Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową


fmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu w moim aucie- A4 b5 1.9 tdi pd 115 quattro (ATJ), przy maksymalnym skręcie kół zapiszczał dosyć mocno pasek i nagle kierownica zaczęła ciężko chodzić, i tak już zostało. Wyczytałem na forum, że to na pewno pompa, więc zakupiłem nową pompę i płyn.

Dzisiaj mechanik zmienił pompę i okazało się, że nic się nie zmieniło - wspomaganie dalej nie działa, później stwierdził, że w zbiorniczku są opiłki ze starej pompy i trzeba przepłukać układ, więc kupiłem następny litr płynu.

Po przeczyszczeniu zbiorniczka i przepłukaniu wspomaganie nie działa.

Kiedy jadę, to odnoszę wrażenie, że przy wyższych obrotach 3-4 tys. wspomaganie zaczyna minimalnie pracować, jest lżej niż przy obrotach np. 2 tys.

Nie wiem co może być przyczyną, układ jest szczelny, przy dodaniu obrotów na postoju, w zbiorniczku płyn mocno wiruje i pieni się, więc wygląda na to, że pompa buduje ciśnienie. Teraz to nie jestem już pewny czy stara pompa była zepsuta.

Jaka może być przyczyna niedziałającego wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę kopiłeś oryginalna czy zamiennik , jesli zamiennik to zapewne jakiś badziew , trzeba tez sprawdzić przewody w jednym jest zawór ciśnieniowy kutry utrzymuje stałe ciśnienie w układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz pompy wspomagania to jest w większości złom. Najpierw sprawdż jak się zachowuje płyn w zbiorniczku po przejechaniu krótkiego dystansu. Może byćto wina koszyczka w zbiorniczku, albo ten nieszczęsny przewód o którym pisał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

przewody i zaworki były już sprawdzone wcześniej, zbiorniczek był wyciągnięty i cały przepłukany - nie mam tam chyba żadnego koszyczka.

Płyn po przejechaniu jakiegoś dystansu wiruje sobie na postoju a przy dodaniu gazu wiruje znacznie mocniej i się pieni.

Na dzisiaj sytuacja wygląda następująco, auto trafiło do innego warsztatu, w którym to założono już 3 pompę tym razem używany oryginał. Po rozebraniu 1 pompy (ta co siedziała ori) mechanicy stwierdzili, że takiej demolki to jeszcze nie widzieli, pęknięta uszczelka, wszystko zmielone. Rozebrali też pompę założoną tydzień temu (nowy zamiennik - badziew jak się okazało) - też zmielona. Po tym jak założyli 3 pompę (wcześniej usunęli opiłki na ile się dało) to wspomaganie działało tylko w jedną stronę.

Jutro mają wymienić magłownicę, gdyż diagnoza jest taka, że opiłki z pompy dostały się do niej i ją uszkodziły.

Jakiś pomysł?

może to ten zaworek przy magłownicy i nie trzeba jej wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano wspomaganie przez chwilę działało, teraz znowu nie działa, pomimo wielokrotnego płukania układu po zalaniu płynu pojawia się wciąż duża ilość opiłków. To co ciekawego zauważyliśmy, to na postoju płyn sobie przepływa w zbiorniczku, przy próbie skrętu płyn w zbiorniczku stoi - nie przepływa, nie wiem, czy to jest prawidłowy objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam to samo w moim AFN, wsadzona już 5 pompa (w tym jedna nowa, pseudo oryginalna), włożona maglownica już druga po regeneracji i dalej wspomagania jak nie było tak nie ma!!! Nie mam już pomysłu co to może być. Dodam jeszcze ze płyn przepływa przez zbiorniczek spokojnie, nie pieni się. Pompy nie słychać (nie wydaje żadnych odgłosów podczas pracy). Ma ktoś jakiś pomysł? Tęskni się człowiekowi za porządnie działającym wspomaganiem, za czasami kiedy to można było kręcić kierownica za pomocą rzęs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...