Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CDNB] 2.0TFSI Daytona Grey S-Line Olaf&Olaf ;)


dr.J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zarejestrowałem się tutaj prawie 3 lata temu jako posiadacz BMW e90, ale miałem chyba przeczucie, że przyjdzie kiedyś czas na A4 :eusathink: Przedstawiam w skrócie mój nowy nabytek:

Model: A4 Avant

Silnik: 2.0 TFSI 132kW

Napęd: FWD (wiem, wiem... proszę nie psujcie mojego humoru i nie piszcie, że brakuje Q :decayed:)

Kolor: Daytona Grey

Rocznik: 2010

Ważniejsze elementy wyposażenia:

> S-Line wewnętrzny

> Obniżone zawieszenie

> Układ wydechowy wyprowadzony na dwie strony

> Bixenon

> Tylne lampy LED

> MMI 3G Basic (tylko przydałaby się jakaś mapa... ::whistling:)

> Nagłośnienie Bang & Olufsen (lub jak to mawia żona - Olaf & Olaf :grin: )

> Panorama dach

> Hak (w sumie niepotrzebny)

> Koła ori 8Jx18 z oponami 245/40/18

> Bluetooth

> Start/Stop

Moje mody :doh:

> Zderzaki S-Line

> Dokładki zderzaków malowane na czarny połysk

> Grill przedni 'black gloss' (tak on się chyba nazywa)

W planach:

> Listwy boczne S-Line (może)

> Program (prawdopodobnie)

> Letni felunek (koniecznie) >> są felgi od S5 19x8,5 et32; więcej zdjęć >>tutaj<<

Właśnie apropos tego ostatniego, prośba do Was. Co byście sugerowali do tego zestawu kolorystycznego? Na początku planowałem repliki RS6 w czerni, ale chyba nie pasuje do chromowanych listew... Rozważałem też repliki RS4 (polerowane aluminium), ale teraz wpadł mi do głowy wzór S4 w kolorze grafit... No i już sam nie wiem :kwasny: Aha, początkowo byłem pewien, że będą 19tki, ale jednak zawieszenie jest twardsze niż myślałem... chyba wymięknę i pozostanę przy 18 :thumbdown:

Jestem dopiero po pierwszym tygodniu użytkowania, który przypadł akurat na urlop w górach. Mimo braku myjni ręcznej w okolicy (a automatyczne z zasady omijam), postanowiłem cyknąć kilka fotek. Oczywiście wrzucę nowe, gdy już będą letnie koła.

MARZEC 2012

drj_a4_alpy_1.jpg

drj_a4_alpy_2.jpg

drj_a4_alpy_3.jpg

drj_a4_alpy_4.jpg

drj_a4_alpy_5.jpg

KWIECIEN 2012

drj_a4_kwiecien2k12_02.jpg

drj_a4_kwiecien2k12_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie się prezentuje. ale dołóż koniecznie listwy boczne bo dziwnie wygląda full S-line bez listew.. kolor mi się mega podoba, jakąś ładną 19tkę założysz i będzie rewelka.. możesz zrobić bliższe zdjęcie tyłu z czarnym dyfuzorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna jak to B8 no i wypasik jest :thumbup1:

Aby była wisienka na torcie pasuje boczne listwy załozyć oraz lotkę na klapę jeszcze :wink:

Felg nie kupuj zadnych podróbek, to juz lepiej zostaw te co masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajefajny kolorek- generalnie świetnie się prezentuje fura :thumbup1: i te fotele :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, widziałem na żywo pod domem:)

Jeżeli mieszkasz w Nautilusie ,to się chyba znamy z widzenia:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki :) Fajnie, że się podoba. Faktycznie lakier jest dość efektowny - z bliska mieni się zielenią i fioletem. Wkrótce będą nowe fotki - także dyfuzora.

