Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki ?


CinekZip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie chciałem się dowiedzieć które klocki są lepsze: Brembo czy ATE ? i jeszcze jedno bo ostatnio mi świeci zużycie klocków na komp. takie pytanie czy tarcze zmieniać? aaa i czy wystarczy że klocki z przodu wymienię?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo to to samo co ferodo - także śmiało możesz pakować. Ate podobno sie popsuły i nie są już takiej jakości jak kiedyś.

Co do tarcz musisz sprawdzić jaką mają grubość. Jak nie są w granicach minimum to możesz spokojnie zakładać nowe klocki. Jeśli tarcze mają już jakiś rant warto je przetoczyć. Jeśli klocki z tyłu są dobre to nie ma potrzeby wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie BREMBO,mam teraz na aucie ATE zapłaciłem 260zł i szczerze nie kupię ich drugi raz,śmiem twierdzić że kupiłem w sklepie jakieś podróby bo żeby klocki takiej firmy tak się sypały po hamowaniu i felga po przejechaniu 100km byla siwa to przegięcie totalne przy takiej marce :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze ATE lub Brembo,a klocki TRW lub Textar jeśli chodzi o zamienniki(nie piszczą),najlepiej jednak oryginały,jak coś to mogę załatwić w dobrej cenie.

kiedy będę wiedział że tarcze są do wymiany? mały rant mam i dlatego pytam.

Musisz zmierzyć suwmiarką grubość tarczy i będzie wiadome czy do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza 288 & 312mm - FDB1717

tarcza 320mm - FDB1629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja q..... napisałem ????? :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód klocki :)

---------- Post dopisany 24-04-2012 at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany 23-04-2012 at 20:41 ----------

tarcza 288 & 312mm - FDB1717

tarcza 320mm - FDB1629

mam problem , może wiesz jakie tarcze są w silnikach BLB bo po vin mi nie znajdą a mam godzinke czasu podjechac i nie zdąże zdjądź koła, pomocy :)

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:35 ----------

a potrzebuje te klocki a są dwa rodzaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie z przodu i z tyłu mam klocki remsa. Kolega pracujący w sklepie z częściami samochodowymi mi takie doradził. Powiedział, że to samo co TRW. Puki co nie narzekam a jeżdżę na nich już rok czasu. Nie pylą, nie piszczą. Po co przepłacać. Chyba, że masz kupę kasy w skarpecie, albo lubisz zapie*****ć :D wtedy to może i bym zainwestował w lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód klocki :)

---------- Post dopisany 24-04-2012 at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany 23-04-2012 at 20:41 ----------

tarcza 288 & 312mm - FDB1717

tarcza 320mm - FDB1629

mam problem , może wiesz jakie tarcze są w silnikach BLB bo po vin mi nie znajdą a mam godzinke czasu podjechac i nie zdąże zdjądź koła, pomocy :)

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:35 ----------

a potrzebuje te klocki a są dwa rodzaje :/

na wlepce masz oznaczenie:

1LZ - 280mm

1LB, 1LE - 288mm

1LT, 1LF - 312mm

1LA, 1LC - 320mm

1LJ - 345mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textar ate zawsze uwazalem ze firmy specjalizujace sie w jednej dziedzinie maja najlepsze produkty bosch niech zmywarki robi trw i brembo to juz nie ta klasa co kiedys tarcze brembo wrecz targedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem klocki , oraz w sobote jeszcze raz sprawdziłem czy czujniki spadły mi, okazało się że czujniki ok, i mam problem bo cały czaś mi świeci naFISie , poziom zużycia klocków :( , możecie coś doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...