Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka grzanych siedzeń


oprych

Rekomendowane odpowiedzi

no i napotkałem problem

kostka fotela kostka klimatronika

1-brazowo czarny 1- niebiesko szary

2-czarno biały 2- żółto czarny

3-brazowy 3- czarno biały

4-żółto czarny 4- 2x czerwono biały napięcie -12V z deski

5-wolny 5- czarno czerwony

6-wolny 6- 2x brązowy

mam nadzieje ze rozumiem jak mam podłączyć jak gdzieś się mylę proszę o poprawienie

k.fot - k-klima.

1 i 3 - 6 mostek i do masy

2 - 3

4 - 2

a gdzie wrazić te z kostki klima... 1-niebiesko szary, 5- czarno czerwony

fotki poglądowe

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a643a8596139088.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d8402ea2d62c593.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwono-biały stały plus bezpiecznik S44 15A

czarno-czerwony plus po stacyjce bezpiecznik S5 5A

Niebiesko-szary lub ( szaro-niebieski ) podświetlenie regulatorów i to chyba jest z deski.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :hi:

ale to podświetlanie mogę pociągnąć ??? z przycisku ogrzewania tylnej szyby bo mi zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :hi:

ale to podświetlanie mogę pociągnąć ??? z przycisku ogrzewania tylnej szyby bo mi zostanie.

:thumbup1: jak będzie najłatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo Dziękuje :hi:

jutro zabieram się to lutowania :wink:

podłączenie niebawem :naughty:

jakby coś nie hallo to będę pisał

---------- Post dopisany 20-04-2012 at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2012 at 00:20 ----------

jest problemo pocieniałem już kable wszytsko w pocie czoła ale opanowałem chce sie wpinać w bezpiecznik S44 ale ja takiego ni mam i widzę po tym wszystkim ze nawet nie jest tam prąd pociągnięty

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo Dziękuje :hi:

jutro zabieram się to lutowania :wink:

podłączenie niebawem :naughty:

jakby coś nie hallo to będę pisał

---------- Post dopisany 20-04-2012 at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2012 at 00:20 ----------

jest problemo pocieniałem już kable wszytsko w pocie czoła ale opanowałem chce sie wpinać w bezpiecznik S44 ale ja takiego ni mam i widzę po tym wszystkim ze nawet nie jest tam prąd pociągnięty

pomocy

Jak nie miałeś grzanych stołków to normalne. :wink:

Musisz dołożyć bezpiecznik i zasilanie do niego, albo podłącz zasilanie mat z innego miejsca, oczywiście przez bezpiecznik.

Wszystko zależy czy chcesz mieć zrobione jak ori czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w S43 albo S45 mam miejsce na bezpiecznik i doprowadzenie pradu i tam sie wepne

---------- Post dopisany 22-04-2012 at 00:25 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2012 at 22:02 ----------

Wszystko Działa

skóry się palą jest git

jeszcze raz Bardzo Dziękuje :thumbup1:

---------- Post dopisany 07-09-2012 at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2012 at 00:25 ----------

mam mały problem i zastanawiam jak sie do niego zabrać

Prawy fotel grzeje a lewy przestał grzać

pytanie jak sprawdzić ze dochodzi prad do fotele

a jezeli nie dochodzi to jak w ktore kable sie podpiac z probówka we wtyczce klimatronika alby sprawdzic czy do niego dochodzi ???

bezpieczniki oK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie gdzie umieścić przyciski od podgrzewanych foteli, nie chce rezygnować z tego małego schowka w konsoli, a mam tylko jedno wolne miejsce między przyciskami, myślałem nad tym by sterowanie wysokością świateł przerzucić gdzieś w ten plastik nad nogami kierowcy albo w dekor między kierownicą a konsolą środkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie gdzie umieścić przyciski od podgrzewanych foteli, nie chce rezygnować z tego małego schowka w konsoli, a mam tylko jedno wolne miejsce między przyciskami, myślałem nad tym by sterowanie wysokością świateł przerzucić gdzieś w ten plastik nad nogami kierowcy albo w dekor między kierownicą a konsolą środkową...
Kolego jak podłaczyłeś wiązke do grzanych foteli można krótki opis bo bende zabierał za podłączanie bo kupiłem skóre z grzanymi fotelami a nie mam wiązki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z pamięci mogę Ci powiedzieć:

