Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w IC turbina czy pokrywa zaworów ? Sprzeczne uwagi mechaników


Arkady27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu silnik pociągnął troszke oleju, dolałem ubytek (około 0,3 litra) i jezdziłem dalej, dzisiaj wszedłem do kanału i odpiołem dolny wąż od intercoolera i z niego wylało sie około 100 ml oleju. Od razu pomyślałem że to turbo jeden mechanik potwierdził. Ale nie daje mi to spokoju auto nie dymi nie odczuwam spadku mocy, pojechałem do następnego mechanika podpiął kompa i na silniku zero błędów, powiedział że na 70 % będzie to pokrywa klawiatury zaworów i olej ucieka tym węzykiem od góry i później wężami do IC. Jak sprawdzić czy to turbo czy pokrywa ? jakie koszty takiej pokrywy bo regeneracja turbiny około 700 zł ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem. Bo dwa tygodnie temu uporałem się z olejem w dolocie i z dymieniem (w moim przypadku auto nie miało mocy i dymiło - za duży stosunek paliwa do powietrza...). W twoim przypadku uważam że to może być przepuszczająca odma silnika. Postaraj się ją ładnie i sprawnie ściągnąć z pokrywy klawiatury będzie tam takie sitko - może być dziurawe i przez to przepuszczać olej. Niestety Audi nie poszło drogą BMW 3 i odma jest razem z pokrywą koszt ASO - 670zł.

Jeśli ona jest sprawna i wszystko jest ok. To stawiam na uszczelnienia na turbinie, ale turbina by dobrze ładowała? tu pytanie do bardziej doświadczonych.

W każdym bądź razie możesz sprawdzić to sitko na tej odmie tylko to wymaga trochę chirurgicznej precyzji żeby nie wyłamać plastikowych ząbków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zdjęcia pokrywy rozbierz w niej co się da i wszystko przepłucz benzyną ekstrakcyjną.

Na koniec odwróć pokrywę do góry nogami i zalej ją benzyną pozostaw na ok godzinę i jeszcze raz przepłucz wszystko, u mnie taki zabieg pomógł.

Gdyby nie pomogło to możesz zdjąć wąż z turbo (ten z przodu auta) i zobaczyć jakie są luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dranek niestety olej znika z bagnetu. Auto mam 2 lata i nigdy nie brało oleju zmieniałem olej jakies 3 miesiące temu a od miesiąca zaczął znikać olej. Zastosuje się do waszych uwag i wykręce pokrywe i ją przemyje, czy ta pokrywa ma jakąś uszczelke ? Porobie zdjęcie tej pokrywy i je wrzuce żeby koledzy ocenili. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli znika olej, winowajaca jest albo uszczelnienie zaworow albo turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebię trochę, bo po co zakładać nowy temat. Szkoda tylko, że nie ma info co pomogło...

u mnie podobnie, z tym że odmę wsadziłem do butelki, zrobiłem 300 km i wnioski: w butelce olej ( ok 50 ml), a w rurze przed IC również olej ( wcześniej dokładnie tą rurę wzdłuż zderzaka dobrze wyczyściłem). Więc chyba najgorsza opcja mi wyszła, zarówno turbo jak i odma puszczają olej. z bagnetu ucieka w oczach. nie dymi. w miarę jedzie ale czy to jest fabryka to nie wiem, bo auto mam parę miesięcy. Jedynie myślę, czy olej mógł się cofnąć z układu i spłynąć do przewodu przed IC ? ( bo czyściłem tylko ten długi wzdłuż zderzaka).

szukam używanej pokrywy, podobno od 2004 roku są poprawione, ale o jakich numerach szukać...?

turbo prawdopodobnie pójdzie do regeneracji, tylko jeszcze nie wiem gdzie, może coś polecicie?

no i pozostaje sprawdzić ciśnienie na cylindrach, jak to w końcu jest w ropniakach? na zimnym czy na ciepłym? i jakie wartości w ATJ powinny być? oprócz tego że odchyłki powyżej 10% są niedopuszczalne.


podbijam, czy komuś zabiegi czyszczenia pokrywy pomogły? Może ktoś zdecydował się na nową ( poprawioną ) ? numer poprawionej 038 103 469 AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...