Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za dużo pali


exil_85

Rekomendowane odpowiedzi

Wymień sobie filtry oleju itp, nie zaszkodzi :) kumpel ma takiego afn-a i mu pali koło 8 litrów. Z odpalaniem i kopceniem rzeczywiście bym obstawiał zły kont wtrysku.

w silniku ,czy w skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sobie filtry oleju
Silniku oczywiście, chodziło mi o filtr powietrze, paliwa.

Dobrze ze sie kolega poprawil. Bo juz zastanawialam sie co ma wspolnego filtr oleju do zaduzego spalania diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ,czy nie robiłeś ostatnio wymiany oliwy w skrzyni np.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec tankowalem dzis i wydaje mi sie ze wymiana wisco dala efekt, bo po za tym ze auto chodzi ciszej to teraz po przejechaniu 700 km i zatankowaniu do pelna wyszlo spalania w cyklu miejskim i w tym 100 w trasie 8l i nie wiem czy jesli chodzi o miasto cos wiecej wskuram, za tydzien jade w trase wiec dodam jakie jest spalanie z samej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomnialem dodac ze bylem na kompie i spalanie przy 80km\h 4 l przy 100km\h 5l przy 120km\h 6l .

PS. A mogłby kolega exil... napisac gdzie byl na kompie, bo ja bym tez chetnie skorzystala z takiego kompa co podaje spalanie przy 80-100 i 120...

Bede bardzo wdzieczna za adres...

Pozdrawiam :smiley:

Koleżanko kochana, kolejny raz czytam Twoja fachowe porady i kolejny raz wychodzi mi coś takiego ":facepalm:"

Nie masz pojecia , nie odzywaj sie, proszę bo Twój ironiczny humor a raczej namiastka tego drazni okropnie.

Tak zachecasz do logów, a sama nie masz pojecia o działaniu VAG'a, mozna tam bez problemu sprawdzić chwilowe zuzycie paliwa, tak samo jak na FIS"ie jesli ktoś go posiada.

---------- Post dopisany at 01:48 ---------- Poprzedni post napisany at 01:46 ----------

Tak wiec tankowalem dzis i wydaje mi sie ze wymiana wisco dala efekt, bo po za tym ze auto chodzi ciszej to teraz po przejechaniu 700 km i zatankowaniu do pelna wyszlo spalania w cyklu miejskim i w tym 100 w trasie 8l i nie wiem czy jesli chodzi o miasto cos wiecej wskuram, za tydzien jade w trase wiec dodam jakie jest spalanie z samej trasy.

jeśli Diesel nie ma 90' to zawsze bedzie duzo wiecej palił, moj AFN żarł 10l jak się grzał do 70'. po zmianie termostatu jest 6-7, to samo w przypadku wiatraka,a jak cały czas chłodzi z wysoką prędkością obrotowa to będzie to samo.

---------- Post dopisany at 01:48 ---------- Poprzedni post napisany at 01:48 ----------

Tak wiec tankowalem dzis i wydaje mi sie ze wymiana wisco dala efekt, bo po za tym ze auto chodzi ciszej to teraz po przejechaniu 700 km i zatankowaniu do pelna wyszlo spalania w cyklu miejskim i w tym 100 w trasie 8l i nie wiem czy jesli chodzi o miasto cos wiecej wskuram, za tydzien jade w trase wiec dodam jakie jest spalanie z samej trasy.

jeśli Diesel nie ma 90' to zawsze bedzie duzo wiecej palił, moj AFN żarł 10l jak się grzał do 70'. po zmianie termostatu jest 6-7, to samo w przypadku wiatraka,a jak cały czas chłodzi z wysoką prędkością obrotowa to będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to podjedz na regionalnego spota, poznaj ludzi to Ci doradza dokladnie.

Ile masz temp na zegarach po dluzszej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomnialem dodac ze bylem na kompie i spalanie przy 80km\h 4 l, przy 100km\h 5l, przy 120km\h 6l .

PS. A mogłby kolega exil... napisac gdzie byl na kompie, bo ja bym tez chetnie skorzystala z takiego kompa co podaje spalanie przy 80-100 i 120...

