Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer benzynowy pokazuje od rezerwy spadek km,mimo jazdy na gazie.


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu cos dziwnego co nikt nie moze mi wytlumaczyc.Podczas trasy,na liczniku pokazuje sie rezerwa i spadaja km:

70,60 50,i dochodzi do zera,mimo ze jade na gazie ktorego jest duzo.

Nie wiem czy mam jeszcze benzyne?czy komputer pokazuje dobrze?

Co sie stanie jak bede jechal dlugo na zero.Czy stanie sie cos z pompa,jesli bedzie pusta?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było wiele razy. Komputer przelicza ilość paliwa ww baku na podstawie przejechanego dystansu. Im dalej jedziesz, tym mniej pokazuje, mimo, że z baku nic nie ubywa. Zgaś, zapal i znów wróci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróci do normy nawet po zatankowaniu Pb. Trzeba odłączyć na chwilę aku. Po prostu nie można tutaj dopuszczać do rezerwy bo komputer zaczyna wariować. On chyba do rezerwy liczy wg poziomu paliwa a dopiero jak jest rezerwa na podstawie dystansu. W każdym razie tez mi się tak kiedyś zrobiło i już do rezerwy nie dopuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo jade na lpg a wskazówka benzyny ucieka do rezerwy jak dotankuję kilka litrów pb to podnosi się o to co było czyli było 10 litrów dotankowałem 5 i jest 15 proste nie trzeba żadnej bateri odłączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo jade na lpg a wskazówka benzyny ucieka do rezerwy jak dotankuję kilka litrów pb to podnosi się o to co było czyli było 10 litrów dotankowałem 5 i jest 15 proste nie trzeba żadnej bateri odłączać

No może nie trzeba, ale gdy mi się tak zrobiło to pierwsze co zrobiłem to zjechałem na pobocze i zacząłem oglądać auto od spodu, oczywiście bojąc się odpalić fajki dla ukojenia nerwów:polew: Później bałem się nalać więcej niż 5l po których poziom nie drgnął. Elektryk do którego jak najszybciej się udałem kazał odpiąć aku i wszystko wróciło do normy. Ze spokojem już dolałem mu do połowy zbiornika i tak się staram utrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo jade na lpg a wskazówka benzyny ucieka do rezerwy jak dotankuję kilka litrów pb to podnosi się o to co było czyli było 10 litrów dotankowałem 5 i jest 15 proste nie trzeba żadnej bateri odłączać

To dziwne bo u mnie i u kolegi nawet po dolaniu nie wraca do stanu przed zapalenie rezerwy. Tylko odpięcie aku pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zalejesz do pełna, wskazówka nie drgnie?! można za mało dolewasz. Ale fakt faktem, nie warto jeździć na rezerwie, choćby dlatego, że bak rdzewieje. Trzeba od czasu do czasu do pełna. Ceny paliw wysokie ale tak czy inaczej to się wyjeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak to chyba nie zardzewieje bo to plastik:decayed: Jednak ze względu na pompę paliwa, czystość zbiornika i takie tam lepiej do rezerwy nie dopuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zalejesz do pełna, wskazówka nie drgnie?! można za mało dolewasz. Ale fakt faktem, nie warto jeździć na rezerwie, choćby dlatego, że bak rdzewieje. Trzeba od czasu do czasu do pełna. Ceny paliw wysokie ale tak czy inaczej to się wyjeździ.

Nie nie. Chodzi o to, że jeśli wskazówka zleciała na sam dół o zalałem za 100zł to owszem podniosła się np. na poziom 170km ale jeśli odpiąłem aku to po podpięciu wskazała różnicę rezerwy czyli np.230km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...