Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na dachu


Narcyz 35

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyjechał krewny z Niemiec do nas , dzisiaj mi zadał pytanie " Czy audi gnije? ". Moja odpowiedź , po dzwonie owszem. Mówi popatrz na rowki w dachu , a tam wzdłuż pełno wrzodów na obydwu stronach dachu.

Czy to jest norma , czy sporadyczny przypadek ?

Auto 1,8T 2003 rok , ma zrobione 53 000 km. ( nie chce go odsprzedać , bo jego córka go później chce ). Z tym że stoi pod chmurką. Audi w Niemczech porobiło zdjęcia i będą go lakierować na ich koszt. A najlepsze jak powiedział przebieg to pytali czy się nie pomylił , a on powiedział w waszym komputerze możecie sobie sprawdzić. Auto tu kupiłem i cały czas inspekcje robię tu u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 starszych rocznikach w tych rynienkach dzieją się czasami takie rzeczy,nie odchodzi dobrze woda,w A4 się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety rdzewieje w tym miejscu, nie ma rady ci co myślą że im nie rdzewieje to niech wyjmą listwy z rynienki i zobaczą co się dzieje pod gumą :decayed:

ja mam B5 z 99 roku i też miałem bąbla hehe ale już zakonserwowane i zamalowane :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zobaczyc jak to wyglada u mnie ale z tego co wiem to nic tam nie mam bo inaczej zauwazylbym przy glinkowaniu czy woskowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, możliwe

mam a4 b6 i dzisiaj właśnie byłem u lakiernika z tym właśnie problemem

powiedział że to norma w a3 i a4 (norma nie znaczy że wszystkie muszą mieć ten problem)

w maju jadę usunąć ten problem do w/w lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, możliwe

mam a4 b6 i dzisiaj właśnie byłem u lakiernika z tym właśnie problemem

powiedział że to norma w a3 i a4 (norma nie znaczy że wszystkie muszą mieć ten problem)

w maju jadę usunąć ten problem do w/w lakiernika

na szczescie mnie to nie dotyczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tam chyba utlenia się ocynk... u mojego ojca w A6C5 też przy tej listwie wyszły pęcherze ale zrobiliśmy to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pokazać jakieś foto, bo dziś oglądałem swój dach i nic nie mogłem zlokalizować - zero rdzy - może mam trochę szczęścia :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tam chyba utlenia się ocynk... u mojego ojca w A6C5 też przy tej listwie wyszły pęcherze ale zrobiliśmy to :wink:

W moim C5 jest to samo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest.

Trzeba szybcie wycinac,zeby to dobrze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację - utlenia się cynk

nasi zachodni przyjeciele mają problem z położeniem powłoki idealnie w miejscu rynienek i tu pojawia się w/w problem a zarazem zarobek dla lakiernika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od konkretnego auta,

jak duzo stoi pod chmurka, jak jest myte, czy pod tą rynienką nie zbiera sie brud,.

spotkałem sie z takim problemem i w a4 B5, i B6, równiez i w a3 z 2001 roku, jednak najwieksza rdza była w B6, z 2002 rokiu

W b5 i a3, pod bąblami jest zdrowy metal,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b6 2002r. ten sam problem, pełno rdzy nad szybą. Lakiernik mówił że należy malować cały dach. Macie jakieś pomysły jak ewentualnie bez malowania całego elementu to zrobić? Może zastosowanie innej uszczelki i częściowe malowanie? Też twierdził że jest to problem Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b6 2002r. ten sam problem, pełno rdzy nad szybą. Lakiernik mówił że należy malować cały dach. Macie jakieś pomysły jak ewentualnie bez malowania całego elementu to zrobić? Może zastosowanie innej uszczelki i częściowe malowanie? Też twierdził że jest to problem Audi.

jaki kolor?? jak dobry lakiernik to poradzi sobie bez malowania całego dachu, mozna tez reszte dachu przecieniowac, i połozyc sam bezbarwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rdza tylko w rynienkach to zabezpieczyc i zaprawic.Nie da sie pomalowac czesci dachu aby nie bylo widac tylko calosc to nie trabancik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiec sprawa wyglada nastepującą w nowszych modelach niestety dachy nie były cynkowane i stąd ten problem :( NIESTETY WSZYSCY SZUKAJA OSZCZEDNOSCI :( niewiem czy wszystkie wersje ale napewno wychodziły besz ocynkowanego dachu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy był poruszany temat rdzewiejących B6 2003-2004 i to w wielu dziwnych miejscach np.ranty błotników ,tylne klapy,drzwi,no to teraz doszedł jeszcze dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak trzeba sie cieszyc ze to nie mercedes....Dopiero bylby placz.Uwazam ze tak sa sporadyczne te przypadki a rdza nie jest razaco wielka jesli sie pojawi.Mialem kiedys okulara i tam rdza atakowala wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Sie zalapalem na dach i blotniki...:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...