Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu stałam przed tym samym problemem, co Ty, Poziek : )

Posłuchałam rad paru znajomych i wybrałam Canona 400D. Nie zamieniłabym go na nic innego. Jak na pół-profesjonalny aparacik jest dość łatwy w obsłudze, zdjęcia robi świetne. Na prawdę z całego serca polecam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item346993997_nikon_d40_4gb_statyw_torba_lad_aku_lampa_blys.html <-- kolega/ poczatkujacy mlody fotograf go uzywa i jest zadowolony.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_chipxenonskora_s4car_audio17_itd-t12919.0.html <-- fotka na 1 stronie u gory zrobiona wlasnie tym cannonem

Jakim canonem kolego? Ja w aukcji wyżej widze nikona :decayed:[br][br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 22:52 _________________________________________________

Nie zamieniłabym go na nic innego

Myślę, że zamieniłabyś bez pytania na 40D lub 5D :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicy ;) na majowe wybieram się tam do rodzinki ... mnie interesuje to:

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/opis-onkyo-ht-e990thx-dv-sp405b-ht-s990thx.bhtml

tylko że za coś ok. 2800zł

A kiedy wracasz?? :wink4:

Planuje w niedziele wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannon w tej klasie ma przedewszystkiem zdecydowanie lepsze matryce zdecydowanie mniejsze szumy ...... ALE zauważalne to jest dopiero jak wywołujesz foty na A4 (format nie audi :tongue4:) i ALE nikon wygląda !!! jest solidny nie plastikowy !!!! dobrze sie go obsługuje jest wygodniejsz (idz do media weź do ręki sam poczujesz (ale nie D40 bo ten jest najmniejsz) !!!! tylko troszke szkła do niego droższe..... jak dla mnie NIKON !!! a teraz nikon wprowadza cudo D3 ale to inna półka i bije na głowe wszystyko co cannona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannon w tej klasie ma przedewszystkiem zdecydowanie lepsze matryce zdecydowanie mniejsze szumy ...... ALE zauważalne to jest dopiero jak wywołujesz foty na A4 (format nie audi :tongue4:) i ALE nikon wygląda !!! jest solidny nie plastikowy !!!! dobrze sie go obsługuje jest wygodniejsz (idz do media weź do ręki sam poczujesz (ale nie D40 bo ten jest najmniejsz) !!!! tylko troszke szkła do niego droższe..... jak dla mnie NIKON !!! a teraz nikon wprowadza cudo D3 ale to inna półka i bije na głowe wszystyko co cannona

Czy 400D jest plastikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannon w tej klasie ma przedewszystkiem zdecydowanie lepsze matryce zdecydowanie mniejsze szumy ...... ALE zauważalne to jest dopiero jak wywołujesz foty na A4 (format nie audi :tongue4:) i ALE nikon wygląda !!! jest solidny nie plastikowy !!!! dobrze sie go obsługuje jest wygodniejsz (idz do media weź do ręki sam poczujesz (ale nie D40 bo ten jest najmniejsz) !!!! tylko troszke szkła do niego droższe..... jak dla mnie NIKON !!! a teraz nikon wprowadza cudo D3 ale to inna półka i bije na głowe wszystyko co cannona

Czy 400D jest plastikowy?

jaki to jest materiał dokładnie to ci nie powiem ale daje wrażenie plastiku ... (zresztą zaraz poszukam w jakiś pismach czy sklepach opisu .... a jak pisałem skoczysz do sklepu weż w łape a zobaczysz różnice nikon pod względem wyglądu i jakości wykonania dla mnie jest zdecydowanie lepszy

a oto co znalazłem na potwierdzenie http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4972 (chodzi tu o plastik i opis wygladu i wykonania 400D) nie chce cie do niczego namawiać na siłe ale to co pisałem cannon ma lepsze matryce i mniej szumów ale dopuki robisz to amatorsko nie odczujesz róznicy a nawet jak odczujesz to nie wykożystasz wspomniałeś że body może być używane więc może D70 albo D50(mniejsze ciut może dla dziewczyny lepsze) są to starsze konstrukcje ale w niczym nie ustępujące nowszym i prosze niech mi tu nikt nie pisze o mln pixeli ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtracic swoje 5 groszy jako, ze fotografia zarabiam na zycie i w tej materii mam troche doswiadczenia. Skoro masz dosc okrojony budzet a Twoja dziewczyna jest poczatkujaca to nie ma co wydawac kasy na drozszy, nowy sprzet ktorego mozliwosci nie wykorzysta. Za 2000 zl polecam Canona 20D. Latwo mozna trafic na modele z niewielkim przebiegiem (do 10-15 tys. klapniec). Dodatkowo ten model to solidna konstrukcja a nie jakas plastykowa zabaweczka. Zapewniam Cie ze ten model Was nie zawiedzie a wrecz mile zaskoczy. Jednak najwazniejszym elementem przy robieniu zdjec nie jest jak kazdy mysli aparat a szklarnia czyli obiektywy. To od nich najwiecej zalezy (pomijajac oko, wyobraznie i umiejetnosci fotografa). W razie czego sluze pomoca.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super. Tylko jak zielony poziu ma teraz znaleźć w mniej niż 2 tygodnie nie rozklekotanego 20D :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fora fotograficzne polecacie?

