Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem już kilka km na tych felgach i oponach 225/40 r18 i wszystko jest w porządku. Tragedii z komfortem też nie ma, fakt wszystkie dziury są wyczuwalne, ale idzie to przeżyć, nic nie łupie nie stuka, jest OK. Przed założeniem opon poprosiłem w wulkanizacji aby sprawdził felgi czy są proste. Z felgami wszystko było w porządku. Nie jest napisane w środku felgi "Made in Italy", ale kiedyś w tym temacie wrzuciłem zdjęcia felg chińskich, to od środka odlew wyglądał jak rzygowiny, jakiś taki niedopieszczony, chropowaty, od razu widać, że chińszczyzna. Tutaj od środka felga jest ładnie gładka. Felgi mają lekko zadrapane ranty, ale na następny sezon je sobie przygotuje i pomaluje.

Jeszcze raz wielkie dzięki za porady,

Szerokości i przyczepności życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem felg, o których piszecie. Cały czas myślę nad rozmiarem. 18" wygląda lepiej ale boję się o komfort i trwałość zawieszenia. I tak zawieszenie mam twarde i lekko obniżone (fabrycznie). Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat różnicy w komforcie między 17" a 18"?

Piszecie dużo o zamiennikach (podróbkach) tych felg. A ile kosztują oryginały? Czy felgi, o których piszecie, i do których wstawiacie linki to są dokładne repliki tych? http://autokult.pl/2010/12/29/podobno-audi-jednak-wprowadzi-do-oferty-rs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem felg, o których piszecie. Cały czas myślę nad rozmiarem. 18" wygląda lepiej ale boję się o komfort i trwałość zawieszenia. I tak zawieszenie mam twarde i lekko obniżone (fabrycznie). Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat różnicy w komforcie między 17" a 18"?

Piszecie dużo o zamiennikach (podróbkach) tych felg. A ile kosztują oryginały? Czy felgi, o których piszecie, i do których wstawiacie linki to są dokładne repliki tych? http://autokult.pl/2010/12/29/podobno-audi-jednak-wprowadzi-do-oferty-rs4

Odnośnie komfortu to moim zdaniem wielkiej różnicy nie ma. Powiem CI że miałem podobny dylemat, jednak nie żałuje że wybrałem 18" po prostu felga jest ładniejsza i sprawia o wiele lepsze wrażenie.

Jeśli chodzi o oryginały to RS4 były tylko w rozmiarze 19 i 20 (chyba) z ET29, więc to raczej za dużo... trzeba niestety celować w repliki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. W takim razie namówiłeś mnie kolego na 18". A czy wzór tych replik jest identyczny z tymi ze zdjęcia, które podesłałem? Mam wrażenie, że te repliki są bardziej "płaskie". Tzn. wydaje mi się, że oryginały mają bardziej wklęsły środek a ramiona felg odchodzą na zewnątrz (od piasty). Ale może to tylko złudzenie i w rzeczywistości są identyczne.

To jeszcze powiedzcie jakie ET i szerokość powinny mieć te felgi do mojej B7-ki. Aha! No i jaki rozmiar opon najlepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem felg, o których piszecie. Cały czas myślę nad rozmiarem. 18" wygląda lepiej ale boję się o komfort i trwałość zawieszenia. I tak zawieszenie mam twarde i lekko obniżone (fabrycznie). Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat różnicy w komforcie między 17" a 18"?

Piszecie dużo o zamiennikach (podróbkach) tych felg. A ile kosztują oryginały? Czy felgi, o których piszecie, i do których wstawiacie linki to są dokładne repliki tych? http://autokult.pl/2010/12/29/podobno-audi-jednak-wprowadzi-do-oferty-rs4

Odnośnie komfortu to moim zdaniem wielkiej różnicy nie ma. Powiem CI że miałem podobny dylemat, jednak nie żałuje że wybrałem 18" po prostu felga jest ładniejsza i sprawia o wiele lepsze wrażenie.

Jeśli chodzi o oryginały to RS4 były tylko w rozmiarze 19 i 20 (chyba) z ET29, więc to raczej za dużo... trzeba niestety celować w repliki :wink:

Nie koniecznie. 18" w tym wzorze było w S3 z tym że wtedy trzeba zastosować dystanse bo felgi z S3 mają ET56 i chowały by się w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon to nie widzę sensu kupowania 235. Nie dość że auto już calkiem jest potem zamulone to jeszcze to gorzej wygląda. A co do ochrony felgi to wszyscy zaraz panikują. Jest pare zasad których się trzeba trzymać wtedy się uniknie przerysowanych rantów. Ja od 3 miechów śmigam na 224/40 i ryski nie zrobiłem więc da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej kupić 225/40/18? Rozumiem, że felga ma mieć 8" a jakie ET? 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja się naszukałem trochę tych felg. Osobiście polecam Ci felgi w rozmiarze 18" (komfort jest ok, bardziej czuć dziury, ale naprawdę nie ma tragedii) o szerokości 8" i ET 35 (ładnie będą wyglądać, nie będą schowane w nadkola). Szukaj replik, byleby nie chińskich (przeważnie można je poznać po jakości odlewu od środka, w chińskiej podróbie odlew od środka będzie taki chropowaty, brzydki). Odnośnie oryginalnych felg od RS4, to tak jak ktoś pisał minimalne były 19" i środki są bardziej wklęsłe do środka, ale taka specyfikacja felgi (większa szerokość i mniejsze ET). Co do felg od S3 raz, że duże ET, to wcale nie wyglądają tak samo jak RS4, środki przy śrubach są inne (nie jest typowa miseczka jak w RS4 tylko przy samym dekielku przechodzi w wypukłość).

Odnośnie opon szukaj 225/40 r18 i dodatkowo najlepiej aby był ten rant ochronny. Ja u siebie na przodzie mam z rantem ochronnym i pasuje idealnie, rancik wystaje poza felgę, więc jest jakaś tam ochrona. Z tyłu z kolei mam opony bez tego ranta i już wyglądają gorzej, jest wrażenie jakby za wąskiej opony, dlatego lepiej poszukać z tym rantem.

Owocnych poszukiwań

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS4 minimalne były 18. Szukaj ori. Ja mam 8x18 et chyba 42 ale były tez z mniejszym et. Zdecydowanie 18 mniejszych nie wkładaj,komforj ok. Rozm opon polecam 225/40 r18 mozna tez 235 ale po co dawac szeroką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wzór tych replik jest identyczny z tymi ze zdjęcia, które podesłałem? Mam wrażenie, że te repliki są bardziej "płaskie". Tzn. wydaje mi się, że oryginały mają bardziej wklęsły środek a ramiona felg odchodzą na zewnątrz (od piasty). Ale może to tylko złudzenie i w rzeczywistości są identyczne.

Kolego ja zauważyłem, że jest kilka rodzajów replik rózniących się małymi szczególami, niektóre wręcz są obrzydliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie felgi? 18" TT RS 5x100 AUDI A3 TT GOLF IV GERMANY !! (2664474643) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Widziałem ostatnio RS6 z takimi felgami pod ASO w Warszawie. No wyglądało niesamowicie. Zacząłem się zastanawiać czy może takich by nie kupić na wiosnę? Nie wiem czy zauroczyło mnie RS6 na tych felgach czy po prostu są ładne i na B7-ce wyglądałyby też ładnie. Mój kolor to "prawie czarny". ;) Tzn. na pierwszy rzut oka wygląda na czarny ale jak się dobrze człowiek przyjrzy to jest to bardzo, bardzo ciemna "śliwka węgierka". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...