Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nie działa klimatyzacja - pomocy


zawadzkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z klimatyzacją a więc po załączeniu klimy słychać że zapadki w samochodzie się zmieniają na klimę ale nie zaczyna lecieć to samo powietrze mało tego to po 10 sekundach słychać jak same łopatki przeskakują na stan bez załączenia klimy ale jednocześnie śnieżynka nie gaśnie

Co to może być dodam że jeszcze nie używałem klimy w tym samochodzie gdyż kupiłem go w listopadzie czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrzuca zadnych błędów na wyświetlaczu ??

podłącz vag powinien coś pokazać :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

jak nie jest nabita to w ogóle sie nie załaczy... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, klapki to nie wszystko.

zrob test.

odpal silnik, wlacz sniezynke i biegiem do otwartej maski silnika i spojrz ( sluchaj )co sie dzieje. w momencie wlaczenia sniezynki powinien sie wlaczyc dodatkowy wentylator i kompresor, kompresor jezeli dziala wowczas jego wewnerzna jego czesc bedzie sie tez obracac, jezeli nie dziala to znaczy ze albo jest uszkodzony kompresor lub elektrosprzeglo na kompresorze, moze jest gdziesz przerwany zielony przewod dochodzacy do komprasora. jezeli komprasor sie nie wlacza wowczas sniezynka wciaz sie pali i "udaje" ze dziala. Mam nadzieje ze dasz sobie rade. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiblos

u mnie tez tak bylo, obroty spadaly na chwile i wracaly do normy. upewnij sie ze kompresor sie obraca, widac wyraznie roznice na wlaczonej klimie obraca sie caly a na wylaczonej tylko zewnetrzna czesc.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

jak nie jest nabita to w ogóle sie nie załaczy... :wink4:

odswieże troszkę temat :gwizdanie: Wihajster napisał ze jak nie ma czynnika w układzie to klima sie nie załączy :mysli: raz miałem piekny przypadek kiedy przy moim niskim zawieszeniu przetarłem przewod aluminiowy od kompresora i odziwo klima sie załączała...wymieniłem przewód nabiłem czynnik hulało wszystko w porządeczku przez cale lato.Teraz Jak jest cieplej na dworze powyzej tych 5 C che załaczyć klime(śnieżynka sie świeci na wyświetlaczu)to klima nie chodzi..być możę spowodowane to jest brakiem czynnika :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, śnieżka się pali nie nie dmucha zimnym i nie załącza wiatraku, chociaż w nie których przypadkach udaje mi się włączyć śnieżkę i wiatrak odpala :) ale i tak wieje ciepłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podjedzcie do kogos kto nabija klime i sprawdzi wam poziom czynnika chłodzącego moze trzeba dobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiatrak powinien załączać się po wciśnieciu śnieżki jeżeli nie ma freonu????

Z tego co wyczytałem na naszym forum to nie,ale kiedy urwałem rurke aluminiowa od kompresora i nie było czynnika jak nabijałem klime to mi sie załaczał, wiec nie wiem jak to jest do konca :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...