Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?


banshee

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, jakby co to pisz, bo ja już swoją niunię sprzedałem, ale mechaniką nadal się zajmuje :wink4:

Jak będziesz miał czas to weź sobie laptopa do auta wjedź na prosty odcinek. Rozbujaj się, trzymaj równo gaz (wcześniej ustaw dawkę np.na 5mg) i w kanale 15 zobacz jekie masz spalanie, Później zmień dawkę na 2,2 i się przejedź trzymając taką samą predkość i wartość pedału gazu i zpbacz jaką będziesz miał różnicę w spalaniu.

Oczywiście, jak wiesz wartość naciśniętego pedału gazu można również sprawdzić vagiem.

Miłej zabawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to zrobić chodziło mi tylko o tą dziwną rzecz że gdy mg się zmniejsza to w rzeczywistości podaje więcej paliwka a tu na forum piszą że gdy sie "wartość" zmniejsza to podaje więcej paliwa ale tam sa 2 wartości jedna pokazuje w miligramach a druga w adaptacji (ta sie reguluje) no i nie wiedziałem którą ale teraz już wiem dzięki jeszcze raz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz rozumiem wreszcie że jek zmniejszy się miligramy to zwiększa się dawka podawanego paliwa i o to mi chodziło a co do kolegi spanky to z niego taki VIP jak z koziej .... trąba bo człowiekowi na forum który potrzebuje informacji nie chce pomóc wiec dla niego :thumbdown:

a dla Ciebie banshee koleżko miły :drinks: :drinks:

najpierw naucz sie czytac ze zrozumieniem

1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa) tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

ale widac to zbyt trudne ... [kwestia praktyki i sie nauczysz :wink4:] ....

poza tym to jest forum i to czy udziele Ci pomocy czy nie to jest tylko i wylacznie moja dobra wola ...

p.s nie bede sie znizal do Twojego poziomu [taki ze mnie VIP :decayed:] i na czesc Twojego postu nie odpowiem ... nie warto ... :decayed: [br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 20:56_________________________________________________

Jak byłem u Rogala to jeszcze miałem EGR :decayed:

ale teraz fizycznie go nie masz wiec nie ma co sobie zawracac glowy ... silnik non stop dostaje czysty tlen :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa) tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

ale widac to zbyt trudne ... [kwestia praktyki i sie nauczysz :wink4:] ....

co ty p.......... a co tu wynika z tego????????nie jest tu powiedziane co mam zmniejszyć żeby sie zwiększyła dawka. w adaptacji trzeba zwiększyć wartość żeby zmniejszyły sie wskazania podawane w miligramach a co za tym idzie będzie podawał więcej paliwa- teraz to wiem ale nie dzięki tobie ani temu co napisałeś.

i masz racje nie wypowiem sie na twój temat wiecej bo tylko i wyłącznie dlatego że administratorzy nie dadzą powiedzieć słowa na takich "wafli" jak ty!!!!!!!!!

........gorzej jak komuna :thumbdown:

warnpmod.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa) tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

ale widac to zbyt trudne ... [kwestia praktyki i sie nauczysz :wink4:] ....

co ty p.......... a co tu wynika z tego????????nie jest tu powiedziane co mam zmniejszyć żeby sie zwiększyła dawka. w adaptacji trzeba zwiększyć wartość żeby zmniejszyły sie wskazania podawane w miligramach a co za tym idzie będzie podawał więcej paliwa- teraz to wiem ale nie dzięki tobie ani temu co napisałeś.

i masz racje nie wypowiem sie na twój temat wiecej bo tylko i wyłącznie dlatego że administratorzy nie dadzą powiedzieć słowa na takich "wafli" jak ty!!!!!!!!!

........gorzej jak komuna :thumbdown:

no tak ... zapomnialem ze niektorym trzeba powiedziec ze zeby podrapac sie w glowe trzeba podniesc reke w kierunku glowy a nie schylac glowy w kierunku reki .... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...