Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

silnik nagle zaczyna szarpać

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj wyjechałem z domu (niezagrzany jeszcze silnik) na skrzyżowaniu zielone światło i ful gaz... by zdążyć i nagle silnik zaczął głosniej chodzić i szarpać cały autem... pojechałęm do domu zgasiłęm , odpaliłem i ok , przygazowałem i silnik znowu zaczął mocno szarpać autem (nierówno pracował jakby nie palił na każdy tłok..) nie wiem co to może byc ?

Opublikowano

popychacze

Opublikowano
  • Autor

mógłbyś rozwinąć odpowiedź ? niedawno była robiona uszczelka pod głowicą i wymieniane pare rzeczy...(mogli coś spieprzyć przy robocie?) teraz jeździłem na rozgrzanym silniku i nic nie robi...

Opublikowano

zawiesily sie popychacze hydrauliczne i stracil kompresje na jednym garze

Opublikowano
  • Autor

teraz zrobiłem 100km i nic nierobi czyli jest ok zdarza się że zawieszą sie popychacze ?

Opublikowano

tak jezeli ktos traktuje TDI jak idiotoodporna benzyne

Opublikowano
zdarza się że zawieszą sie popychacze ?

Tak, jak zły kierownik pojazdu i nie dał olejowi osiągnąć optymalnej temp. pracy.

Opublikowano
  • Autor

to jaka jest optymalna temp. oleju dla tego silnika ? 90 stopni ?

Opublikowano

Temp. oleju jest zawsze wyższa niż temp. cieczy. Pewne mądre książki mówią, ze olej osiąga odpowiednią temp. pracy 2-3 minuty po osiągnięciu przez silnik roboczej temp. pracy.

Pisząc silnik mam na myśli temp. płynu chłodzącego.

Opublikowano
  • Autor

Czyli dość długo trzeba czekać.. a w stopniach nikt nie wie jaka jest optymalna temp. oleju ?

I czy duży wentylator kręci się cały czas odrazu po odpaleni silnika czy powinien załączać sie dopiero później ? umnie się kręci cały czas i niewiem czy to normalne czy wiskoza pada ? (w każdym aucie jest inaczej , mam passata i tam załanczają się wentylatory dopiero jak zaczyna się przegrzewać , a suzuki vitara ma że cały czas bezwładnościowo się kręci a później huragan , a w audi niepamiętam jak było po kupnie...)

Opublikowano

Dla oleju ok 95-100*C.

W audi jak w passacie.

P.S.

Ja wentylatorów wogóle nie mam podłączonych ;-)

Opublikowano
  • Autor

to umnie wiskoza do wymiany bo cały czas kręci wentylator...?

może ktoś jeszcze potwierdzi że w AFN wentylator załancza sę dopiero gdy się przegrzewa ? nie chcę sprawdzać ręką czy sie kreci bezwładnosciowo , bo jak kręci sie mocno to mogę połamać..

Opublikowano

wisko kręci się cały czas, na zimnym silniku dotknij obwódki kręcącego się wiatraka, w ten sposób go zatrzymasz, nie bój się, stopniowo go zwolnisz aż stanie, możesz zrobić to w rękawiczce, na gorącym silniku też w ten sposób zatrzymasz wisko, jak nie da rady zatrzymać wtedy można myśleć o nowym, a wiatrak elektryczny ma być wyłączony, załącza się gdy temp cieczy chłodzącej jest ponad 105C lub gdy załączysz klimę

Opublikowano
Dzisiaj wyjechałem z domu (niezagrzany jeszcze silnik) na skrzyżowaniu zielone światło i ful gaz... by zdążyć i nagle silnik zaczął głosniej chodzić i szarpać cały autem... pojechałęm do domu zgasiłęm , odpaliłem i ok , przygazowałem i silnik znowu zaczął mocno szarpać autem (nierówno pracował jakby nie palił na każdy tłok..) nie wiem co to może byc ?

spodziewałbym się zanieczyszczonego opiłkami nastawnika, lub problemami w połączeniach elektrycznych układu wykonawczego w jego wnętrzu.

natomiast z męczeniem zimnego silnika, koledzy mają rację. Większość samochodów posiada zamontowany w zestawie wskaźników miernik temperatury płynu chłodzącego. I do momentu uzyskania wartości 80-90C nie należy katować silnika, bez względu czy silnik jest wysokoprężny czy benzynowy....

Opublikowano
  • Autor

wiem wiem , mam wskaźnik temp. oleju , t ochyba były te popychacze zaworów zrobiłem od tego czasu 190km i nic się nie dzieje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.