Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hałas pod deską rozdzielczą-[B5 1.9 TDI AFN]


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja niedawno zakupiona niunia posiada parę drobnych usterek ale jedna z nich mnie dość mocno zastanawia...

Otóż co jakiś czas z okolic deski rozdzielczej na wysokości lewego kolana kierowcy (czyli pewnie z okolic bezpieczników i przekaźników) dociera bardzo dziwny dźwięk przypominający krótki zgrzycik albo chrobotanie. Trwa to ułamek sekundy ale jest dość wyraźne...

Najdziwniejsze jest to, że zajwisko to mam miejsce zarówno podczas jazdy, postoju, jak i WYŁĄCZONEGO silnika! Czy są układy które pracują zupełnie bez zapłonu i mogą wydawać takie dźwięki? A może to uszkodzony przekaźnik ? Pozdrawiam serdecznie

Na przyszłość nazywaj tematy czytelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pozostaje nic innego jak rozkręcenie i szukanie co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aż mi się głupio zrobiło :)...przysłuchałem sie uważnie i okazało sie że to ----> wskazówka minutnika od zegarka :), która co minutkę robi chrrrr

Za to bardziej martwi mnie cykanie podczas przyspieszania kiedy silnik jest zimny...przy dodawaniu i puszczaniu gazu :(, no i glosna praca przekaznika podczas załączania wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aż mi się głupio zrobiło ...przysłuchałem sie uważnie i okazało sie że to ----> wskazówka minutnika od zegarka , która co minutkę robi chrrrr

Za to bardziej martwi mnie cykanie podczas przyspieszania kiedy silnik jest zimny...przy dodawaniu i puszczaniu gazu , no i glosna praca przekaznika podczas załączania wycieraczek

jak słyszysz tykanie zegarka. to może to nie są żadne cykania tylko Ty zawory słyszysz jak sie otwierają i zamykają :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :) co za zmysl sluchu:) mnie wkurzalo podobne chrobotanie, ale przy okazji rozbierania tapicerki do "zabawy" z immo okazalo sie ze goscie ktorzy wpinali alarm jakies luzne wtyczki mi tam pozostawili i wszystko podskakiwalo na dziurach i wkurzalo ucho:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aż mi się głupio zrobiło ...przysłuchałem sie uważnie i okazało sie że to ----> wskazówka minutnika od zegarka , która co minutkę robi chrrrr

Za to bardziej martwi mnie cykanie podczas przyspieszania kiedy silnik jest zimny...przy dodawaniu i puszczaniu gazu , no i glosna praca przekaznika podczas załączania wycieraczek

jak słyszysz tykanie zegarka. to może to nie są żadne cykania tylko Ty zawory słyszysz jak sie otwierają i zamykają :lol::lol:

Napisałem wcześniej że zjawisko to ma miejsce gdy silnik nie pracuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Keżor w 2giej czesci zdania chyba mial na mysli "cykanie podczas przyspieszania".... wiec z tego co mowisz wychodzi na to ze przyspieszasz na wylaczonym silniku :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Keżor w 2giej czesci zdania chyba mial na mysli "cykanie podczas przyspieszania".... wiec z tego co mowisz wychodzi na to ze przyspieszasz na wylaczonym silniku :):D

Wszyscy wiemy, że nasze Audiczki to magiczne autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...