Bede bardzo wdzieczna za adres...

Pozdrawiam

Koleżanko kochana, kolejny raz czytam Twoja fachowe porady i kolejny raz wychodzi mi coś takiego ""

Nie masz pojecia , nie odzywaj sie, proszę bo Twój ironiczny humor a raczej namiastka tego drazni okropnie.

Tak zachecasz do logów, a sama nie masz pojecia o działaniu VAG'a, mozna tam bez problemu sprawdzić chwilowe zuzycie paliwa, tak samo jak na FIS"ie jesli ktoś go posiada.

Szanowny kolego Danielu

1. Mowa w watku jest o silniku AFN, a osobiscie nie przypominam sobie aby te modele mialy montowany pelny FIS.

A napewno kolega exil go nie ma. I ja tez tego nie mam. Wiec nie mozna sprawdzic sredniej wartosci spalania w tym przypadku.

A VAG pokazuje chwilowe, a nie srednie spalanie. A kolega exil pisze o srednim spalaniu. Tak wiec to dwie rozne rzeczy.

I tak jak to pisza koledzy na forum...

Cyt.

"komputer pokladowy to tylko zabawka,

a spalanie liczy sie tradycyjnymi metodami

czyli tankowanie po korek

jazda 300-400 km i ponowne tankowanie"

2.Jezeli moje porady, ktore Ty uwazasz za niefachowe nie podobaja sie Tobie, to ich poprostu nie czytaj. A nie probuj mnie tu obrazac.

Jest to forum ogolnodostepne i kazdy moze sie na nim wypowiedziec. Ja wypowiadam sie tak jak potrafie.

A mysle, ze jak na kobiete jest to calkiem niezle.

3. A jako laik, chcialam wiedziec, gdzie jest taki komputer, na ktorym mozna sprawdzic stałą (srednia) wartosc spalania przy danej szybkosci.

Mysle, ze tyle zapytac mi wolno na forum...?

Natomiast nie wiem dlaczego Ty to uwazasz za zly zart...! Delikatnie mowiac.

4. Natomiast zebys nie uwazal mnie za tak calkiem "głupia blondynke", ktora sie tu znalazla na forum i nie wie co mowi.

To powiem Ci tak... w VAG-u, w Measuring Blocks w grupie 15 w pozycji 3 mozna sprawdzic tzw. spalanie chwilowe auta.

Ktore jest podane w litrach na godzine, czyli L / h...

Czyli jak widzisz jednak "cos" wiem... o VAG-u.

5. I teraz pytanie do Ciebie jako do super fachowca... Powiedz mi prosze, bo tego nie wiem (niestety) jak to przeliczyc, czyli chwilowe, na srednia wartosc spalania. Podana oczywiscie w litrach na kilometry.

Tak zeby mi wyszlo, ile auto pali litrow przy szybkosci np. 100 km/h...

Kolega exil napisal, ze byl na kompie i wyszlo mu np. 5L przy szybkosci 100... i dlatego pytam gdzie jest taki komp, albo jak to sprawdzic lub obliczyc...

Chyba nikogo tym pytaniem, poza Toba kolego Danielu nie urazilam.

Pozdrawiam milo, Dana

Ps. Moderator tez chcialby wiedziec jak sie to oblicza.

faktycznie zapomnialem dodac ze bylem na kompie i spalanie przy 80km\h 4 l przy 100km\h 5l przy 120km\h 6l przy rozpedzaniu nie wzrasta powyzej 9l wiec wedlog komputera jest ok, spalanie mierze tankując do pełna a licznik nie ma przeklamania w przejechanych kilometrach.

zrób logi.

chociaz, spalanie jest rowniez jakims wyznacznikiem sprawnosci auta ale to tylko ogolnie. jak obliczyles

zuzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w grupie 15 przy rozpędzaniu pokazuje 20L, trochę mało nie:D a przy stówce pokazuje z minusem i w baku ropy przybywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomnialem dodac ze bylem na kompie i spalanie przy 80km\h 4 l, przy 100km\h 5l, przy 120km\h 6l .