Polecam forum na ktorym rowniez mnie mozna czesto zastac:

http://www.canon-board.info/

Jest tam dzial "Kupie" w ktorym codziennie pojawia sie kilka- kilkanascie pozycji, wiec warto go sledzic.

A przykladowe aukcje z allegro, ktorymi mozna sie zainteresowac:

http://www.allegro.pl/item352750973_canon_eos_20d_stan_idelany_przebieg_6600_zdjec.html

http://www.allegro.pl/item351694023_canon_eos_20d_be_ceny_minimalnej_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniłabym go na nic innego

Myślę, że zamieniłabyś bez pytania na 40D lub 5D :decayed:

Hehehe malik ;D

W sumie jak się głębiej zastanowić to po co mi 5D przy moich niskich umiejętnościach ... jeszcze ukradną i będzie szkoda :decayed: Chyba że sprzedać 5D, kupić 400D i pare rzeczy do niuni : )

Żeby nie było totalnie OT, powiem, że zanim się zdecydowałam na zakup, to trzymałam w ręku i nikony i canony. Jakoś nie uderzyło mnie to, co sugeruje Hercus, że Canon jest jakiś gorzej wykonany. JUż bardziej mnie uderzały różnice w wykonaniu i wygodzie używania między 350D a 400D : )

A z 20D nie głupi pomysł, tylko też z tego co się orientuję nie tak łatwo znaleźć używany w dobrym stanie ;)

EDIT: ta pierwsza aukcja - nie widzę zastrzeżeń, co do numeru 2 to koleś ma jednak dużo niekoniecznie pozytywnych komentarzy, także dotyczących stanu sprzedawanego używanego sprzętu, więc bym się nie zdecydowała osobiście na zakupy u Niego : )

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie przejsc na gielde do "Stodoly" tam jest duza szansa, ze cos sie znajdzie. Ewentualnie mozna poprzez allegro cos znalezc. trzecia droga to sledzenie dzialu "sprzedam" na forum uzytkownikow wparatow canon. Co do tych aukcji powyzej to ta pierwsza wydaje sie byc wrecz idealna. Allegrowicz z samymi pozytywami, przebieg puszki zaledwie niecale 7 tysiecy. Oczywiscie przebieg mozna potwierdzic w specjalistycznym punkcie serwisowym (w Warszawie na Zytniej). I jeszcze raz dodam, ze 20d to solidna konstrukcja, wrecz nie do zajechania. Jak dla kogos poczatkujacego to bardzo dobra pozycja za nieduze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za te wpisy i proszę o dalsza dyskusję.

Na dzień dzisiejszy 400D mam nagrany. Także nie ma już wielkiego ciśnienia.

Proszę mi wytłumaczyć czemu ten 20D jest tak drogi a jest używany? Czy te 20/30/40 D to sa modele wyżej niż linia 400D ?

Po tym co piszecie wraca mi do głowy Nikon 40D - ponoć najtańsza lustszanka, najlepiej sprzedająca się obecnie w PL ze względu na niska cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora:

Nikon

Canon

Sony Alpha

fotopolis.pl internetowy magazyn o fotografii imho bardzo dobra stronka traktujaca o fotografii i wszystkim co z nia zwiazane.

Nikon D40 - test

Nikon D40X - nowsza wersja nowej lustrzanki

Nikon D40X - skrócony test nowej "czterdziestki"

Nikon D60 - bez głębokich zmian

Nikon D60 - test

Canon EOS 400D - test

Canon EOS 450D - skok do przodu

Canon EOS 450D - test

Canon 20D to zupelnie inna polka (wyzsza) niz 400D.

