Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana kierownicy


a4wroc

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

Wiem, że watek byl wielokrotnie walkowany ale moje pytanie /a wlasciwie prosba/ jest innego rodzaju :rolleyes:

chce zalozyc kierownice od eski :kox:

potrzebne mi bedzie

1. kierownica 3 ramienna :evil: :evil:

2. poduszka

3. tasma

Tego na allegro jest bardzo duzo wiec prosilbym kogos kto wie :tongue4: o link aby wszystko ladnie pasowalo (wieloklin).

Czy tasme tez trzeba przekladac ?

obecenie mam stary ster 96 roczek

z gory dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzis zmienilam u siebie na trojramienna od s4......i wszystko idealnie pasowalo...... :naughty:

a4 wroc najpierw musisz sie dowiedziec jaki wieloklin masz w swojej kierownicy.....

a pozniej poszukac z takim samym na alegro.... :)

dla przykladu powiem...ze ja mam rok 97 i wieloklin maly 17mm.....

kupilam kierownice s4 z roku 97 tez z malym wieloklinem..... wystarczylo sciagnac stara a zalozyc nowa i git :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzis zmienilam u siebie na trojramienna od s4......i wszystko idealnie pasowalo...... :naughty:

a4 wroc najpierw musisz sie dowiedziec jaki wieloklin masz w swojej kierownicy.....

a pozniej poszukac z takim samym na alegro.... :)

dla przykladu powiem...ze ja mam rok 97 i wieloklin maly 17mm.....

kupilam kierownice s4 z roku 97 tez z malym wieloklinem..... wystarczylo sciagnac stara a zalozyc nowa i git :th:

rozumiem, ze tasma od poduchy pasuje stara ?

Wystarczy kierownica s4 + poducha :evil: :evil: ?

kostki tez pasuja wiec jest git :evil:

u mnie pewnie tak samo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze tasma od poduchy pasuje stara ?

Wystarczy kierownica s4 + poducha :evil: :evil: ?

kostki tez pasuja wiec jest git :evil:

u mnie pewnie tak samo jest

tak zgadza sie.......

pamietaj tylko,zeby kupic kiere z tym samym wieloklinem.....hehe...i najlepiej z tego samego rocznika..... :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie

http://www.allegro.pl/item411594209_audi_a4_kierownica_r_s_w_idealnym_stanie_skorzana.html

taka kierwonica, sprzedający mierzyl otwór na trzpień i wg jego zwymiarowania ma on 16,5mm

kierownica pochodzi od audi 1997r.

moj rocznik to 1996, proszę o info czy trzpień oraz taśma ze starej beda pasowac :)

Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi w stanie ktoś podać jaki powinien byc numer taśmy do kierownicy z A4 poliftowej. Jest w niej tiptronic, którego nie posiadam w aucie. Mam już redukcje wieloklinu, tylko musze dokupić taśme i nie wiem jaką... Taśma może być taka która będzie pod toptronic albo też bez niego (myślałem ewentualnie żeby przerobić te przyciski do radia).[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 18:56:08_________________________________________________koledzy mam już nr taśmy, tylko z tego co widze to wtyczki od taśmy obecnej i od s różnią się. Chodzi mi o te wtyczki nie do poduszki do taśmy tylko te z drugiej strony. Czy ktoś kto zmieniał już w ten sposób kierownice może mi podpowiedzieć jak to się dokładnie robi. Nie chce kupować taśmy jak nie jestem pewny czy spasuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie znawcy :notworthy: szukam na allegro kiery po lifcie i nic nie rozumiem airbag jest kierownicy czy jak

http://moto.allegro.pl/item736475569_audi_a4_a3_a6_kierownica.html

bo gościu tutaj sprzedaje coś takiego i jak to z tym wieloklinem jest jaka będzie do mnie pasować mam adr z 97r dzięki za odp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kiera najprawdopodobniej Ci nie podejdzie bo ta jest z dużym wieloklinem po za tym wydaje mi sie że gościu sprzedaje ją bez poduszki więc zupełnie sie nie opłaca jej brać, a to co leży obok na zdjęciu to jest poduszka pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cha więc to boczna :):wallbash: to znaczy że mam szukać kierki z małym wieloklinem tak

a jak sie odkręca kierke żeby cuś nie urwać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu, więc zapytam tutaj.

taśma poduszki będzie pasowała z takiej kierownicy:

953_754341236_1.jpg

do takiej?

841_743957442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: Ciężko powiedzieć ale chyba nie bo kiera z górnego zdjęcia jest po liftowa a takie kiery nie maja taśmy w swojej tylnej części tylko w obudowie kolumny a dolne zdjęcie przedstawia auto przed liftem więc kiera ma taśmę w swej tylnej części. Taśma przed liftem jest kwadratowa a po lifcie już okrągła łatwo je rozróżnić. Jeśli sie mylę to proszę mnie poprawić :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zgłupiałem :wallbash:

na tych dwóch aukcjach jest taka sama taśma a poduszki różne :mysli:

http://moto.allegro.pl/item754105799_komplet_poduszek_air_bag_audi_a6_97.html

http://moto.allegro.pl/item744012282_audi_a6_poduszki_komplet.html

chyba trzeba będzie znaleźć chwilę i to rozebrać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu aukcjach jakie podałeś są kierownice poliftowe jak by były przed liftem to taśma poduszki była by kwadratowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...