Z listwami będzie trzeba zawalczyć. Wstępnie zniechęciła mnie kwestia montażu (wiercenie takiego ładnego progu? :P), ale prędzej czy później się tym zajmę.

Rozkmina tematu felg trwa dalej... Już druga osoba twierdzi, żebym zostawił to co mam. W sumie opcja nie taka zła, ale denerwuje mnie duże ET - chyba 47. Chciałbym coś bardziej agresywnego - przy szerokości 8cali i oponie 245 powinno wejśc ET35 (zdaje się, że takie jest w A5). Dystanse jakoś do mnie nie przemawiają. A może jednak 19... :>

Bardzo ładna, widziałem na żywo pod domem:)

Jeżeli mieszkasz w Nautilusie ,to się chyba znamy z widzenia:)

Kolego, śledź proszę tą kwestię Nautiliusa, bo ja mieszkam na Wilanowie i mam nadzieję, że tam moja żona do nikogo nie jeździ ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt masz duze ET felgi :wink: zmiescic mozesz nawet ET 26 w B8 ja mam takie zimowki 17" .

Aby załozyć listwy boczne nie musisz nic wiercić, ja u siebie kleiłem wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor ogromnie pasuje:thumbup1:

silnik, bardzo dobry wybór:wink:

felgi Rotory bym założył, ale każdy ma swój gust więc mogą Ci nie pasować, Turdzi ma takie na czarnej b8:wink:

no brakuje q, ale przynajmniej będzie szybszy i mniej palił:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt masz duze ET felgi :wink: zmiescic mozesz nawet ET 26 w B8 ja mam takie zimowki 17" .

Grzegorz, są gdzieś na forum zdjęcia Twojej fury na tych zimówkach? (nie zdążyłem jeszcze przejrzeć Twojego tematu, choć fura konkret :). Z tego co wcześniej czytałem na audizine, ET35 jest jakby bezpieczną granicą przy oponie 245. Szeroką masz tą zimę? Nic nie obciera?

Przyznam, że Rotory też biorę pod uwagę - wydaje się, ze powinny dobrze leżeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1BA nic ci nie bedzie obcierać jak załozysz fele 18" z ET 32-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek super, masz silnik auto-start stop?

jak chcesz jakieś mampy do MMI 3G to mogę ci podpowiedzieć na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek super, masz silnik auto-start stop?

Tak, jest auto start/stop. Na początku sprawia to dziwne uczucie... do tego jak wreszcie przesiadłem się z ropniaka do samochodu, który ma 8 na obrotomierzu, wbudowany "doradca od ekologicznej jazdy" każe mi zmieniać biegi przy 1900 :shock3: Ale udało się na trasie Piotrków - Warszawa osiągnąć 5.5l/100. Niewiele gorzej niż moje poprzednie 318d :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pięknie, ale ja bym spieszył z progami i programem :D odfruniesz z wrażenia,zwłaszcza z FWD. patrzyłeś ile osiagasz na 3-ce? coś pod 180 powinno byc jeśli dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi rysuje pomarańczową kule już przy 1200 a 2000 mam czerwony balon na fisie zmień bieg... 2.0 tdi a co do spalania to masz racje... rewelka. jak jade za jakimś kapeluszem np: z N. Targu do Krakowa to czasami mam 3,8-4.4 /100km moje poprzednie auto kopciło 2 razy więcej :)

jaki masz MMI mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecy, pytasz o wersję MMI? Mam 3G bez twardego dysku. Mapy jakiejkolwiek brak.

patrzyłeś ile osiagasz na 3-ce? coś pod 180 powinno byc jeśli dobrze pamietam

180 na 3ce?:shock3: Póki co przy jakimś skrajnym wyprzedzaniu miałem na 2ce koło 100 i się zmieszałem, bo biorąc pod uwagę zwyczajowe porady czerwonego bąbla powinienem z 2ki wrzucić 6 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszego forumowego kolegi ex-fura. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...