Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Skąd wycieka olej ?


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :notworthy:

Prosze kolegow o ocene co do tego skad wycieka olej?dodam ze na poczatku przejezdzilem 10tys km na mineralnym oleju(zla porada mechaniora :wallbash:)a od dwoch zmian oleju jezdze na pol syntetyku!prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic!dziekuje!

80a751a9b730bc95m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie i wtedy moze cos bedzie lepiej widoczne!zauwazylem ze jak mu przygazuje to na 90 procent z tego miejsca wudobywa sie cos co mi podchodzi pod spaliny z rury :shocked:pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc wyciek z turbiny, ale na podstawie tego zdjecia ciezko to ocenic tak jak koledzy pisza albo kanal albo na podnosnik zciagnac oslone lampka w dłon i patrzysz z kad sie leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co nie chcial chodzic na mineralnym?

Po co zmieniales na polsyntetyk ?

Wiec bez zadnych problemow chodzil na mineralce,ale ze wzgledu na turbinke nalezalo zmienic olej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z diagnozą poczekaj troszkę, za 3 lub 4 dni biorę się za taki sam wyciek choć nie wiem skąd on jest. Załatwię to przy okazji czyszczenia turbinki.

witam!wiec juz mialem sie dzis za to zabrac,ale wujasa skodzinka miala powazniejszy problem!a powiedz sardo czy twoje autko nie ma problemow z odpalaniem na zimnym silniku??mi to wyglada na wyciek z kolektora wydechowego ale pod warunkiem ze autko"bieze"olej!napisz jakie trudnosci napotkales przy czysczeniu turba.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie czyściłem biorę się za to od soboty, co do odpalania to nie mam problemów, oleju nie pobiera. Jedyny problem jaki mam to to że autko chodzi jak ślimak tak jak by ciagnął przyczepę. Co do wycieku to ciekaw jestem czy to nie z uszkozdzonego węrzyka od smarowania turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie takze a4 smiga jak mol noi dosc pozno reaguje na tzw pedal w podloge :thumbdown:

ten wezyk od smarowania mialem ostatnio czyszczony wiec jezeli to on to albo mechanik sam go uszkodzil albo poprostu nic nie powiedzial o tym!suma sumarum to wyciek pojawil sie po czasie kiedy odebralem fure! moze ktos ma jakis schemacik zeby nam latwiej bylo wiadomo co i jak?pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!tak co najmniej pol syntetyk bo mineralny jest jak to ktos powiedzial do kosiarek :thumbdown:niestety po zalaniu silnika raz mineralnym olejem wole nie ryzykowac wlewajac pelen syntetyk bo napewno roszczelni motor!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiec rozkrecilem sobie cala obudowe filtra powietrza zeby mi latwiej bylo.rozkrecilem takze oslone ktora idzie pod klawiatura i pierwsze podejrzenie jest takie ze kolektor wydechowy byl nie dokrecony gdyz po lewej stronie kolektora srubki mozna bylo polcami odkrecic :confused4:wiec postanowilem ze rozbiore kolektor i sprawdze czy to napewno on powoduje wyciek(chodz w to watpilem)oto pare fotek bez kolektora

Strona lewa najbardziej zaolejona :shocked:

75ceb008c70082d1m.jpg

Strona prawa

6d7062c8c1a77e1fm.jpg

jak koledzy myslicie czy maze to byc wyciek z kolektora wydechowego?moze to zabrzmi smiesznie ale czy ponizej kolektora nie znajduje sie miejsce uszczelki pod glowica??dodam jescze ze na moj chlopski rozum to nie jest wyciek z kolektora lecz pare cm ponizej niego jest uszcelka i to ona jest przyczyna tak sadze ale jestem tylko zwyklym stolarzem i na samochodach zbytnio sie nie znam :wink4:pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...