakims wałku napedu.Mam nadzieje ze ktos rozumie o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:/ rano dzisiaj zaprowadzilem do serwisu i reguluja mi poduszke przednia silnika.Zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok . tylko nie zapomnij napisać czy coś dało bo mi też się już kończą pomysły......

odebralem pojazd z serwisu.Powiem tak....Jest troche lepiej ale nie jest idealnie :mysli:

Szkoda ze nie mam porwonania z innym takim samym audi ;/ Moze te co maja dwumas to wtedy te szarpania były by nie tak odczywalne.No nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie opisać jak masz ustawiony ten odbijak

Powiedzieli mi ze od tego miejsca jak mialem ustawione poszło 9mm w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...