Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatronik-brak ogrzewania


mecik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zorientowanych,gdzie mam szukać przyczyny że nie mam wogóle ogrzewania?klima chodzi bo aż mrozi ale wogole nie grzeje,byłem na V.A.G. i wyszło że poszedł potencjometr jakiś ale elek zawołał 6 stów za naprawę,troche dużo mi sie to wydaje,i pytanie czy mogę jakoś recznie przestawić na nagrzewnicy jakiś zawór zeby grzało dopóki nie znajde rozsądniejszego majstra?wczoraj rozebrałem cała konsole i doszedłem tylko do dwóch silniczków-modułów tych na dole nagrzewnicy(co są za panelem klimatronika)ale one działają bo jak przestawiam temperature to sie oba ruszaja.Byłem również u innego elka sprawdził mi kompem silniczki i stwierdził że wszystkie chodzą,więc co jest grane?moze ktos mialpodobny problem i zna jakis dorazny sposób na to?pozdr

[ Dodano: 04-11-2006, 19:36 ]

Aha nie piszcie mi o opcji "szukaj" prosze,bo juz wszystko przewaliłem.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja jeszcze dwa dni temu miałem tak samo, climatronic wogóle nie grzał. Też bałem się, że będe musiał troche wsadzić kase w nagrzewnice. Postanowiłem spróbować przeczyścić nagrzewnice. poczytaj tu

http://frakir.man.lublin.pl/~hugo/forum/viewtopic.php?p=45271&sid=d4f8a517490c55a7c50d80ca9a7b4fb4#45271

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade,właśnie wyjąłem nagrzewnice i zasyfiona niemiłosiernie,praktycznie zapchana na amen,jutro jade kupić nowa bo koles ma w tucholi za 40zł Hans-pries'a.Ciekawi mnie tylko czemu dwóch kompletnie niezależnych elektrykow przekonywało mnie że padł potencjometr?moze jak nagrzewnica zawalona to on nie pracuje?i wykazuje blad na kompie?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade,właśnie wyjąłem nagrzewnice i zasyfiona niemiłosiernie,praktycznie zapchana na amen,jutro jade kupić nowa bo koles ma w tucholi za 40zł Hans-pries'a.Ciekawi mnie tylko czemu dwóch kompletnie niezależnych elektrykow przekonywało mnie że padł potencjometr?moze jak nagrzewnica zawalona to on nie pracuje?i wykazuje blad na kompie?pozdro

Jeżeli nowa i masz już starą wyciągniętą to warto kupić. Ja swoją wyczyściłęm bez wyjmowania, bałem się rozkręcać środek :). Z tymi elektrykami to może być różnie, jedni mogą być uczciwi, a drudzy skasują np. za potencjomater, a właśnie jak w tym przypadku przeczyszczą nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mialem podobny problem z brakiem ogrzewania ( climatronic ). Także bałem sie rozbierac konsole, aby dostac sie do nagrzewnicy. Zatem kupilem w NorAuto srodek do czyszczenia ukladow chlodzenia ( 11 zl ) no i wczoraj wykonalem zabieg czyszczacy. Nie wlewalem tego plynu do zbiorniczka, jak zaleca instrukcja. Potem auto pracuje ok. 10 min, plyn sie zlewa i zalewa świerzy. Poprostu odczepilem weze gumowe, ktore doprowadzaja plyn do nagrzewnicy. Nastepnie do koncowek nagrzewnicy doprowadzilem dwa inne weze, tak aby nie chlapac po silniku. Na poczatek przedmuchalem nagrzewnice sprężonym powietrzem, potem zalewalem ja 3 razy petrygo i znow przedmuchiwałem, następnie wlałem do nagrzewnicy ten płyn z NorAuto wymieszany ze wrzątkiem. Przewody wmieściłem wysoko, aby płyn nie uciekał. Po godzinie wylałem wszystko, potem jeszcze dwa razy płukanie petrygo i przedmuchiwanie sprężonym powietrzem. Efekt - grzeje rewelacyjnie. Problem zniknął. Koszt operacji - 11 zł + litr płynu petrygo, czas - 2 h. Zadanie lekkie i przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak Panowie,problem rozwiazany.Zmieniłem nagrzewniczke na nowa ustrojstwo poskładane i grzeje rewelacyjnie.Mały problem wyniknal bo musiałem rozlaczyc przewody klimy i spuscilem plyn z klimy inaczej nie szlo wyciagnac nagrzewniczki.jutro jade gdzies nabic to z powrotem i teraz pytanie do kolegow z Bydgoszczy i okolic gdzie to u nas zrobie i w rozsadnej kasie?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...