Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szarpanie Tiptronica


artur28

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Miesiąc temu kupiłem A6 2.5 tdi 180 quattro 2001 r. Od paru dni pojawiło się szarpanie przy zmianie biegów ale tylko podczas jazdu na tiptronicu gdy jade na D lub na S wszystko jest dobrze nic nie szarpie.

Ma ktoś pomysł o co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą i najważniejszą rzeczą którą powinienieś zrobić to sprawdzić poziom oleju w szkrzyni i w przypadku braku go dolać. Często zdarza się szarpanie gdy jest go za mało. Nie daj się jednak namówić na wymianę oleju gdyż w tiptronicu się nie wymienia oleju tylko dolewa - tak przynajmniej twierdzi ASO. Druga rzecz jak to nie zadziała do podłączenie samochodu pod komp i sprawdzenie strerownika skrzyni. Nie wiem czy do tego nie będzie już potrzebne ASO (nie wiem czy VAG'iem "wejdziesz" do skrzyni)

Powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą i najważniejszą rzeczą którą powinienieś zrobić to sprawdzić poziom oleju w szkrzyni i w przypadku braku go dolać. Często zdarza się szarpanie gdy jest go za mało. Nie daj się jednak namówić na wymianę oleju gdyż w tiptronicu się nie wymienia oleju tylko dolewa - tak przynajmniej twierdzi ASO. Druga rzecz jak to nie zadziała do podłączenie samochodu pod komp i sprawdzenie strerownika skrzyni. Nie wiem czy do tego nie będzie już potrzebne ASO (nie wiem czy VAG'iem "wejdziesz" do skrzyni)

Powodzenia

Pozdrawiam

jak nie wiesz to po co piszesz??? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Twoja wypowiedź jest wielce pomocna devastation

[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 01:30 _________________________________________________Olej w skrzyni sprawdza się odkręcając koreczek w skrzyni biegów. Radzę zrobić to w ASO lub w jakiś wyspecjalizowanym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...