PS. A mogłby kolega exil... napisac gdzie byl na kompie, bo ja bym tez chetnie skorzystala z takiego kompa co podaje spalanie przy 80-100 i 120...

Bede bardzo wdzieczna za adres...

Pozdrawiam

Koleżanko kochana, kolejny raz czytam Twoja fachowe porady i kolejny raz wychodzi mi coś takiego ""

Nie masz pojecia , nie odzywaj sie, proszę bo Twój ironiczny humor a raczej namiastka tego drazni okropnie.

Tak zachecasz do logów, a sama nie masz pojecia o działaniu VAG'a, mozna tam bez problemu sprawdzić chwilowe zuzycie paliwa, tak samo jak na FIS"ie jesli ktoś go posiada.

Szanowny kolego Danielu

1. Mowa w watku jest o silniku AFN, a osobiscie nie przypominam sobie aby te modele mialy montowany pelny FIS.

A napewno kolega exil go nie ma. I ja tez tego nie mam. Wiec nie mozna sprawdzic sredniej wartosci spalania w tym przypadku.

A VAG pokazuje chwilowe, a nie srednie spalanie. A kolega exil pisze o srednim spalaniu. Tak wiec to dwie rozne rzeczy.

I tak jak to pisza koledzy na forum...

Cyt.

"komputer pokladowy to tylko zabawka,

a spalanie liczy sie tradycyjnymi metodami

czyli tankowanie po korek

jazda 300-400 km i ponowne tankowanie"

Nie musisz sobie przypominac, gdyz albowiem nie mialo znaczenia jaki motor a jaka wersja wypasu w danym aucie, pozatym mozna dolozyc jak to zrobiłem JA.

Z VAG'iem sie zgodze, chociaz wydaje mi sie, ze w ktorej grupie bylo spalanie w l/km. FIS pokazuje i chwilowe i srednie na 100km.

Nigdzie nie napisałem też, że to jest miarodajna metoda, napisałem że da sie, w odpowiedzi na Twoj ironiczny ton.

2.Jezeli moje porady, ktore Ty uwazasz za niefachowe nie podobaja sie Tobie, to ich poprostu nie czytaj. A nie probuj mnie tu obrazac.

Jest to forum ogolnodostepne i kazdy moze sie na nim wypowiedziec. Ja wypowiadam sie tak jak potrafie.

A mysle, ze jak na kobiete jest to calkiem niezle.

NIE OBRAZAM Cie, po prostu widze, że rzucasz teorie, o ktorych praktycznie pojecia nie masz, a tylko wyczytalas i potem wychodza takie kwiatki.

3. A jako laik, chcialam wiedziec, gdzie jest taki komputer, na ktorym mozna sprawdzic stałą (srednia) wartosc spalania przy danej szybkosci.

Mysle, ze tyle zapytac mi wolno na forum...?

Natomiast nie wiem dlaczego Ty to uwazasz za zly zart...! Delikatnie mowiac.

Nigdzie nie napisałem, że masz nie pytać, tylko żebys nie szerzyła dzikich, nie potwierdzonych teorii.

4. Natomiast zebys nie uwazal mnie za tak calkiem "głupia blondynke", ktora sie tu znalazla na forum i nie wie co mowi.

To powiem Ci tak... w VAG-u, w Measuring Blocks w grupie 15 w pozycji 3 mozna sprawdzic tzw. spalanie chwilowe auta.

Ktore jest podane w litrach na godzine, czyli L / h...

Czyli jak widzisz jednak "cos" wiem... o VAG-u.

:notworthy:

5. I teraz pytanie do Ciebie jako do super fachowca... Powiedz mi prosze, bo tego nie wiem (niestety) jak to przeliczyc, czyli chwilowe, na srednia wartosc spalania. Podana oczywiscie w litrach na kilometry.

Tak zeby mi wyszlo, ile auto pali litrow przy szybkosci np. 100 km/h...

Kolega exil napisal, ze byl na kompie i wyszlo mu np. 5L przy szybkosci 100... i dlatego pytam gdzie jest taki komp, albo jak to sprawdzic lub obliczyc...

