Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prosba o sterowniki do interfejsu viaken


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

mam strowniki ale na płytce od Viakena, a na stronie są te same, właściwie najnowsze, wogóle ci sie nie instaluje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym namieszaniu w portach "USB" tak może być ( buło zainstalowanych dużo innych urządzeń)

Najprostrzym rozwiązaniem jest format. To jest tak jak z moedemami TPSa za 1zł. Jak żle zaintalujesz za pierwszym razem to umarł w butach. Niby można odkręcic ale póżniej działa i i nie dzxiała ( kur...ca człowieka może złapać).

Poczytaj jeszcze to

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_niech_ten_vag_szlak_trafi_tzn_dlaczego_znowu_nie_dziala-t30502.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu format to troche zbyt brutalne mi sie wydaje....spróbować odinstalować wszystko i zainstalowac sterowniki ponownie, jak nie pomoże przeczyścić rejestr......czasami pomaga też przepięcie urządzenia do innego portu USB......popróbować z zamianą numerków portów COM (ja tam juz wolałem kupić Viakena na RS232 bo z tymi urządzeniami na USB to sie cuda niesamowite czasami dzieją). Sprawdz czy masz odpowiednio poustawiane parametry transmisji - czasami wyklikanie w okienkach nic nie daje (ustawisz mu powiedzmy prędkość na 9600 a on i tak zostaje na 1200) - najpewniejsze jest ustawienei tych parametrow z lini polecen

mode comX: 'sprawdzanie ustawien portu

mode /? 'tu masz wszystko odnosnie ustawien poszczegolnych parametrow

gdzie X to numer portu COM

Ogólnie to pod Winzgrozą praktycznie mozna zrobis wszystko bez koniecznosci formatu i ponownej instalacji - tylko czasami troche to zajmuje bo trzeba sie przez dokumentacje przegrzebac... No chyba ze masz ghosta z przed 2 tygodni jak dzialalo to nie ma sie co zastanawiac - szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje ale ja wole format (100% satysfakcji)

Rozwiązanie podane przez ciebie preferuje na kompach na których nie można zrobić formatu ( np laptop z programai do księgowania) czasami trudno przenieść dane.

Ogólnie to pod Winzgrozą praktycznie mozna zrobis wszystko bez koniecznosci formatu i ponownej instalacji - tylko czasami troche to zajmuje bo trzeba sie przez dokumentacje przegrzebac

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

dobre

Mam kumpla który pracuje w Microfcie ( oficjalnie też tak twierdzi)

a sam kompa formatuje ( jak ma problemy tego typu) szkoda czasu na szukanie w rejestrze "igły w stogu siana"

A po drugie bierz pod uwagę ze kolega chyba nie za bardzo z komputem jest od strony techniczej ( rejestr i tp.)

popróbować z zamianą numerków portów COM (ja tam juz wolałem kupić Viakena na RS232 bo z tymi urządzeniami na USB to sie cuda niesamowite czasami dzieją). Sprawdz czy masz odpowiednio poustawiane parametry transmisji - czasami wyklikanie w okienkach nic nie daje (ustawisz mu powiedzmy prędkość na 9600 a on i tak zostaje na 1200) - najpewniejsze jest ustawienei tych parametrow z lini polecen

mode comX: 'sprawdzanie ustawien portu

I tu w 100% się z tobą zgodzę tylko jeden problem dzisiaj dużo laptopów nie ma już złącza com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiazania maja swoje plusy i minusy - tu sie zgodze ze jak zrobisz formata to masz 100% pewnosci ze wszystko czyste......ale.....jesli przy kazdym problemie tego czy tez innego typu chcialoby sie formata robic to pociac sie mozna. Z kolei grzebanie w systemie zeby znalesc co jes nie tak to czasami kilka dni zabiera :wallbash: ale jak przegrzebiesz sie przez to raz to nastepnym razem juz wiesz co robic i gdzie szukac wiec idzie znacznie sprawniej....

A po drugie bierz pod uwagę ze kolega chyba nie za bardzo z komputem jest od strony techniczej ( rejestr i tp.)

No ale tu masz w zupenosci racje - to raczej obcja tylko dla zaawansowanych uzytkownikow.......

I tu chyba zotym srodkiem jes ghost - robisz format, instalujesz wszystko co trzeba - dziala - robisz obraz partycji.......robisz jakies wieksze modyfikacje i wszystko jest ok - kolejny obraz. Przy duzej kompresji to az tak duzo nie zajmuje - mozna na plytke DVD wypalic i masz spokoj.

a w razie czego gdy sie cos wysypie - to tylko kopiujesz sobie gdzies na boczek pliki ktore wytworzyles w miedzyczasie, odtwarzasz system z obrazu i ...wszystko smiga jak nowe. To chyba najlepsze rozwiazanaie dla "zwyklego uzytkownika" - maly naklad pracy a zysku nie sposob przecenic :) Sporo pracy i nerwow mozna zaoszczedzic :)[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 10:33 _________________________________________________ A wracajac do tematu to kolega potzrebuje zeby dzialalo na juz - wiec raczej poprobowalbym z deinstalacja i ponowna instalacja, pousuwac i dodac ponownie w managerze urzadzen, ewentualnie pomieszal bym cos z tymi portami/ustawieniami portow.....moze pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% racja

U mnie pomagał prosty myk (próba instalacji w innym porcie usb) ale tylko próba bez instacji.

5 sekund i działa

Może opisze dla innych osób

- Włanczamy laptopa i co nie dział interfejs ( a wczoraj było ok)

- przekładamy interfej do innego gniazda usb ( Winows prosi o draiwery) klikamy anuluj

- wkadamy interfej do tego samego gniazda USB co instalowaliśmy za pierwszym razem ( powinno działac)

Proste co u mnie to pomaga

:> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :>

( nigdy nie traciłem czasu na szukanie w rejestrze co nie tak) Nie mam swojego laptopa a specjalnie kupować nie będe, czwartego kompa do chałupy. Prędzej kupie vag-coma za 1700 zł ( na razie jest w planach są inne wydatki)

Aco do grzebania w ustawieniach portów to umnie to nie działało, to znaczy skuteczność w 10%, a spsób w/w skuteczność 100%. Możliwe ze należało by to zrobić z lini poleceń tak jak sugrujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Włanczamy laptopa i co nie dział interfejs ( a wczoraj było ok)

- przekładamy interfej do innego gniazda usb ( Winows prosi o draiwery) klikamy anuluj

- wkadamy interfej do tego samego gniazda USB co instalowaliśmy za pierwszym razem ( powinno działac)

Czasem pomaga a czasem nie - ale na pewno warto zaczac wlasnie od tego - a jak nie pomaga to walczymy dalej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob na instalke sterownikow do tego fejsu jest banalny. Wkladamy kabel, wykrywa go jako jakies nieznane urzadzenie najczesciej. Wchodzimy w jego wlasciwosci i spawdzamy jaki ma numer. W szczegolach sprawdzamy numer PID jaki ma. Edytujemy pliki inf ze sterownikow od viaken i po prostu brutalnie zmieniamy PID na taki, jak wykryl nam komputer. Ponownie fejsik w usb i wskazujemy na miejsce sterownikow. Wszystko smiga. Ciekawym faktem moze byc to,ze na roznych kompach interfejs dostaje rozny pid. Tak mi sie zdazylo juz 3 razy. Tylko edycja plikow pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...