Skocz do zawartości
IGNOROWANY

205/50/17 czy 215/45/17


Duds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak wiem, temat był pewnie milion razy. Szukam od godziny, trochę poczytałem, ale i tak chce zaciągnąć waszej opinii. Obecnie chwilowo jeżdżę na 195/65/15, bo sprzedałem swoje fele. Mam A4 AFN po koksie na 140 koni. Mam też ori felgi z anglika w rozmiarze 16" 7J ET45. Nie chce stracić na osiągach, bo dopiero co zrobiłem program i chcę się nim nadal cieszyć, stąd pytanie: założyć 16" z oponą 205/55/16, czy pakować się w 17" i chyba najlepiej z oponą 205/50/17? Ile stracę na tym, że założę 16/17"? Spalanie nie gra roli :grin: Czekam na opinie :hi:

PS Namierzyłem felgi 17" w rozmiarze 7J i chyba ET35. Do tego może opona 205/50/17. Jak to się zestawi do 15" ? Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/50/17 i polecam, podobna wysokosc jak prawidlowe 225/45/17 ale wezsza i na osiagach i spalaniu sie tak nie traci.

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

20120330033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wypowiedzi innych :wink:

Jednym słowem na 205 powinno być jeszcze lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 koni w Dieslu to już w miarę robi robotę, więc pytanie czy 205 to nie za mało. Myślę że może mieć problemy z utrzymaniem trakcji na 1 i 2 biegu. Myślę że możesz śmiało dawać 225/45, tylko te felgi....7 cali to wąsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, że wąsko? Tak jak mówię, chciałbym w miarę możliwości zachować osiągi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, u mnie na przodzie siedzi 215/45/17/ 8cali, na 3 biegu na suchym potrafiło zabuksować(przy 14 st.c- ale pewnie twarda jeszcze jest), :audi: zbiera się ciut lepiej jak na 225/45/17 RFT-cie. Z tego co sie doczytałem to duuuuużo w kwestii parametrów zależy od wagi zestawu fela i opona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/50/17 i polecam, podobna wysokosc jak prawidlowe 225/45/17

średnica koła o 12 mm za duża.....

wracając do tematu....

zakładaj 205/50 ale tak jak koledzy mówią ciężko będzie z przyczepnością na mokrym przy tym rozmiarze zaś na 225/45 będzie mniej zrywny na suchym ale i bardziej podatny na bujanie w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/50/17 i polecam, podobna wysokosc jak prawidlowe 225/45/17

średnica koła o 12 mm za duża.....

wracając do tematu....

zakładaj 205/50 ale tak jak koledzy mówią ciężko będzie z przyczepnością na mokrym przy tym rozmiarze zaś na 225/45 będzie mniej zrywny na suchym ale i bardziej podatny na bujanie w koleinach

dzięki :hi:

A jak to się zestawi do 15"? Bardzo odczuwalna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 ładniejsze :decayed: na lato albo polerowane 16:naughty:, do 15 ET45 to dystans 20mm żeby na równo z błotnikami było i wtedy ujdzie :wink:, jest różnica w komforcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o osiągi.. Sprzedałem specjalnie 15" i chcę 16" lub 17" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz które ładniejsze i bierz lżejsze :wink:, udanych łowów pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/50/17 i polecam, podobna wysokosc jak prawidlowe 225/45/17

średnica koła o 12 mm za duża.....

wracając do tematu....

zakładaj 205/50 ale tak jak koledzy mówią ciężko będzie z przyczepnością na mokrym przy tym rozmiarze zaś na 225/45 będzie mniej zrywny na suchym ale i bardziej podatny na bujanie w koleinach

Dokładnie, ale coś kosztem czegoś. 6 mm na promieniu to grubość bierznika wiec tragedi nie ma :) Poprzednio miałem 33mm za małe :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stałem przed podobnym dylematem tzn. zakup felg najpierw padło na 17" wzór sline (wieloramienne) z oponą 205/50/17 czy 16" 205/55/16 czyli to co było to tej pory no sprawa się rozwiązała tak, ponieważ nie mam gleby i zobaczyłem jak wyglądają te 17" na takim zawiasie jak mam odpuściłem bo koza była niesamowita, dlatego jak masz glebę to bierz 17" jak nie to 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę też nad tymi łopatami, które masz.. Ja mam 16", ale do renowacji i inny wzór.. Dzisiaj przez głowę przeszło mi nawet 18", ale nie mam gleby :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tych łopat ori niestety już nie mam bo ktoś się nie bał i zaj...

kupiłem inne 16" niestety nie ori ale wzór ori audi sline (pięcioramienne)

na twoim miejscu jak nie masz gleby to bym zakładał 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś dystans może do nich? chociaż z 5mm? Bo to ET45..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/alu-5x112-17-tanio-zobacz-i2223796383.html Co myślicie o takich felgach? Słyszałem coś tam o tej firmie, a wy co możecie o niej powiedzieć? Co do opon to zdecydowałem, że będą 205/50 i glebka -30/-40.

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

Pomoże ktoś? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/alu-5x112-17-tanio-zobacz-i2223796383.html Co myślicie o takich felgach? Słyszałem coś tam o tej firmie, a wy co możecie o niej powiedzieć? Co do opon to zdecydowałem, że będą 205/50 i glebka -30/-40.

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

Pomoże ktoś? :decayed:

Hmm, miałem w Hondzie.Średnia klasa felg. Potrafi się pogiąć przy niższym profilu jako to bywa z włoską felgą średniej jakościowo firmy.Nie jest to chiński chłam, ale nie jest to też BBS.Przy profilu 50 powinno byc ok, miałem taki profil i nie było problemów, niższy profil spowodwał, że wylądowały u magika od prostowania i poszły do żyda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...