Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Projekt car-audio avant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zbliża się lato, więc do autka wpada nowe car-audio. Wcześniej nawet zadnego nie było, także będzie to moje pierwsze większe dzieło.

Jako jednostka sterująca został wybrany model JVC http://allegro.pl/jvc-kd-x50bt-usb-2xaux-multikolor-sklep-fv-promocj-i2168046379.html

Do tego wejdą głośniki Hertz DSK-130 na przód + wzmacniacz Magnat 50 Watt RMS

Następnie do bagażnika tuba Hertz es-380 http://allegro.pl/hertz-es-380-mega-subwoofer-bass-wysokiej-klasy-i2173136054.html + wzmacniacz Magnat, który to uciągnie :)

Na tył nie zakładam głośników lub założę jakies zwykłe i podłączę bezpośrednio do radia.

Oczywiście do głośników będą szły nowe kable.

I tutaj nasuwa sie moje pytanie, czy pociągnięcie kabli z przodu (od radia) na tył (bagażnik) to wielka akcja czy da radę zrobić to sam? I jak usunąć z nadkola stary bas ze wzmacniaczem? Jesli macie jakieś pomysły to piszcie. Każda opinia mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sygnałowe przeciągniesz spokojnie w osłonie progu. Z kablem zasilającym jest więcej roboty bo trzeba go przeciągnąć z komory silnika ale też idzie zrobić to samemu. Nie kładź kabli sygnałowych razem z zasilaniem, połóż je po drugiej stronie. Co do ori suba to trzeba zdjąć poszycie boczku i idzie go wyjąć, tylko poco skoro będziesz montował suba w skrzyni a nie w boczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający z aku do bagażnika to już mam, bo poprzedni właściciel niemiec to zrobił :)

A suba z boczku chciałem usunąć, żeby nie tkwił tam bezsensownie i tylko dlatego :) Zawsze jakoś mozna zagospodarować to miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz zdjąć tapicerkę ale ja to jest w B5 to dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze czy montować głośniki w tylnie drzwi i podłączyć bezpośrednio pod radio czy bez sensu to jest? bo przednie będę miał pod wzmacniacz, żeby fajnie grały, a w bagażniku będzie potężna tuba...znajomy mówi, że nie potrzeba głośników w tylnie drzwi bo i tak ich nie będzie słychać z tym basem co będę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj głośników z tyłu. Lepiej zainwestuj w porządne wytłumienie drzwi z przodu. I zastanów się nad głośnikami bo przy tych co proponujesz to uszy więdną od wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się na tym kompletnie nie znam, znajomy mi doradza we wszystkim, głośniki wybraliśmy takie bo mieszczą się w moim funduszu :) no i rozmiar tylko taki zamontuję :/ może mógłbyś coś polecić ale do 300 zł za komplet z osobnymi tweeterami?

głośników z tyłu rzeczywiście nie będę montował, a wygłuszenie oczywiście że będzie...czy takie maty z allegro wystarczą? jak możesz to podpowiedz co kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak zostawiajac z tyłu w drzwiach podłączone głosniki masz lepszą barwe, bo tak to gra Ci tylko przód, a z tyłu tłucze, jest to odczuwalne(mam tak u siebie-a przez chwile tył mi grał na tym zestawieniu). Zestaw który proponujesz jaj nie urywa, wiec ja bym pomyślał rownież po ciagnieciu kabli do tylnych drzwi i podłączeniu ich pod radio by grały, na radiu ustawisz ciszej tył by nie kaleczył, choc zdaje mi sie że nie bedzie w końcu siedzą tam 16ki i moze sie okazac ze lepeij to zagra niz te przednie hertze 13ki:whistling: no chyba ze wogóle nie miałes tam głosników to tylko dodatkowy koszt rodzi

Przemysl dobrze to wszystko bo szkoda kupowac pod wpływem chwili wszystko na raz by było

Ja ten temat przerabiałem rok temu, ale u mnie było z góry ze jeden wzmak ma ogarniac przód i sub

Co do puszczania zasilania za serwem masz otwór trójkatny techniczny, przejdzie tamtędy spokojnie kabel 25mm ale tylko jeden, w benzynie to wejscie jest zajete

Instalacji nie wyrywaj z auta zostaw ja na miejscu oznacz sobie co do czego było tylko, pusć nową, przy sprzdeazy podłączasz to co było, a tak to wyciagniesz to nawet nie sprzedaz bo to prawie nic nie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przód bym wybrał 16 powerbas. Wiecej rezania bo trzeba dorobić dystanse ale wszystko jest do zrobienia hyba nawet kowi ma tak zrobione.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hertza 16 2drozne z przodu i gitara od basu jest bagaznik,choc faktycznie zastanawiam sie nad jakimis glosnikami na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klaczek: tylko nie chce robić z przodu rzeźby na głośniki 16 cm :/ i tutaj rodzi się problem, gdyż 13 cm nie będą powalające a 16 cm nie chce wsadzać :/