- niebiesko szary : podświetlenie przycisków(podpinasz gdzieś pod inny przycisk do te samego koloru przewodu);

-2 x brązowy :dać do masy;

- czarno czerwony: plus po stacyjce/zapłonie, np. z radia;

-czerwony z białym paskiem to stały plus i dajesz go przez bezpiecznik 30A,jeżeli chcesz mieć jak ori to musisz dołożyć bezpiecznik w skrzynkę bezpieczników w miejsce nr 44 podać tam stały plus (jest pod deską nad nogami kierowcy np. gruby czerwony przewód).

Dasz radę:wink:

A czy ktoś coś odpowie na moje pytanie zadane 2 posty wyżej, może jakieś foto ciekawego rozwiązania ?:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże kto zaczołem podłaczac grzane fotele poza podświetleniem przycisku nic nie działa kable w kosce grzania d*p mam takie

DSC_0092.jpg

<br /><br />

DSC_0093.jpg

<br /><br /> A takie wychadzą z fotela

DSC_0094.jpg

<br /><br />

DSC_0095.jpg

<br /><br />kolory w kosce siedzeń są takie 1Brązowu pasek czarny2Cały brązowy3Czarny z białym paskiem4Czarny z żółtym paskiem za każdą rade bardzo dziekuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak łączyłeś regulatory z fotelemi, to będzie łatwiej znaleźć w czym jest problem. :wink:

Masz podane schematy, które nie są zbytnio skomplikowane, więc spróbuj z nich skorzystać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w oryginalnej wiązkce z każdej kostki regulatora wychodzi czarno-czerwony przewód od sterowania grzaniem pod który daje plus po stacyjce i tu moje pytanie czy na każdy osobno dawać bezpiecznik 5A czy zmostkować je i pod jeden bezpiecznik 5A? Moje wątpliwości wzbudza fakt, że one lecą dalej osobno (tak jaby miały być pod osobne bezpieczniki) a nie sa zmostkowane oryginalnie tak jak np cienki brązowy i grubszy czerwono-biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie masz schemat i na nim wyraźnie widać, że jest jeden bezpiecznik 5A, po prostu te przewody są mostkowane gdzieś dalej.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Szkoda tylko że na bezpiecznik zabezpieczajacy sterowanie grzania 5A nie ma miejsca w skrzynce bezpiecznikow.

Ten czarno-czerwony przewód do którego podlaczamy + po stacyjce gwarantuje mi że w momencie wyjecia kluczyka ze stacyjki grzanie foteli się wyłączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba lepiej jest tak ze jak wylaczysz zaplon to fotele sie wylacza bo jak zapomnisz wylaczyc to cala noc bedzie grzalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój problem w podłączeniu polega na tym że:

mam wiązkę podgrzewanych i elektrycznych foteli. do każdego fotela idzie kostka zielona oraz czerwona a nastepnie w nogi kierowcy idzie plus i minus wraz z bezpiecznikami oraz biała kostka. w kostce są następująco:

pin 1 przewód brązowy (gruby)

pin 2 przewód brązowo-czerwony

pin 3 przewód czarno-żółty

pin 4 przewód niebiesko-żółty

pin 5 przewód czarno-biały

pin 6 przewód niebiesko-biały

reszty wiązki która powinna być podłaczona dalej od tej białej kostki do przycisków-przełączików-regulatorów grzanych siedzeń nie posiadam. natomiast mam kostki zielone z przyciskami-przełącznikami... i kawałkiem wiązki z nimi. kolory kabli są następujące:

czarno-biały

brązowy

czerwono-biały(gruby)

szaro niebieski

czarno-żółty

czarno-czerwony

takie kabelki wychodzą z pierwszej kostki zielonej pod której podpięty jest włącznik grzanych siedzeń

w drugiej kolory kabli są nastepujące:

niebiesko-biały

niebiesko-żółty

szaro-niebieski

czarno-czerwony

obydwie kostki mają wspólnie połączone kabelki :

brązowy oraz czerwono-biały

i teraz mam pytanie jak podłaczyć kable z tych przełączników do tej białej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...