Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po rodzinie nic nie ginie


rafau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że powoli oswajam się z forum - postanowiłem pokazać wam jak wygląda moja luba.

A4 B5 Avant 1996 1.9 TDi 110KM

dsc4163a.jpg

W polsce od września 2005, w moich rękach od sierpnia 2011. Samochód odkupiony od szwagra, więc wiem co się z nią działo przez ostatnie 6 lat.

Samochód pokazuje na liczniku 247 tysi, co zapewne jest 1/3 prawdziwego przebiegu i wcale się tym nie przejmuję. Jeździłem trochę do niemiec po auta i wiem, że liczniki są cofane przez polską mentalność (kupię, bo przebieg mały) a w tych samochodach licznik może się przekręcić i dalej będzie jeździł tak samo (o ile się o niego odpowiednio i regularnie dba). Ale wracamy do tematu.

Miało to być autko przejściowe, dopóki nie uzbieram na coś świeżego (celowałem w bmw 530d 2000) ale okazało się, że zostanie ze mną na dłużej.

Na pokładzie świeci biedą. Największym bajerem jest szyberdach. Nie mam klimy, nie mam elektrycznie składanych lusterek, nie mam xenonów, nie mam chromu. Mam cztery koła, jakąś tam budę do siedzenia i naprawdę przewspaniały silnik, który nigdy w tym samochodzie nie zawiódł. W sumie gdyby nie silnik to wolałbym jeździć rowerem, bo auto resztą wyposażenia naprawdę nie urzeka.

ALE! Skoro samochód ze mną zostaje, to sporo się w nim zapewne zmieni.

W planach mam na pewno:

-Ładne koło (myślę że 17 styka), najlepiej ori

-Lampki przód i tył lift

-Kierunki białe

-Środek w diodach

-Jakieś tam audio

-Ściemka na szybki

-Centralny z pilota

-Kierka S-line bo ta moja z 80-tki to porażka.

No i parę poprawek lakierniczych. O czymś jeszcze pewnie zapomniałem, ale od czego jest opcja edytuj? :)

Może kiedyś się namyślę na fis? Obniżać zawieszenia nie będę, dla mnie jest dobrze. Za dużo w moim mieście dzieciaków w starych golfach w stylu 'low&slow'.

img20111104140741.jpg

img20120218122705.jpg

Zauważyłem, że na forum panuje na ogół przyjazna atmosfera, więc sądzę że modowanie mojego samochodziku przebiegnie sympatycznie. Również będę się starał pomóc jak potrafię.

PS. Audi 8D B5 TDI zostało wzięte przy rejestrowaniu za Audi 80 B5 TDI więc mam dosyć nietypowy dowód rejestracyjny. No chyba, że tak jest wszędzie :P

img201203192011412.jpg

02.04.2012

Dzisiaj przyszła do mnie kierownica od użytkownika Krycha. Od razu wskoczyła na miejsce starej, osiemdziesiątkowej kiery :D

img20120402123611.jpg

img20120402130942.jpg

img20120402204409.jpg

img20120402204420.jpg

po wypłacie polerka, nowa szyba przednia i chromowane obwódki zegarów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za tablice?????:kwasny: a pozatym rocznik buda i motor jak moj:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy :hi: plany jak najbardziej na + ;) a samochód to ładna seria :P ciekawa sprawa z tym dowodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byk w dowodzie

Klimę bym dorezał, obecnie za parę stów złożysz już coś mrożącego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a bez klimy w lato masakra...mógłbym nie mieć w wyposażeniu np el.szyb czy lusterek ale klima to dla mnie podstawa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się zamazywać tablic to wziąłem to co miałem w lightroomie pod ręką :D

Za parę stów dorezam klimę? Z tego co się orientowałem to w granicach tysiaka chyba używane zestawy, a i do tego trzeba konsolę chyba wymieniać, co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege z Podlasia:) Chyba skądś znam to miejsce z pierwszej fotki...A to nie w jakimś ośrodku wypoczynkowym robione?

Ja bym zmienił te lampy przednie na te z młodszych modeli a tak mi sie podoba autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rok temu byłem tam i w tym planuje na 2-3 dni wpaśc w te rejony:)

Tak inne wtyczki i troche błotniki trza naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzimy. jak na razie muszę zmienić przednią szybę bo oberwała kamyczkiem i się powiększa pajęczynka, naprawić tylną wycieraczkę (podobno zmora b5) i oddać auto do lakiernika na drobne poprawki + polerka :)

A jeziorko przy tym ośrodku wypoczynkowym to magia. Zapraszamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba oba, kolega z BAU:) no audi ładne, mody jak najbardziej na +! Nie zapomnij o jakiejś glebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny Avancior :) podobny do mojego :kox: a wyposazeniem sie nie przejmuj, na forum znajdziesz tematy ktore pomoga Ci dorzezbic do niej co tylko chcesz, jesli oczywiscie bedziesz chcial :decayed: niech sluzy dlugo i bezawaryjnie :) powodzenia w modzeniu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jaki daje super efekt zmiana kiery z 80-tki na trójramienną...jak uzbieram trochę talarów to odezwę się do Cb Krycha :wink:

rafau

mod oczywiście na + :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko podmaluję ją taką farbką do skóry, polakieruję i będzie funkiel nówka :D

Po co chcesz ją lakierować ? Ona się tak świeci bo jest brudna i wytarta, a nie lakierowana :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko podmaluję ją taką farbką do skóry, polakieruję i będzie funkiel nówka :D

Po co chcesz ją lakierować ? Ona się tak świeci bo jest brudna i wytarta, a nie lakierowana :decayed:

Ragga, a może znasz kogoś kto mu ta kierę obszyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...