Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamowanie silnikiem ,dziwny odgłos


kurcok1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem z moja Audicą,a mianowicie w trakcie jazdy i puszczeniu pedału gazu(hamowanie silnikiem) słychać dziwny dzwięk takie buczenie tak jakby.Najgorzej słychać na 4rtym biegu w przedziałach prędkości 60,80. Ostatnio byłem w serwisie przy wymianie amorów i przy okazji powiedziałem o tym i mi powiedieli że to skrzynia wydaje taki dzwięk,dolali oleju 0,5 litra ale dalej to słychać.Może to nie skrzynia ,może to być przegób któryś bądz sprzęgło?sam już niewiem co mam robić,a odgłosy naprawdę słychać w środku:facepalm:

Może ktos miał taki problem i mi podpowie co mogę z tym zrobić:(przebieg auta to 360 tysięcy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90 % skrzynia ma juz dosyć. A dokładnie któreś z łożysk na wałkach lub na duferencjale. A jak wiadomo łożysk w skrzyni jest masa. Jezdzij z tym i olewał. No chyba ze będzie wyło nie do wytrzymania.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak kupiłem to się nie sprawdzało stanu oleju,może przez ten ubytek to się stało:doh: to co radzicie,latać aż padnie,i głoś sie nasili?ciekawe jak chodzą teraz te skrzynki,w tysiaku sie wyrobie.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie to bywa niektórzy mówią ze po odkręceniu korka olej powinien lekko wyciekać , a inni ze powinien być około 2mm poniżej wlewu, ja zawsze leje tak zęby wyciekało trochę

Co do tego czy możesz śmigać to decyzja należy do Ciebie tu masz opisane co może sie stać http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?217846-B5-AJM-Na-tr%F3jce-zgrzyta , auto po dachowaniu zapewne oleju ubyło i jest efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to niewiem jaki dolać ,bo mi w serwisie dolali,ale uzupełnili mi braki i dalej jest ten odgłos jak puszczę pedał gazu ,a najgorzej słychać na 4 rtym biegu i z prędkości 80 do 50:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...