[ALL B7] Wymiana sprzegła na inne leprze niz dwmumasa w silniku 2.0 tdi audi b7

rafikk01

witam wszystkich klubowiczów mam takie małe pytanko odnośnie dwumasy a mianowicie cos mi zaczeło juz sie dziać cos sobie puka i stuka na wolnych obrotach wiem ze to juz dwumasa bo jak wciskam sprzeglo to cisza i chciałbym wymienić sprzęgło całe klp.ale najlepiej jak bym dobrał cos mocniejszego od jakiegoś innego vw audi ???

silnik mam po lekkim modzie i ma teraz 200KM I 446Nm i boje sie ze jak założę nową to zaraz padnie i bedzie t samo :(:(

Seria powinna ci wystarczyć a jak nie to uderz do firmy Radzikowski

będzie twarde sprzęgło, będzie narzekanie, będzie wylany wysprzęglik :embarrassed:

Czyli co ? lepiej nie brać pod uwagę sprzęgła bez dwumasy?

co bedzie gorzej się jeździło czy będzie krótkie sprzęgło jak ale sportowe jak dam do Radzikowskiego moze ktoś juz coś robił u niego i by cos o tym powiedział czy jest jakaś różnica

bez dmumasowego koła zamachowego, na nadwozie oraz układ napędowy, będą przenoszone większe drgania, nie tłumione właśnie przez dmumasa. Dodatkowo, sprzęgła sportowe to silniejszy docisk, a to większa siła niezbędna do wysprzęglenia tj. wciśnięcia pedału. To również prowadzi do przyspieszonego zużycia pompy sprzęgła i wysprzęglika.

jaki silnik BRD ?

jak brd to ma 240mm i 23 zeby, tyle samo ma sprzeglo w 2,7tdi, 3.0 tdi i w S4

moze takie spasuje

ja robiłem do allroada 2,7bit, fiata coupe 16vt i do e46 3.0d

->

będzie twarde sprzęgło, będzie narzekanie, będzie wylany wysprzęglik

->

czy ktos juz jedzi jakis czas na tuningowanym sprzegle bez zadnych problemow??

jeździłem hondą civic 1,6vtec na spieku, było twarde ale nie przesadnie, dało się jeździć po przyzwyczajeniu i w mieście

najgorsze było to że skok sprzęgła był bardzo krótki

napewno szybciej mozna bylo zmieniac biegi dzieki temu i to najwazniejsze