Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocne pukanie


grucha1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem taki że jak ruszam lub hamuje nawet jak w dziure wjade to mi puknie dość mocno, wydaje mi sie że dzwięk dochodzi z prawej strony.miałem podniesione auto sprawdziłem czy nic nie ma luzu, podokręcałem wszystkie śruby, odkręciłem końcówkę drążka i próbowałem nią poszarpać aby wyłapać jakiś luz ale nie ma.sanki dokręciłem, klocki dobrze leżą w zaciskach.Ręce mi opadają a ja dalej nie wiem.wachacze wymieniłem zimą także amorki, tarcze i klocki.ale niestety zimą miałem mały poślizg przy 30km/h udeżyłem prawą stroną w krawężnik i od tego sie zaczęło a ja szukam i szukam i znaleść nie moge.Proszę o jakąś pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne tkwi w górnych lub dolnych wahaczach. Rozepnij górne przy zwrotnicy i je wybadaj bo są łatwe do zdiagnozowania... po prostu wyszarp je. Z dolnymi jest gorzej, tu użyj jakiejś dźwigni żeby sprawdzić luzy. Ogólnie zasada jest taka że jak stuka na prostych poprzecznych nierównościach (np. przejazd kolejowy) to luzy są na wahaczach dolnych a jak na zakrętach to coś stuka w górnych... ale nie musi być to zasadą. Stawiam na któryś dolny wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak stukało na nierównościach miałem luzy na górnych wahaczach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze sa praktycznie nowe nawet 5 tys na nich nie przejechałem.Najbardziej puka jak spod garażu wyjeżdżam i mam koła skręcone i cofam, ale też po prostym na nie równościach.Może przegub??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimś dziwnym trafem nakrętka teflonowa sie poluźniła.Może od tego uderzenia zimą.Niewiem ale mam spokój.dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...