Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwne zachowanie po wymianie sprzegla na nowe LUK'a


a4fan3m

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

wymieniłem 2 tysiace km temu sprzeglo na kompletne LUK bez kola dwumasowego ktore w trakcie wymiany, okazalo sie byc w dobrym stanie techniczym.

wszystko jest ok nic sie nie slizga, biegi ladnie wchodze, nisko bierze ale...

przy ruszaniu jak lekko ruszam na polsprzegle i dodam gazu zeby sie tak lekko toczyl to potrafi zawibrowac budą. wystarczy dodac ciut wiecej gazu lub inaczej puscic sprzeglo i problem znika. czy taka uroda tego sprzegla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo to raczej przy gaszeniu by cos zatrzeslo i pohalasowalo. zreszta przy zdjeciu sprzegla bylo sprawdzane i nie mialo zadnych luzow itp. zreszta na starym slizgajacym sie sprzegle tego nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tarcza musi sie poprostu dotrzec (ulozyc) do kola zamachowego...

Tylko nim to się stanie to te zawirowania budą mogą uwalić poduszki pod silnikiem.

Gdyby koło było nowe to nic nie musiałoby się docierać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tarcza musi sie dotrzec bo moze brać rantami i daje taki efekt pojezdzij troche i zobacz czy bedzie gorzej czy zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie wymieniłem sprzęgło również na LUK-a i miałem podobne objawy czyli poszarpywanie przy ruszaniu. Wkurzyłem się w końcu i dałem mu porządnie w d*pę przypalając ostro tarczę. Wiem, że ruszanie z dwójki czy trójki z przytrzymywaniem sprzęgła nie było zbyt zdrowe dla niego, ale jednak przyniosło efekt. Od tego czasu sprzęgiełko pracowało ładnie i szarpanie przy ruszaniu minęło. Widocznie musiało się dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...