Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za dużo pali


exil_85

Rekomendowane odpowiedzi

jesi Fis potrafi obliczyc spalanie chwilowe na 100km to i moze byc komp z softem ktory to zczyta. W VAG jak mowisz tylko w ltrach na h, choc i tak poszukam tego dokladniej.

To, "i moze byc taki komp", czy jest...? Jaki to komp i gdzie?

Tego nie wiesz?

O to wlasnie pytalam w pierwszym moim poscie, gdzie jest taki komputer?

To bylo moje zasadnicze pytanie, na ktore chcialam uzyskac odpowiedz.

A Ty to kolego danielom wysmiales. A Teraz sam sie kompromitujesz, nie wiedzac tego.

Czyli Twoja wypowiedz to czyta teoria... Nie poparta zadna praktyka.

Widze ze na VAGU-u tez znasz sie doskonale, skoro musisz dopiero tego poszukac...

Myslalam ze taki fachowiec i praktyk to wie to bez szukania.

Co do mojego wieku, polowe zycia siedze w garazach i warsztatach, pozatym pare lat szkoly. Wiec kochana danu44, nie probuj sie porownywac, bo teoria to nie wszystko :)

koniec OT bo zas moderator sie wykaze.

Wspolczuje Tobie ze od 10 roku zycia musisz siedziec w garazu...

I nie probuje absolutnie sie do Ciebie porownywac, w koncu Ty jestes praktyk.

I czekam na konkretna odpowiedz w zadanych wczesniej pytaniach.

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ----------

potem z magicznego równania matematycznego można uzyskać wynik w l/km lub gdy ktoś zapamięta ile czasu silnik pracował w l/h :facepalm:

Tomku, jestem tylko "blondynka" i teoretykiem wedlug kolegi danielom.

Zarzucil mi ze sie nie znam i pisze glupoty.

Wiec, sorry, ale dla wszystkich na tym forum chce od kolegi danielom, odpowiedzi. Jak z VAG-u mozna obliczyc srednie spalanie auta. Lub tez ile auto pali przy np. 100 km/h

Mozliwe ze mozna, ale ja tego nie wiem. A kolega danielom podobno wie, ale nie chce mi powiedziec.

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:55 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na Vagu można podpatrzyć (o ile pamiętam 01 potem 08 i blok 15)jakie jest chwilowe spalanie samochodu, można by teoretycznie i również praktycznie rozpędzić na równej drodze samochód do 100km/h załączyć tempomat i podejrzeć ile auto pali trzy tej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w grupie 15 pokazuje chwilowe spalanie w L/h to przy prędkości 100km/h, wartość ta będzie odpowiadała chwilowemu spalaniu w Litrach na 100km przebytej drogi.

jeśli chcecie obliczyć chwilowe spalanie na 100km ale przy innej prędkości pojazdu to skorzystać należy z wzoru:

chwilowe spalanie na 100km = ( B x 100 ) / A

(gdzie: A - prędkość w km/h , B -chwilowe spalanie w L/h )

mam nadzieję że komuś się przyda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na Vagu można podpatrzyć (o ile pamiętam 01 potem 08 i blok 15)jakie jest chwilowe spalanie samochodu, można by teoretycznie i również praktycznie rozpędzić na równej drodze samochód do 100km/h załączyć tempomat i podejrzeć ile auto pali trzy tej prędkości

Acha, no to juz jest cos, konkretnego

Zaraz pojde i to sprawdze jak to wyglada.

Ale czy VAG, wedlug mojej teorii (moze blednej) - w koncu nie jestem praktykiem w tej dziedzinie nie pokazuje w litrach na godziny...?

A poza tym, chwilowe ma sie chyba ni jak do sredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wystarczy zrobić logi podczas jazdy z kanału 15 , później wrzucić to do excela, obliczyć dla każdej wartości chwilowe zużycie na 100km, i wyciągnąć średnią z tych wyników aby uzyskać średnie spalanie na 100km

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

danu44 - to właśnie z chwilowego obliczane jest średnie, napisałem wszystko jak wygląda więc bierz vaga i w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wystarczy zrobić logi podczas jazdy z kanału 15 , później wrzucić to do excela, obliczyć dla każdej wartości chwilowe zużycie na 100km, i wyciągnąć średnią z tych wyników aby uzyskać średnie spalanie na 100km

O kurcze, no to jest juz cos...

Ale jest na to jakis wzor do obliczania...

Naprawde chcialabym to zrobic, ale nie wiem jak.

