Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chciałbym zmienić radio symphony 2din na inne proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie obecnie posiadam radio org audi symphony, niestety pod 2 latach posiadania audi zaczęło mi się nudzić. Najbardziej denerwuje mnie brak mp3. Słyszałem o emulatorach zmieniarki które czytają mp3 lecz nie za bardzo mnie to interesuje, widziałem że ludzie z forum montują do siebie audi navigation plus (bardzo podoba mi się te radio fajnie wygląda konsola taka nowocześniejsza) lecz navigation ,,także nie odtwarza mp3- z tego co wyczytałem w necie" i ciężko jest wgrać polskie mapy. Dlatego też navigation plus nie wiem czy jest dobrym wyborem.

Widziałem też na forum u kogoś radio innej marki niż audi tylko no właśnie tu potrzebuję pomocy.

Jakie radio nie oryginalne pasuje po konsole 2 din?? Najbardziej chciałbym znaleźć takie radio nie oryginalne które najładniej komponowało by się z konsolą i miało mp3 najlepiej dvd.

Jak wygląda podłączenie takiego nie oryginalnego radia ( mam seryjne 6 głośników +sub) czy trzeba coś przerabiać aby takie głośniki pod radio podłączyć ??

Czy da się wymontować org symphony bez kluczyków?? próbowałem wycinać paski z karty do budki telefonicznej lecz i tak nie wyciągnąłem.

Myślę też nad głośnikami przednimi bo coś charczą jak da się głośniej. Jakie polecacie chciałbym takie żeby pasowały seryjnie bez przeróbek, bez przerabiania tapicerki drzwi itp. Nie oczekuje nie wiadomo czego tylko żeby nie charczały, do tego mam zamiar przy okazji wygłuszyć drzwi.

Trochę się rozpisałem ale przynajmniej wiadomo o co chodzi :-D Pozdrawiam wszystkich posiadaczy a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi ci o A4 B5. W tym przypadku możesz zamontować jakąś stację multimedialną, używki np. JVC kupisz już poniżej tysiąca PLN. Do tego potrzebna ci będzie ranka, separator antenowy i adapter na tył. Wszystko było już opisywane, Kowi87 ma stacje u siebie możesz podejrzeć to w jego temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 w drzwiach z tego co mi wiadomo siedzą głośniki o średnicy 13cm więc wymiana na dobrą 13 będzie kosztowna jeśli mówimy o dobrej 13, w mojej opinii powinieneś w pierwszej kolejności dobrze wytłumić drzwi, jak to zrobić ? tego jest pełno w necie. Potem postarać się o zamontowanie głośnika 16cm na dystansie z MDF-u, często w ofertach na alledrogo są w miarę sensowne głośniki i dystanse do tego w gratisiekoszt to około 300zł , wiem łatwo się o tym wszystkim piszę ale można wszystko zrobić samemu i daje to nawet satysfakcję :naughty: można to podpiąć wówczas pod samo radyjko ale najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś dwu kanałowy wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to audi a4 b5 lift. Właśnie interesuje mnie taka stacja multimedialna wydaje mi się że fajnie by to na konsoli wyglądało tak nowocześniej. Zobaczę u Kowi87

Co do głośników to tak jak pisałem nie chciał był dużo kombinować. Jakie są ,,dobre" 13cm mimo tego że będą kosztowne ?? Słyszałem o 16 ale docinać bawić się z płytami mdf, do tego niby jeszcze jakie uchwyty w tapicerce trzeba łamać, a jakoś żal mi samemu zaczepów łamać. Oczywiście drzwi wygłuszę bo to podstawa aby tapicerka nie trzeszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie poelcam stacje multimedialna Pioneer, tu masz troche opisane

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?213533-ALL-Stacje-Multimedialne-Pioneer-AVH-AVIC

Co do podłaczenia radia robisz tak

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?97970-ALL-B5-Wymiana-radia-na-niefabryczne

Tu wątek jak szukałem sensownego radia

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?164886-ALL-Radio-Pioneer-2DIN-jakie-wybra%E6-jakie-formaty-video

Na navigation plus nie patrz to archaiczny kredens, którego w tym momencie kazdy telefon bije na głowe mozliwosciami:thumbdown: RNSE fajne ale obsługuje karty pamieci do 2gb:thumbdown: i każda funkcja dodatkowa to kolejny moduł:thumbdown: jego lata swietności mineły dawno

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

w B5 w drzwiach z tego co mi wiadomo siedzą głośniki o średnicy 13cm więc wymiana na dobrą 13 będzie kosztowna jeśli mówimy o dobrej 13, w mojej opinii powinieneś w pierwszej kolejności dobrze wytłumić drzwi, jak to zrobić ? tego jest pełno w necie. Potem postarać się o zamontowanie głośnika 16cm na dystansie z MDF-u, często w ofertach na alledrogo są w miarę sensowne głośniki i dystanse do tego w gratisiekoszt to około 300zł , wiem łatwo się o tym wszystkim piszę ale można wszystko zrobić samemu i daje to nawet satysfakcję :naughty: można to podpiąć wówczas pod samo radyjko ale najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś dwu kanałowy wzmacniacz

Nie wprowadzaj w błąd, do B5 nie ma dedykowanych dystansów z prostej przyczyny, one tam sie nie mieszczą, trzeba "zrobic dla nich miejsce odpowiednimi narzędziami - dremel" dystanse robi sie samemu, projekt jest gdzieś dostepny na forum:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 Czyli te co mamy na allegro nie podejdą ? trzeba jeszcze coś z nimi pokombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą, te co są na alegro są do A3 i A4 B6 gdzie fabrycznie było 16cm, one tylko zmieniają rozstaw śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kowi87 dużo mi pomogłeś w wyborze radia też właśnie tak myślałem że navigation to już przeżytek.

a jakie głośniczki w seryjne miejsca 13cm polecacie może ma ktoś jakieś godne polecenie zamontowane u siebie?? tak jak pisałem wcześniej nie bardzo chce mi się kombinować przerabiać jeszcze coś nie wyjdzie nie oczekuje nie wiadomo czego byle nie charczało, grało lepiej niż gra. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jaka trzynastka by to nie była musisz jej zrobić warunki czyli zamknąć szczelnie drzwi bez tego prawdopodobnie nowo wstawiony głośnik będzie również "charczał" choć jestem pewien, że już mniej. Pod trzynastkę już niekoniecznie musisz spiąć to pod wzmacniaczem możesz wprost pod radyjko a co do głośników to w necie naprawdę jest mnóstwo opinii o głośnikach ale jak ma być w miarę tanio a firmowo to zerknij na firmy tj. hertz, helix, powerbass i jeszcze kilka by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...