Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Dziwne turkotanie podczas skrętu tylko jak jest wilgoć


Gość Szubek-line

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szubek-line

Witam wszystkich, zaczęły się deszcze a u mnie pojawiło sie dziwne turkotanie podczas jazdy ze skręconymi kołami, pojawia sie to przede wszystkim podczas menwerowania czyli wolna jazda , dodam jeszcze że pojawia się to tylko jak jest duża wilgoć, długo padaja deszcze, to jest taki dziwny dzwięk tak jakby coś przeskakiwało. Dla zobrazowania tematu dzwięku to jakby jakaś gruba osłona plastikowa obcierała o bieżnik opony, taki głuchy dzwięk. Jeśli ktos się spotkał z czymś podobnym proszę o info. W środę jadę do serwisu, oczywiście jak znam życie nie bedzie turkotało, jak zlokalizuja to oczywiście opisze co i jak.

pozdarwiam

A czworaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na to wskazuje Spanky tylko co do niego ma wilgoć :roll: moze kolega nam nagra ten dzwiek to bedzie nam latwiej wymyslec cos :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na to wskazuje Spanky tylko co do niego ma wilgoć :roll: moze kolega nam nagra ten dzwiek to bedzie nam latwiej wymyslec cos :mrgreen:

tego to nie wiem ....

generalnie najgorzej jest stawiac dignozy na odległośc w takich przypadkach ... gdzie terkotac moze ogon kota który sie kiedys wkrecil i jak jest wilgotno to mu ogon sztywnieje .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

nie jest to głośne ... dzwięk raczej przytłumiony ....pojawilo mi sie to raz jakieś 4- mc temu jak padał deszcz zlekceważyłem to ale teraz kiedy jest wciąż mokro coraz częściej sie odzywa więc stąd moja dedukcja że od wilgoci, osłony przegubów sprawdzałem są całe wręcz idealne, zawiecha cała też sprawdzona brak jakichklwiek stukówtaj, jutro jadę do ASO ustawić zbieżność więc ich będe męczył,

zauważyłem, że nie ma znaczenia w którą stronę skręcam... myślałem że turkocze jak tylko w prawo ale niestety nie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak w prawo i w lewo to oba przeguby :roll:

ale jak masz pelny skret to bardziej jarmoli :?: wraz ze zmniejszaniem skretu powinno ciszej sie odzywac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terkotac moze ogon kota który sie kiedys wkrecil i jak jest wilgotno to mu ogon sztywnieje ....

No qurna rozwalony jestem tym tekstem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Spanky-szacun wodzu.

Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sztywnyy ogon kota :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie jest tak samo ale nia zawsze, i nie zależy to od wilgoci ( u mnie)

Ja podejżewam że układ kierowniczy.

Ostatnio wyczytałem, że roczniki od 98 do 99 miały fabryczną wade tj szybko zużuwający się układ kierowniczy.

Sam sprawdz jak samochód stoi nie odpalony i mocno ruszaj kierownicą w prawo i w lewo to usłyszysz straszne pukanie w środku układu,

Mam to w planach wymienic.

Orientowalem się co do ceny to sam układ wyniesie około 400zl plus wymiana około 200

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line
Ostatnio wyczytałem, że roczniki od 98 do 99 miały fabryczną wade

i nic n ie poprawili mój to 03 rok modelowy 04 ach :cry:

[ Dodano: 07-11-2006, 23:06 ]

no i dziś nie pada i jest spokój mogę kręcic kierą i nic ..ciekawe jak pojade jutro do ASO to co im powiem, pomysla sobie że przyjechał nawiedzony i cos wymyśla :???:

[ Dodano: 09-11-2006, 00:15 ]

i po wizycie w ASO niestety nie padał deszcz wiec mechanik na j.próbnej nic nie wyczaił bo co jak nic nie słychać ...zrobiona geometria i wymieniona uszczelka pod lewym deklem zaworów, w końcu nie cieknie :smile: jak tylko zacznie padacto lece do ASO i nie dam za wygraną :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line
[ Dodano: 09-11-2006, 00:15 ]

i po wizycie w ASO niestety nie padał deszcz wiec mechanik na j.próbnej nic nie wyczaił bo co jak nic nie słychać ...zrobiona geometria i wymieniona uszczelka pod lewym deklem zaworów, w końcu nie cieknie jak tylko zacznie padacto lece do ASO i nie dam za wygraną

tak jak napisłaem wczesniej nic nie znależli czekam jak zacznie padać i skrzypiec bo teraz cisza to zaraz jadę drugi raz.

[ Dodano: 11-11-2006, 14:08 ]

nie patrzyłem na mapkę może w Gdyni cały czas leje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym - osonę przegubu - dokładnie, może pęknięta guma i woda sie dostaje, dalej: gumowe elementy przy sworzniach wahaczy i drążka, dalej: plastikowe elementy nadkola, dalej jeśli to przy mokrej pogodzie to może opona chlapie wodą o nadkole i stąd dziwny odgłos, dalej jeśli to przy mocno skręconych kołach to może coś ze wspomaganiem (ele czemu w wilgotne dni - może to pasek???) Ciężko tak dumać ale wygląda to na pierdołe jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

też wydaje mi sie, że to może być pasek... woda spod kół odpada bo to jest tylko jak manewruję i autko wolno się toczy nie zaobserwowałem tego podszas skrętu w czasie normalnej jazdy, może woda na pasek i coś przeskakuje w sumie to by pasowało z takim turkotaniem - bedę szukał oczywiście dam znać jak tylko zlokalizuję usterkę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 'turkotanie' mogło akurat się zdarzyć jak deszcz padał. Ale niekoniecznie wiązałbym to...

Czy jeśli powoli się toczysz i manewrujesz, to też ten odgłos jest ?

(na przykład w czasie parkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line
Czy jeśli powoli się toczysz i manewrujesz, to też ten odgłos jest ?

dokładnie tylko w takich warunka to sie do tej pory pojawiało, jakies 3 miesiące temu raz czy dwa i teraz podczas deszczowych dni znowu ...a teraz jak nie pada znowu spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...