Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa wody, a rozrząd


benito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odkryłem dzisiaj smutną prawdę, że cieknie mi pompa wody. Płyn daje przez taki mały otworek. Moja wiedza na ten temat ogranicza się jednak tylko do tego, że wiem, że to pompa wody, ale nie wiem czy jest ona zwiazana z rozrządem. Pytanie czy, aby ją wymienić trzeba rozbierać rozrząd czy też nie? Auto to a4 silnik AFN 1.9 tdi 110 km automat. Zadaję to pytanie gdyż nie znalazłem na forum konkretnej odpowiedzi. Zdania są podzielone. Może ktoś miał podobny problem w takim aucie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Wystarczy się schylić i zajrzeć pod auto i widać pompę i lecący z niej płyn. Może wiesz jak długo trwa wymiana pompy bez dłubania się w rozrządzie?

A co do oszczędzania to nic nie oszczędzałem, tylko kupiłem auto, a sprzedawca zapewniał, że zmieniał rozrząd. Skoro pompa nie jest napędzana przez pasek rozrządu to po co miał ją wymieniać kiedy była sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4::polew: :polew: :tongue4::wink4::hi::mysli::notworthy: :th: :> :):polew: :polew: :polew: :polew: :tongue4::polew::wink4:

z czego ha?? ja mam napedzana paskiem wieloklinowym w AHU i gdyby mi ciekla to bym widzial bo nie jest pod oslona rozrzadu

[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2008, 23:21 _________________________________________________Dokładnie! Wystarczy się schylić i zajrzeć pod auto i widać pompę i lecący z niej płyn. Może wiesz jak długo trwa wymiana pompy bez dłubania się w rozrządzie?

nie mam pojecia bo nie robilem tego ale poszukaj na forum.Powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze ja widac skoro i tak nie da sie jej wymienic bez demontażu przodu i rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ty wymieniales ja razy wiecej odemnie i nie demontowales rozrzadu to zwracam honor. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel nie fantazjuj :tongue4:

tak jak pisali koledzy pompe wody w AFN wymienia sie bez demontazu rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wymieniałem u siebie i pompa jest napędzana paskiem wielorowkowym takze nie musisz rozbierac rozrządu ale zeby sie do niej dostac to czeka cie sporo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze, że wątek wyczerpany. jeżeli ktoś ma coś istotnego do dodania lub pytania - prosimy PW - otworzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...