Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Prosba o sterowniki do interfejsu viaken

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo prosze o wystawienie driverów do viaken obd k+l te z oficjalnej www nie dzialaja

Pisze ź telefonu help

Opublikowano

mam strowniki ale na płytce od Viakena, a na stronie są te same, właściwie najnowsze, wogóle ci sie nie instaluje??

Opublikowano

Przy dużym namieszaniu w portach "USB" tak może być ( buło zainstalowanych dużo innych urządzeń)

Najprostrzym rozwiązaniem jest format. To jest tak jak z moedemami TPSa za 1zł. Jak żle zaintalujesz za pierwszym razem to umarł w butach. Niby można odkręcic ale póżniej działa i i nie dzxiała ( kur...ca człowieka może złapać).

Poczytaj jeszcze to

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_niech_ten_vag_szlak_trafi_tzn_dlaczego_znowu_nie_dziala-t30502.0.html

Opublikowano

od razu format to troche zbyt brutalne mi sie wydaje....spróbować odinstalować wszystko i zainstalowac sterowniki ponownie, jak nie pomoże przeczyścić rejestr......czasami pomaga też przepięcie urządzenia do innego portu USB......popróbować z zamianą numerków portów COM (ja tam juz wolałem kupić Viakena na RS232 bo z tymi urządzeniami na USB to sie cuda niesamowite czasami dzieją). Sprawdz czy masz odpowiednio poustawiane parametry transmisji - czasami wyklikanie w okienkach nic nie daje (ustawisz mu powiedzmy prędkość na 9600 a on i tak zostaje na 1200) - najpewniejsze jest ustawienei tych parametrow z lini polecen

mode comX: 'sprawdzanie ustawien portu

mode /? 'tu masz wszystko odnosnie ustawien poszczegolnych parametrow

gdzie X to numer portu COM

Ogólnie to pod Winzgrozą praktycznie mozna zrobis wszystko bez koniecznosci formatu i ponownej instalacji - tylko czasami troche to zajmuje bo trzeba sie przez dokumentacje przegrzebac... No chyba ze masz ghosta z przed 2 tygodni jak dzialalo to nie ma sie co zastanawiac - szkoda nerwów

Opublikowano

Może masz racje ale ja wole format (100% satysfakcji)

Rozwiązanie podane przez ciebie preferuje na kompach na których nie można zrobić formatu ( np laptop z programai do księgowania) czasami trudno przenieść dane.

Ogólnie to pod Winzgrozą praktycznie mozna zrobis wszystko bez koniecznosci formatu i ponownej instalacji - tylko czasami troche to zajmuje bo trzeba sie przez dokumentacje przegrzebac

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

dobre

Mam kumpla który pracuje w Microfcie ( oficjalnie też tak twierdzi)

a sam kompa formatuje ( jak ma problemy tego typu) szkoda czasu na szukanie w rejestrze "igły w stogu siana"

A po drugie bierz pod uwagę ze kolega chyba nie za bardzo z komputem jest od strony techniczej ( rejestr i tp.)

popróbować z zamianą numerków portów COM (ja tam juz wolałem kupić Viakena na RS232 bo z tymi urządzeniami na USB to sie cuda niesamowite czasami dzieją). Sprawdz czy masz odpowiednio poustawiane parametry transmisji - czasami wyklikanie w okienkach nic nie daje (ustawisz mu powiedzmy prędkość na 9600 a on i tak zostaje na 1200) - najpewniejsze jest ustawienei tych parametrow z lini polecen

mode comX: 'sprawdzanie ustawien portu

I tu w 100% się z tobą zgodzę tylko jeden problem dzisiaj dużo laptopów nie ma już złącza com.

Opublikowano

Oba rozwiazania maja swoje plusy i minusy - tu sie zgodze ze jak zrobisz formata to masz 100% pewnosci ze wszystko czyste......ale.....jesli przy kazdym problemie tego czy tez innego typu chcialoby sie formata robic to pociac sie mozna. Z kolei grzebanie w systemie zeby znalesc co jes nie tak to czasami kilka dni zabiera :wallbash: ale jak przegrzebiesz sie przez to raz to nastepnym razem juz wiesz co robic i gdzie szukac wiec idzie znacznie sprawniej....

