Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożysko pompki wspomagania?


zakladowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś tygodnia (a dziś wybitnie) przy skręcaniu słychać głośne trzeszczenie (cos w stylu wiertarki). Na wysokich obrotach wszystko jest ok, problem jest na niskich. Halas jest niemilosierny, do tego kierownica chodzi coraz ciężej. Domyślam się że winna jest pompa lub łożysko? Płyn jest. Mógłby ktoś potwierdzić moją teze? Czy konieczne jest unieruchomienie pojazdu? Idą święta planowałem kilka wyjazdów (do 500km) a tu taki zonk. Dzisiaj już nikt mi tego nie zrobi. I tu moje kolejne pytanie: czy zagraża bezpieczeństwu jazda takim samochodem? Czy istnieje możliwość że koła się zblokują?

Pozdrawiam i dzieki za odp.

Wesolych Swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj odpowietrzyć układ, i jeśli płyn był dawno zmieniany to go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieniony płyn jest objawem zapowietrzonego układu. Może gdzieś jest nieszczelność i łapie powietrze?

Jeśli nie to chyba pompa się kończy. Jeśli płynu ubywa to gdzieś musi być widoczny jakiś wyciek bo układ wspomagania to zamknięty układ nic nie powinno ubywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na pewno masz jakiś wyciek i przez to te ubytki płynu i zapowietrzenie układu... sprawdź te węże co idą do pompy (u mnie jeden z nich pękną i były podobne objawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak jutro przejade na tym buczeniu (po dolaniu plynu na stan ponad minimum) ok 200 km to ryzykuje czyms powaznym ? (np zblokowanie kol itp)

w srode mam wolny dzien i zajme sie tym dokladnie.

wczesniejsze odpowietrzenie bylo robione prowizorycznie.

dodam ze od 6 lat jezdze na 1 plynie, ktory jest juz.. brazowy

a sam wyciek jest z okolic korka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to teoretycznie tego płynu się nie wymienia, znaczy nie ma takiej potrzeby ale dla uspokojenia własnego sumienia ja np wymieniłem :P nie kół Ci nie zablokuje, w najgorszym wypadku zatrze się pompa i stracisz wspomaganie przez co będziesz miał trudniej ukręcić kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz wspomaganie przez co będziesz miał trudniej ukręcić kierownicą

z tym sie licze, po prostu kolega nagadal mi, ze skutki tego moga byc takie jak wyjecie kluczyka w trakcie jazdy.

jutro po prostu musze dolac plynu bo mi ubylo. w wolnej chwili wymienie caly (bo ten jest juz praktycznie czarny) i odpowietrze uklad, gdy nie pomoze trzeba bedzie pomyslec nad pompa..

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam problemy ze zdobyciem pompy i miałem wymontowaną u siebie i jakoś bez niej wyjechałem z garażu, jedyne co było to tak jak mówię ciężko się kręciło i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam problemy ze zdobyciem pompy i miałem wymontowaną u siebie i jakoś bez niej wyjechałem z garażu, jedyne co było to tak jak mówię ciężko się kręciło i tyle...

po prostu chodzilo o sytuacje ze w trakcie zakretu pada mi pompa i kola sie blokuja.

ale skoro nie to ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie....w volvo v40 strzelił mi pasek który napędza między innymi pompę wspomagania i jakoś kierownica mi się nie zablokowała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...