Wystarczy FIS właściwie i tempomat(taki tez byl w AFN :decayed:)

Chyba nikogo tym pytaniem, poza Toba kolego Danielu nie urazilam.

Broń Boże nie czuje sie urażony, poprostu nie toleruje teoretyków,ktorzy wszedzie maja coś do powiedzenia a we wlasnych rekach mieli niewiele.

Ps. Moderator tez chcialby wiedziec jak sie to oblicza.

Troche to żałosne, ale jak to mówią: "tonący brzytwy się chwyta". Tak czy inaczej, nie obawiam sie.

faktycznie zapomnialem dodac ze bylem na kompie i spalanie przy 80km\h 4 l przy 100km\h 5l przy 120km\h 6l przy rozpedzaniu nie wzrasta powyzej 9l wiec wedlog komputera jest ok, spalanie mierze tankując do pełna a licznik nie ma przeklamania w przejechanych kilometrach.

zrób logi.

chociaz, spalanie jest rowniez jakims wyznacznikiem sprawnosci auta ale to tylko ogolnie. jak obliczyles

zuzycie?

Sprawdziłeś ten termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego danielom, duzo napisales, ale nic konkretnego.

To Ty rzucasz "dzikie" teorie ktorych nie mozesz potwierdzic.

Ja teorii zadnych nie rzucam, zadalam pytanie. A to jest chyba roznica.

Nie pisz mi tu o FIS-ie, bo ja takiego nie mam.

I kolega exil rowniez, a jakos mu to podobno ktos obliczyl.

I pytanie moje bylo konkretne (ani zlosliwe ani ironiczne) gdzie moge znalezc taki komputer, ktory obliczy ze przy szybkosci 100km/h auto pali mi 5L.

Napisales ze gdybym znala sie lepiej na VAG-u, to bym wiedzial ze to jest mozliwe.

Wiec mowa jest tu o VAG, i skoro napisales ze da sie obliczyc pokazywane przez VAG chwilowe (w litrach na godzine) spalanie, na srednie (w litrach na kilometry). To napisz mi jak to zrobic. Odpowiedz mi jak na mezczyzne ( i podobno fachowca) przystalo a nie pisz do mnie jak baba. O wszystkim i o niczym.

A jako uzytkownik silnika AFN, bez FIS-u, pytam Ciebie. Jak moge obliczyc ile spala mi auto przy szybkosci np. 100 kilometrow na godzine za pomoca VAG-u.

Podpowiem Ci ze odpowiedzi sa dwie.

1.Albo, wzor na obliczenie tego.

2.Albo, nie da sie obliczyc....

I nie rozpisuj sie godzinami na nieistotne tematy. Jesli masz cos do powiedzenia to odpisz konkretnie.

PS. Piszesz ze, cyt. "nie toleruje teoretykow", a jakim Ty jestes praktykiem w wieku 21 lat.

No prosze Ciebie, nie zalamuj mnie.

PS. Uwazasz ze cytowanie Moderatora, to zalosne... nono, super masz podejscie do tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesi Fis potrafi obliczyc spalanie chwilowe na 100km to i moze byc komp z softem ktory to zczyta. W VAG jak mowisz tylko w ltrach na h, choc i tak poszukam tego dokladniej.

Co do mojego wieku, polowe zycia siedze w garazach i warsztatach, pozatym pare lat szkoly. Wiec kochana danu44, nie probuj sie porownywac, bo teoria to nie wszystko :)

koniec OT bo zas moderator sie wykaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest tak jadę na CPN tankuję aż się bieduli uleje potem palę motorownię robię 1000 kilometrów i znów tankuję aż się jej uleje i zawsze wychodzi mniej więcej to samo 60 litrów,ciekawe ile to na 100 km wychodzi:facepalm: ,zastanawia mnie natomiast inna rzecz często gęsto płacę więcej niż poprzednio :decayed:

wszystkim którzy chcą sprawdzić ile im fura pali polecam takie tankowanie, potem z magicznego równania matematycznego można uzyskać wynik w l/km lub gdy ktoś zapamięta ile czasu silnik pracował w l/h :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...