Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina szaleje


peyo32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Otóż tak a4 afn turbo przeładowuje do 1,5 bar.

Po ściągnięciu siłownika podciśnieniowego wajcha przy turbinie chodzi płynnie od zderzaka do zderzaka ponoć turbina czyszczona tydzień temu.

Po zdjęciu wężyka podciśnieniowego z siłownika turbina przy pełnym obciążeniu daje 1,3 bara a nie powinna dawać wcale przecież.

Więc co jest nie tak czy jest możliwe że ktoś źle złożył turbinę, może map sensor zdechł w co wątpię.

Ma ktoś jakieś pomysły.

Dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze moze ktos z nudów bawił się sztangą i rozregulował

Po drugie całkiem mozliwe jest ze ktoś źle złozył turbo moze kierownice zle złozył i tez ciśnienie bedzie szaleć, w sumie wtedy sztanga bedzie chodzic

Właśnie sie zastanawiam czy jest możliwe źle złożyć kierownice. Sztaga jest wyciągnięta na max plus zdjęty wężyk czyli teoretycznie turbina jest otwarta na maxa a franca dalej przeładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się źle złozyc turbo ale to moze się przydazyc osobie która robi to po raz pierwszy i to w strasznym pospiechu.Ja sprawdzam dokładnie turbo przed załozeniem do auta.Ostatecznym sprawdzeniem jest to ze patrze w króciec którym wlatuja spaliny do tyrba i jak sie dobrze przypatrzysz to widac tam kierownice turbo i jak ruszam sztanga to widze ze sie ruszaja w srodku wtedy mam pewność ze jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem tak samo na hamowni doszlo mu 5 koni:decayed: ale przeladowywal:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...