Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klapa bagażnika nie zamyka się


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z klapą bagażnika, wczoraj wieczorem otworzyłem klapę włożyłem zakupy, a kiedy chciałem zamknąć nie domykała się w ogole.

Teraz tak, nie wiem czy to siłownik czy ten zamek(języczek). Jak wkładam kluczyk w klapie i zamykam mechanicznie to nie ma żadnej reakcji. Z kluczyka też nie ma żadnej reakcji. Jak dotykam ten przycisk to otwierania klapy to słychać jak coś się rusza ale zamek(języczek) w ogole się nie rusza i nie rygluje.

Może ktoś pomóc co to takiego może być?

Aktualnie przebywam w Poznaniu, może jakieś namiary na jakiegoś fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ja w b5 swoim mialem problem z otwieraniem taki maly plastik mi pekl to ja go podkleilem i zamyka sie i otwiera elegancko ale jak wcisne z kluczyka zeby zamknac do konca to nie zamyka mi sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem , wyjąłem zamek z klapy i b. mocno spryskałem go czymś w rodzaju WD40 . Później zacząłem go zamykać i otwierać . Pomogło chodzi do dzisiaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem , wyjąłem zamek z klapy i b. mocno spryskałem go czymś w rodzaju WD40 . Później zacząłem go zamykać i otwierać . Pomogło chodzi do dzisiaj .

Zamiast WD40 proponuję użyć suchego, białego smaru (PTFE). WD40 wypłucze smar zamka i po pewnym czasie sam spłynie pod wpływem wody. Biały smar zostanie na znacznie dłużej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem , wyjąłem zamek z klapy i b. mocno spryskałem go czymś w rodzaju WD40 . Później zacząłem go zamykać i otwierać . Pomogło chodzi do dzisiaj .

Zamiast WD40 proponuję użyć suchego, białego smaru (PTFE). WD40 wypłucze smar zamka i po pewnym czasie sam spłynie pod wpływem wody. Biały smar zostanie na znacznie dłużej :-)

Myślicie że wyjęcie zamka i spryskanie coś pomoże ? On w miare luźno chodzi i myślę że może być uszkodzony ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że wyjęcie zamka i spryskanie coś pomoże ? On w miare luźno chodzi i myślę że może być uszkodzony ;/

Ja się jedynie wypowiedziałem w temacie spryskiwania zamka czym kolwiek ;-)

Ale masz rację - najprawdopodobniej jest uszkodzony mechanicznie i niezbędna będzie jego naprawa/wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten języczek luźno latał i nie blokował się . Po wymyciu zamka zaczął znowu się zamykać. Spróbuj niczym nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...