Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5] Ukryte kontrolki w liczniku przedlift

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Chodzi o martwe kontrolki w liczniku przedliftowym TDI. Wiadomo że jak uruchamiamy auto to pokazuje się:

- immobiliser

- hamulec ręczny jeżeli jest zaciągnięty

- ładowanie

- ABS

- świece żarowe

Jak podświetlimy tarczę obrotomierza, choćby latarką od tyłu, to pokazują nam się symbole:

- silnik z błyskawicą na żółtym tle

- ASR na żółtym tle

- znaczek takich jakby 2 kierunkowskazów na zielono

- kontrolka świateł mijania na zielonym tle

Natomiast na tarczy prędkościomierza znajdują się ukryte:

- ikonka CAT na czerwonym tle

- ikonka sygnalizująca pasy

W tych dwóch ostatnich przypadkach pod zaślepką jest możliwość wkręcenia żarówki z połączeniem. Zostaje pytanie czy gdyby do ikonki pasów dać żarówkę będzie ona gasła po chwili czy będzie świecić cały czas ?? Pytam bo to może być fajny przypominacz zapięcia pasów :-)

Nie rozumiem dlaczego część z tych ukrytych ikonek jest nie podłączona, chociażby od świateł mijania (czasami w lecie można się zapomnieć ponieważ nie widać podświetlenia licznika). Tak samo ikonka silnika z błyskawicą, przecież to czemuś ma służyć a nie stać puste.

A z tym CAT to już wogóle nie wiem o co chodzi.

Jakieś sugestie :-) ??

Opublikowano

dlatego ze zegary sa produkowane do aut z roznym wyposazeniem , a nie konkretnie do twojego

Opublikowano
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Chodzi o martwe kontrolki w liczniku przedliftowym TDI. Wiadomo że jak uruchamiamy auto to pokazuje się:

- immobiliser

- hamulec ręczny jeżeli jest zaciągnięty

- ładowanie

- ABS

- świece żarowe

Jak podświetlimy tarczę obrotomierza, choćby latarką od tyłu, to pokazują nam się symbole:

- silnik z błyskawicą na żółtym tle

- ASR na żółtym tle

- znaczek takich jakby 2 kierunkowskazów na zielono

- kontrolka świateł mijania na zielonym tle

Natomiast na tarczy prędkościomierza znajdują się ukryte:

- ikonka CAT na czerwonym tle

- ikonka sygnalizująca pasy

W tych dwóch ostatnich przypadkach pod zaślepką jest możliwość wkręcenia żarówki z połączeniem. Zostaje pytanie czy gdyby do ikonki pasów dać żarówkę będzie ona gasła po chwili czy będzie świecić cały czas ?? Pytam bo to może być fajny przypominacz zapięcia pasów :-)

Nie rozumiem dlaczego część z tych ukrytych ikonek jest nie podłączona, chociażby od świateł mijania (czasami w lecie można się zapomnieć ponieważ nie widać podświetlenia licznika). Tak samo ikonka silnika z błyskawicą, przecież to czemuś ma służyć a nie stać puste.

A z tym CAT to już wogóle nie wiem o co chodzi.

Jakieś sugestie :-) ??

Kolego możesz włożyć żaróweczkę do kontrolki pasów.Ja tak zrobiłem w swoim ADR i świeci parę sekund od chwili włączenia zapłonu.

Opublikowano

Ja podłączyłem żarówkę-diodę, świateł mijania do obrysówki obrotomierza i było git. do dziś bo, chyba rano zdechła... :facepalm:

Opublikowano

podłączam się do tematu może ktoś wie od czego są pozostałe kontrolki?

widzę jeszcze kontrolkę tylnej klapy jakich modeli dotyczy i czy można uruchomić te funkcję.?

Opublikowano
  • Autor

Uruchomiłem tą kontrolkę pasów, wtyczki lekko osadziłem i przed przekręceniem kluczyka niebieska się wypięła. Po tym zaczął wyskakiwać błąd air-bagu który gaśnie po minucie... Nie będzie on raczej związany z tą kontrolką pasów ??

Opublikowano
Ja podłączyłem żarówkę-diodę, świateł mijania do obrysówki obrotomierza i było git. do dziś bo, chyba rano zdechła... :facepalm:

Jednak żyje... Zrobiła sobie jeden dzień wolnego :grin:

IMG_2575.jpg

Opublikowano

coś mi sie wydaje że masz różnej mocy te żarówki bo nie świecą równomiernie

Opublikowano

Bo to są diody i tak dziwnie wyszło. W realu nawet jest w miarę równomiernie

  • 6 lat później...
Opublikowano

Powiedzcie mi proszę,czy mając poliftanz stakim typem zagarow ,takim jak poniżej powinny mi się wyświetlać nazwy stacji radiowych ?nad na jednym z tych podłużnych wyświetlaczy?Widziałem kiedyś zdjęcie takiego licznika z działającym tym właśnie wyświetlaczem.

U mnie to jakoś nie dziala,chyba że gdzieś się to uruchamia.

Edytowane przez bober6662

Opublikowano

Np.tutaj ,w miejscu biegów w automacie pokazywało stacje radiowe.

Umnie to pole jest nie działające.Czemu?

 

5831912600_1421743434.jpg

Edytowane przez bober6662

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.