@kowi: zasilanie mam już pociągnięte, także odpada mi ta robota :) głośniki z tyłu postaram się jakieś włożyć ale to będę to robił na ostatnim miejscu...powiedz mi tylko dlaczego zestaw zaproponowany przeze mnie nie jest dobry? na razie mam zakupione tylko radio a reszta będzie sukcesywnie dokupywana przez kolejne 2-3 miesiące, także proszę o wszystkie sugestie i uwagi, żebym nie zrobił głupoty...oczywiście budżet jest ograniczony i nie mogę kupować wszystkiego co najlepsze :/

wzmacniacz, który będzie miał ogarniać przód postaram się gdzieś ukryć z przodu lub z boku przy tunelu od strony pasażera, tylni powędruje albo na tył siedzeń albo na podłogę obok suba

i co proponujesz jeśli chodzi o temat zginanej podłogi bagażnika? bo trochę lipa jak wsadzę suba i nie będę mógł otwierać podłogi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 13ki na przód do których prawde mówiac i tak musisz dokupić dystanse żeby to zamocować, plus tylko tak idzie idzie je dokupić, na bass i pasmo średnie z nich nie licz one tego nie potrafią, a sam sub średnich tez nie wiec tu namawiałbym na 16ke, tym bardziej ze zamierzasz robić to stopniowo. Szablony dla 16ek są dostępne na forum, kwestia wyciecia

W tych hertzach tweeter Cie nie zadowoli

Moja alternatywa - Helix Dark Blue 52.1 <- tylko niewiem czy to jeszcze w sprzedazy

Wzmacniacza nie bardzo gdzie masz wsadzic z przodu, montując go na podłdze bedzie narażony na wilgoć oraz na kopnniecia przypadkowe pasazerów, na boku tunelu nie ma szans, nie wiesz jaki to gabaryt tym bardziej te tanie wzmaki

jak juz decydujesz sie na dwa wzmaki to wszystko ładuj do tylnego oparcia, kable progami, albo pomyśl o jednym 4 kanałowym, zawsze to mniej kabli

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

nastepca tych dark blue to HELIX B 52C blue

Ale nie moge zbytnio o nich czegos znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co trzeba zmieniać przy 16 z przodu? obecne 13 sa JBL wiec dystanse jakies tam zapewne sa :) a jeśli chodzi o wzmacniacze to rzeczywiscie chyba dam je na tyl, tym bardziej ze w trumniaku jest duzo miejsca...i raczej beda dwa, b o ciezko znalezc jeden, ktory uciagnie to wszystko (glosniki + sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przykręcić dystans do ramy i wyciać troche wystajacego plastiku z boczków drzwi od wewnatrz, prowadnica szyby - zielony element podpiłowac o jakieś 2-3mm i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wyszło na to, że dystansów nie bedę robił, tylko 13-tki na przód ze wzmakiem + tuba ze wzmakiem na tył...ewentualnie glośniczki w tylnie drzwi ale raczej nie

teraz pytanie do was znawców...co kupić, żeby do todbrze łupało skoro zestaw zaproponowany przeze mnie jest do d*py :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ta kwote w używce miałbyś o wiele lepszy zestaw, zagadaj do Rysiuu z forum co moze zaproponować alternatywnego w tej kasie, ja za ppodbna kwote wzmacniacza kupiłem hellixa, a to inna liga zupełnie, tyle że uzywka, ale co z tego jak gra:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z używką to jest jak z kupowaniem kota w worku :/ suba na pewno bym tak nie kupił, bo pewnie wypierdziany na maksa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówie o wzmakach tym bardziej 4 kanałowych:wink: przeciagnać kable to mozesz spokojnie sam

Tych przednich głośników nie słyszałem, ani jak graja ani o firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaka będę chyba kupował uzywkę od znajomego...muszę tylko dokładnie wypytać co tam ma...podobno dał za niego 1500 ziko z rok lub dwa lata temu, więc chyba powinien być dobry :P

jesli chodzi o głosniki to myslę, żeby głownymi głosnikami zrobić 16-tki w tylnich drzwiach podłączone do wzmaka, do tego z przodu jakieś 13-tki podłączone bezpośrednio do radia, a wszystko dopełni tuba w bagażniku min. 350 Watt RMS z osobnym wzmacniaczem

jeszcze mam czas na to wszystko i będę jechał jeszcze do paru firm, które zajmuja sie takimi rzeczami i zasięgnę opini u innych...wole oddać auto do kogoś kto się na tym zna i mieć wszystko zrobione na tip top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...