Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to czujnik temperatury?


wicio82

Rekomendowane odpowiedzi

o to zagadka... dzis zauwazylem ze na zimnym przy pierwszym odpaleniu czy kolejnym tak samo po przekreceniu wskazowki odrazu na 70 leci co dziwne ze bez kluczyka jak wlacze pozycyjne to tez na 70 leci zgasze spada ponizej 60. Jest tu jakis magik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam myślę ze podobni tyle ze jak odpalę przejadę jakieś 200 m to mi pokazuje 120.... a jak go odstawie na jeden dzień i gdy tylko przekręcę zapłon to z miejsca pokazuje 120

VAG mi pokazał 130 z groszem... PODCZAS JAZDY

ale żeby na zimnym jeszcze nie odpalonym pokazywał 120....

VAG pokazuje błąd 769- czujnik temp cieczy chłodzącej -G82 zwarcie do masy- BŁĄD SPORADYCZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie przyzwyczailem od kilku tyg tak samo wlanczam pozycje lub przekrece stacyjke i juz 90 stopni i idzie pomalutku na 120 io tak trzyma juz do konca jakby to 90 bylo. Czujnik wymienilem bo wczesniej mialem dokladnie takie same objawy i nic sie nie zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie przyzwyczailem od kilku tyg tak samo wlanczam pozycje lub przekrece stacyjke i juz 90 stopni i idzie pomalutku na 120 io tak trzyma juz do konca jakby to 90 bylo. Czujnik wymienilem bo wczesniej mialem dokladnie takie same objawy i nic sie nie zmienilo

I nic się nie zmieni dopóki nie rozbierzesz zegarów :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewnie problem ze wskazaniem temperatury na liczniku. Wskaźnik pokazuje max temp. 70-75 stopni po dłuższej jeździe. Po podłączeniu pod komputer vag nie wskazuje żadnych błędów. Na teście wskaźniki ładnie się wychylają i ustawiają na godzinę 12. Czy można w jakiś sposób sprawdzić rzeczywistą temperaturę silnika po podłączeniu pod komputer? Jeżeli tak to w jaki sposób. Czy w przypadku uszkodzenia któregoś z czujników, wyświetlany będzie jakiś błąd ? Czy diagnostyka ma zostać wykonana w "opcjach" silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01 Engine -> 08 Meas. Block

Tam chyba w 004 masz temperaturę silnika :) Coolant Temp.

Jak w trasie masz 70*C to termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę silnika możesz sprawdzić w:

01 Engine -> 08 Meas. Block -> 07 (ostatnia kolumna)

Jeśli chodzi o czujnik temp cieczy chłodzacej to sprawdź błędy na zimnym silniku, jeśli masz walnięty to powinno ci wyrzucić błąd czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...