Jesli to nie musi byc niespodzianka, to najlepiej zebys poszedl z dziewczyna do sklepu i niech ona wezmie w lapki Canona 400/450, NIkona 40/60 czy Sony Alpha.

niech zobaczy co jej najbardziej lezy, w ktorym aparacie odpowiada jej menu i rozlozenie przyciskow.

jak juz ktos napisal, w fotografice nie puszka jest najwazniejsza a szklo, chociaz pewnie na dzien dobry bedzie jakis kitowy obiektyw, wazna tez jest dobra szybka karta.

mysle ze jesli sa tu osoby zajmujace sie fotogrqafika profi czy tez hobbystycznie, to kazdy ci bedzie polecal to czym sam robi, spor Canon'owców i Nikon"owców, o to co jest lepsze jest stary jak swiat;)

ja zajmuje sie tym hobbystycznie od lat, po Praktice pierwsza lustrzanka byl Nikon, potem przeszedlem na cyfre Minolty, chciałem kupic Minolte 7D ale odwidzialo mi sie gdy Sony przejelo dzial fotograficzny tej firmy. po dlugich poszukiwaniach i porownaniach zdecydowalem sie spowrotem na Nikona, chociaz jeszcze nie kupilem bo mam wiele innych wydatkow m.in A4 B5 :wink4:

wiec jak juz pisalem, jesli jest mozliwosc to niech sprawdzi co jej lepiej w lapkach lezy, Canon i Nikon maja dobrze rozwiniety rynek jesli chodzi o szkla, Sony troszke mniej z wiadomych wzgledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być niespodzianka...taka, że przez rok będę dostawał sniadania do łóżka...sam pójdę i oblookam te aparaciki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to luzik jesli niespodzianka.

powyzej dalem kilka linkow do poczytania ktore nawet bez wiedzy fotograficznej dadza jakis zarys na ten temat.

pomijajac to ze to by byla jej pierwsz lustrzanka to dla dziewczyny te amatorskie lustrzaneczki typu 400D czy D40 maja taki plus ze sa niewielkie w porownaniu z profi czy semi profi. co mi akurat nie odpowiada bo lubie miec co potrzymac, jednak dziewczynie bedzie to bardziej odpowiadalo.

zawsze ewentualnie mozesz pogdybac niezobowiazujaco z dziewczyna, pokazac jej kilka zdjec roznych korpusow i podpytac co by sie jej podobalo, chociaz mysle ze zlego zakupu nie dokonasz co bys nie wybral, trudniej bedzie pozniej ze szkielkami bo szkielko szkielku bardzo nierowne;)

za taka niespodzianke to i ja bym Ci sniadania robil przez rok :decayed: tylko ja to bym chcial Nikonika D300 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego, male porownanie 20d vs. 400d

Plusy 20D:

- solidna, wytrzymala magnezowa obudowa

- rozmiar (trzyma sie go bardzo wygodnie)

- zdjecia seryjne 5 kl./sek.

- wytrzymalosc migawki - wg producenta 100 tysiecy klapniec

Minusy:

- wolniejszy od 400d Autofocus

- LCD - 1,8"

Korzysci 400d:

- lepszy od 20d AutoFocus

- czyszczenie matrycy

- LCD - 2,5"

Minusy:

- mniejszy rozmiar, trzyma sie go jak zabaweczke

- plastykowa obudowa (wyglada na trwala ale w porownaniu z 20d nie ma szans)

- zdjecia seryjne 3 kl./sek.

- wytrzymalosc migawki - wg producenta 50 tysiecy klapniec

Mam nadzieje, ze jakos Cie to bardziej ukierunkuje.

aaa... i jeszcze znalazlem watek kogos kto mial podobny problem (oczywiscie forum Canona):

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30315&highlight=400d

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka niespodzianke to i ja bym Ci sniadania robil przez rok :decayed: tylko ja to bym chcial Nikonika D300

Ja bym koledze mógł nawet skarpetki przez rok prać ale za Nikona D3 :naughty:

taniej wyjdzie nowa pralka na raty...

Wracajmy do tematu, proszę. Dzisiaj jadę pomacać te zabawki. Mam dziwne wrażenie że Nikon będzie lepiej lezał dłoni...

I z ostaniej chwili:

własnie kolega jest w USA i ma możliwość zakupu Nokona D60 http://www.circuitcity.com/ssm/Nikon-D60-10-2-Megapixel-Digital-SLR-Camera-Kit-with-18-55mm-VR-Lens-Black-D60KIT1855VR/sem/rpsm/oid/203740/catOid/-16941/rpem/ccd/productDetail.do

Co powiecie?? 750$ to 1612zł. Czy to jest półka 400D Canona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...