OK, pogoda jest ladna, pojade zrobic te logi.

Dziekuje i pozdrawiam Dana

Dziekuje bardzo Panowie... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu rozpędź auto do 100km na godzinę i jedź równo zobacz spalanie i to właśnie spalanie przy 100km/h możesz potraktować jako chwilowe spalanie l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało to będzie miarodajne, lekko doda gazu przy 100km/h spalanie skoczy, odejmie jadąc dalej 100km/h to spadnie, najlepiej zrobić tak jak napisałem: logi przy 100km/h a póżniej z tego średnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dlatego zaproponowałem równą drogę i tempomat ale średnia najdokładniej pokaże tylko nie chciałem koleżanki męczyć wyciąganiem średniej bo nie wiem jak się lubi z Excelem, ale masz 100% rację:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem danu44 nigdzie ze wiem jak to wyliczyc z vaga wiec mi tu nie przytaczaj czegos co nie napisalem. Napisalem ze wystarczy fis do tego, ktory pewnie w ten sposob wlasnie liczy jak tu koledzy podali.

Nigdzie tez nie napisalem ze to miarodajne, napisalem ze DA SiE. Do Ciebie jak widac to nie dociera.

Nie musisz mi wspolczuc, bo ja robie to co lubie a nie opowiadam herezji na forum.

Pytalas, gdzie jest taki komp, odpowiadam U MNIE W LICZNIKU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrobione, grupa 15, pozycja 3

VAG mierzy w litrach na godzine... czyli l / h

Auto rozgrzane do 90 stopni

Temperatura na zewnatrz 25.5

Szybkosc wedlug cilmatronik, auto na tempomacie.

A = od 0 do 150

Grupy: 015 - http://vaglog.rtnet.pl/db_84232.html

B = stala 80 i 100

Grupy: 015 - http://vaglog.rtnet.pl/db_84234.html

C = stala 140

Grupy: 015 - http://vaglog.rtnet.pl/db_84231.html

nie napisalem danu44 nigdzie ze wiem jak to wyliczyc z vaga, wiec mi tu nie przytaczaj czegos co nie napisalem.

Oj... słaby jestes w te klocki, a jak nie wiesz jak to policzyc to zaden z Ciebie praktyk... Pelna kompromitacja. :facepalm:

Nie masz pojecia , nie odzywaj sie...

Bo ja jako kobieta i tylko teoretyk wiem jak to policzyc.

I zapoznaj sie lepiej z VAG-iem, bo masz duze braki jak na tyle lat spedzonych w garazu.

Dziekuje bardzo kolegom... Góral.tz i MASATO... za konkretna i fachowa odpowiedz i porade...

Panowie szacunek... :hi:

A tak to wyglada policzone matematycznie... moze sie komus przyda.

Log (0 - n/a)

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej dołożyć licznik z pełnym fisem do tego tempomat i mieć z głowy łamigłówki matematyczne ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej dołożyć licznik z pełnym fisem do tego tempomat i mieć z głowy łamigłówki matematyczne ? :wink:

Masz racje, znacznie prosciej. Ale po to tylko zeby wiedziec ile pali auto, dokladac FIS.

To raczej jest nie oplacalne. Tym bardziej ze FIS, calkiem prawdy nie powie.

Znacznie prosciej zatankowac do pelna, przejechac 900 kilometrow. I za 9 godzin miec odpowiedz.

Pozdrawiam :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem ze temat bedzie taki kontrowersyjny:)

Sprawdzilem termostat i jest ok.

jesli chodzi o spalania z trasy czyli przejechalem 788km z czego 200 czykl miejski wiec nie tak dokladnie sama trasa ale w trasie czyli caly czas autostrada predkosc 120 i łączne spalania 6,85 wiec mysle ze wymiana wisko pomogla i chyba juz nic wiecej z tym spalaniem nie zrobie, automat 4 biegowy chyba poprostumusi swoje spalic.... tylko chyba bedzie mi ciezko sie pogodzic z tymi 8l\100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi spalił 6.75 (mierzone na dystrybutorze, wg fisa 6.6) przy podobnych proporcjach jak Twoje - te dieselki po prostu tyle palą. Z samej trasy wg fisa mam około 5.2-5.3 ale w mieście nadrabia. Fis mi zaniża o około 0.1 po przejechaniu baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi przy pełnym bucie pali 6,83 litra i nie patrzę na obrotomierz tudzież licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...