Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5] wyłączenie ABS-u ...


dewon24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podlacze sie do tematu. ABS lekko wkuzajacy, trzeba miec na uwadze ze droga hamowania duzo dłuższa ale rzeczywiscie nic na boki nie zyca. Ale moje pytanie czy przy chamowaniu na sliskiej powierzchni jak abs dzoiala macie takie chrupanmie i mocno wam odbija pedał chamulca? to norma?

pozdro

Tak ma być z powodu zmian ciśnienia w układzie i kompletnie nie należy się tego "bać" tylko cisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki mianowicie czujnik ABS-u w kolach jest wsuwany!! teraz czy on ma byc wsuniety do oporu???? bo ostatnio dzialo mi sie tak ze przy ok 20km/h zalaczal sie abs stuknolem lekko czujnik wszedl glebiej blizej koronki i wszystko jest ok!! ale czy ten czujnik powinienem wbic az do oporu czy nie bo juz sam nie wiem!!!! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czujniki są wsuwane. Minimalne wysunięcie nie powinno żle wpłynąć na jego działania, aby tylko gumeczka z drugiej strony dobrze dolegała by go nie zasyfiło. Mówisz o czujniku na tylnim kole czy z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przud!!!! czy mam wcisnac ten czujnik do konca????

Tak ma być wciśnięty do końca bo u mnie jak się trochę poluzował przy wymianie wahaczy to abs źle działał:już przy lekkim dotknięciu pedału hamulca się załączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam dokladnie taki sam problem, ABS wlacza mi sie przy jakis 10km/h i robi to zawsze bez wzgledu na jakos drogi, wiec przed kazdymi swiatlami mam to drzenie pedalu hamulca. Ostatnio wymienialem klocki hamulcowe ale nic z czujnikami nie robilem a ten efekt sie pojawil i nie chce zniknac. Dzisiaj nawet mialem chec jechac do ASO zeby sprzwdzili na komputerze co jest, ale moze to jest jakas prostrza sprawa, czkam na wskazowki jak to usunac.

Pozdrwaiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa sciagasz kolo i dobijasz czujnik do konca jak napisal kolega!!!!! jest on po prawej stronie jak sciagniesz kolo prawe taki czarny z kabelkiem!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, myślę, że mylicie się, nie możecie czujnika ABS przy kole dobijać do końca. Musi zostać niewielki luz między czujnikiem a koronką przy kole, w przeciwnym razie czujnik się wytrze i może zrobić się w nim dziura i ABS będzie wariował szczególnie podczas deszczu. Jeżeli natomiast będzie za duży luz to ABS sam włącza się podczas ostatniej fazy hamowania, niezależnie jak delikatnie hamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qtny, tylko że jego długość jest taka że gdy jest wbity/dobity/wciśnięty do końca do pozostaje między nim a koronką właściwa wymagana odległość

tak więc trza wciskać do końca :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu jeśli chodzi o moje A4 z 1995r to nie ma żadnego ogranicznika, może w późniejszych modelach wprowadzili takie usprawnienie. W moim samochodzie właśnie czujnik był dobity do końca i wystąpiła opisana przezemnie usterka - koszt ok. 400 zł :evil: . Auto kupiłem jak była ładna pogoda a ABS zaczą szwankować po pierwszych deszczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik się uszkodził to może dotykał koła impulsowego (zabrudzone, zaśniedziałe przyrdzewiałe). Możliwe że ktoś przed tobą miał podobny problem i wstawił czujnik nie dokładnie taki jak powinien być. Ogólnie pwinno być tak żę czujnik się wsuwa do końca a powierzchnie cylindryczne powinny być czyste (co jakiś czas trzeba wyczyścić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, może masz rację ale po naprawie walniętego czujnika sprawdziłem czujniki w pozostałych kołach i okazało się, że nigdzie nie mam ograniczników i jeśli czujnik wcisnę za daleko to ociera się o koło impulsowe (koronkę).

Wnioskuję z tego, że w tym modelu jest taka konstrukcja czujnika ABS. Dlatego wolałem zwrócić wam uwagę na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ciekawą dyskusję, myślę że dzięki niej rozwiązałem swój problem,

Pozdro :a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...