Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wtryski oryginalne - jak rozpoznać ?


zielony04

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje jakiś sposób na rozpoznanie czy wtryski są oryginalne, ????

czy w ogóle istnieją podróby wtrysków ( każdy twierdzi że ma oryginały ???)

Jak rozpoznać wtrysk regenerowany od nowego ????

Rozpoznanie w warunkach polowych !!!!!!!!!!!!!!

Moje pytania wynikają z tego że właśnie kupuje na dniach wtryski do AFN ( mają być oryginały nigdy nie używane)

Woli ścisłości dla mnie

Oryginał to cześć polecana przez ASO lub coś lepszego

[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2008, 08:17 _________________________________________________Widze że brak wskazówek ( może pytanie głupie)

W każdym razie mam inny problem

wtrysk

028130201t 190/300 ( jest to wtrysk do AFN)

038130201t 190/300 ( co to jest w Etce pokazuje mi że jest i cenę ale nie mogę skojarzyć z odpowiednim modelem silnika, a (wtrysk posiada kabelek sterujący myslałem że steryjące mają oznaczenie S )

A moje pytanie brzmi czy 038130201t + 3 x 028130201t mogę zastosować do AFN , czy podane wyżej wtryski tworzą komplet !!!! :> :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleznosc jest taka ...

oryginaly maja oznaczenia w postaci kropek [to nie jest zart :decayed:]

-wtryski z brazowa kropka [90 konne] AGR itp 190/300

-wtryski z zielona kropka [110 konna] AFN/AVG 190/300

-wtryski z zlota kropka [110 konne] ASV - najwydajniejsze 220/300

A moje pytanie brzmi czy 038130201t + 3 x 028130201t mogę zastosować do AFN , czy podane wyżej wtryski tworzą komplet !!!! :> :> :> :> :>

w twoim zestawie jest sterujacy od ALH [90 konny] i pozostale trzy od AFN/AVG .... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha

no to wtopa ;( ;( ;( ;( ;( ;(

Ale podam jeszcze raz oznaczenie bo w etce do tych silników A3 ALH też podaje inne oznaczenie

niż ja mam

a posiadam

3 x 028130201t 190/300 oznaczenie końcówki 955 520 (zielona kropka) wytłoczone logo bosch vw i audi France

1 x 038130201t 190/300 oznaczenie końcówki 955 520 ( zielona kropka) wytłoczone logo bosch VW i audi Germany ( wtrysk sterujący jest kabelek)

Czyli na wszystkich zielona kropka

Były posiadacz upiera się że jest to komplet do AFN

[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 07:44 _________________________________________________Szukałem szukałem i znalazłem :> :> :>

Tylko nie wiem czy się ciezyć czy nie, jest komplet do silnika AHF

http://audi.auto-spares.ru/A3/2003/209/1/1571094-1571131/?img_name=013070194

i jescze w ETCe

np

Audi 3 ; 2001; GR 1, PG[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 09:04 _________________________________________________Audi 3 ; 2001; GR 1, PG 30 , nr 130-70

No i pytanie czy mogę założyć je do mojego AFN ( czy mam szukać wtrysku sterującego "konkretnie" z mojego Autka) ???

028130201s

:?: :?: :?: :?: :?: :a4fan:[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 09:12 _________________________________________________Ze względu na zastój w temacie. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Zdecydowałem zasięgnąć rady ( przy okazji omawiania innych tematów ) u by Rogall

i można zastosować tylko "może wtyczka nie pasować" tego akurat nie pamiętał, jak będę zmieniał to napiszę.

:gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleznosc jest taka ...

oryginaly maja oznaczenia w postaci kropek [to nie jest zart :decayed:]

-wtryski z brazowa kropka [90 konne] AGR itp 190/300

-wtryski z zielona kropka [110 konna] AFN/AVG 190/300

-wtryski z zlota kropka [110 konne] ASV - najwydajniejsze 220/300

Spanky, mogłbyś mi jeszcze napisać czy te ze złotą kropką od ASV to są te osławione 216? Co oznacza 220/300? :confused4: Zielony jestem trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 220/300 czyli ćiśnienia to znalazłem to

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=75&highlight=wtryskiwacze+dwusprezynowe

Aco do końcówek to może ktoś mądzejszy fachowowo wytłumaczy :> :> :> :> :> :> :>[br]Dopisany: 05 Maj 2008, 14:50 _________________________________________________ To jestem po wymianie wtrysków

na razie z zauważalnych różnic to tylko tyle że mniejszego bąka puszcza ( jak się depnie)

co do grupy 13 ( to myślałem ze będzie lepiej)

korekcja na poziomie 0,2 a jeden cylinder na poziomie 0,7

no ale cóż ( grupa 13 ) to nie tylko wtryski a samochód trochę kilometrów ma przejechane

logów nie zapisałem na razie (zrobie to w najbliższym czasie)

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2008, 21:52 _________________________________________________aaaa

wtyczka nie pasowała !!!!!!!!!!!!

:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleznosc jest taka ...

oryginaly maja oznaczenia w postaci kropek [to nie jest zart :decayed:]

-wtryski z brazowa kropka [90 konne] AGR itp 190/300

-wtryski z zielona kropka [110 konna] AFN/AVG 190/300

-wtryski z zlota kropka [110 konne] ASV - najwydajniejsze 220/300

A moje pytanie brzmi czy 038130201t + 3 x 028130201t mogę zastosować do AFN , czy podane wyżej wtryski tworzą komplet !!!! :> :> :> :> :>

w twoim zestawie jest sterujacy od ALH [90 konny] i pozostale trzy od AFN/AVG .... :no:

U mnie kolor kropek jest jakby pomarańczowy(możliwe że od temperatury) tylko jaki kolor był pierwotnie.

Moc i moment jak w opisie, wszystko robione przez poprzedniego właściciela(Made in Germany).

Ktoś pomoże?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolory nie patrz,w srodku moga siedzieć inne koncówki,ja tak miałem kupilem komplet z alh a w srodku siedziały od asv :slina:

trochę chyba przesadziłeś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...