A po drugie bierz pod uwagę ze kolega chyba nie za bardzo z komputem jest od strony techniczej ( rejestr i tp.)

No ale tu masz w zupenosci racje - to raczej obcja tylko dla zaawansowanych uzytkownikow.......

I tu chyba zotym srodkiem jes ghost - robisz format, instalujesz wszystko co trzeba - dziala - robisz obraz partycji.......robisz jakies wieksze modyfikacje i wszystko jest ok - kolejny obraz. Przy duzej kompresji to az tak duzo nie zajmuje - mozna na plytke DVD wypalic i masz spokoj.

a w razie czego gdy sie cos wysypie - to tylko kopiujesz sobie gdzies na boczek pliki ktore wytworzyles w miedzyczasie, odtwarzasz system z obrazu i ...wszystko smiga jak nowe. To chyba najlepsze rozwiazanaie dla "zwyklego uzytkownika" - maly naklad pracy a zysku nie sposob przecenic :) Sporo pracy i nerwow mozna zaoszczedzic :)[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 10:33 _________________________________________________ A wracajac do tematu to kolega potzrebuje zeby dzialalo na juz - wiec raczej poprobowalbym z deinstalacja i ponowna instalacja, pousuwac i dodac ponownie w managerze urzadzen, ewentualnie pomieszal bym cos z tymi portami/ustawieniami portow.....moze pomoze...

Opublikowano

w 100% racja

U mnie pomagał prosty myk (próba instalacji w innym porcie usb) ale tylko próba bez instacji.

5 sekund i działa

Może opisze dla innych osób

- Włanczamy laptopa i co nie dział interfejs ( a wczoraj było ok)

- przekładamy interfej do innego gniazda usb ( Winows prosi o draiwery) klikamy anuluj

- wkadamy interfej do tego samego gniazda USB co instalowaliśmy za pierwszym razem ( powinno działac)

Proste co u mnie to pomaga

:> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :>

( nigdy nie traciłem czasu na szukanie w rejestrze co nie tak) Nie mam swojego laptopa a specjalnie kupować nie będe, czwartego kompa do chałupy. Prędzej kupie vag-coma za 1700 zł ( na razie jest w planach są inne wydatki)

Aco do grzebania w ustawieniach portów to umnie to nie działało, to znaczy skuteczność w 10%, a spsób w/w skuteczność 100%. Możliwe ze należało by to zrobić z lini poleceń tak jak sugrujesz

Opublikowano
- Włanczamy laptopa i co nie dział interfejs ( a wczoraj było ok)

- przekładamy interfej do innego gniazda usb ( Winows prosi o draiwery) klikamy anuluj

- wkadamy interfej do tego samego gniazda USB co instalowaliśmy za pierwszym razem ( powinno działac)

Czasem pomaga a czasem nie - ale na pewno warto zaczac wlasnie od tego - a jak nie pomaga to walczymy dalej;)

Opublikowano

Sposob na instalke sterownikow do tego fejsu jest banalny. Wkladamy kabel, wykrywa go jako jakies nieznane urzadzenie najczesciej. Wchodzimy w jego wlasciwosci i spawdzamy jaki ma numer. W szczegolach sprawdzamy numer PID jaki ma. Edytujemy pliki inf ze sterownikow od viaken i po prostu brutalnie zmieniamy PID na taki, jak wykryl nam komputer. Ponownie fejsik w usb i wskazujemy na miejsce sterownikow. Wszystko smiga. Ciekawym faktem moze byc to,ze na roznych kompach interfejs dostaje rozny pid. Tak mi sie zdazylo juz 3 razy. Tylko edycja plikow pomogla.

Opublikowano

NIe taki diabel straszny. W razie problemow pisac na priva.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.