Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o rozpiskę pinów licznika UK-NSI audi a4 b5 1995r.


DementorIRL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam audi a4 b5 1.8 ADR z 1995 roku. Siadły mi w nim zegary i pokazują jakieś głupoty. Prawidłowo działa tylko kontrolka ciśnienia oleju. Nie mam narazie kasy żeby oddać je do naprawy lub kupić nowe i póki co chciałem wstawić sobie jakąś diodę, która sygnalizowałaby temperaturę silnika wyższą niż np. 100*C. Czy ktoś z Was posiada rozpiskę pinów do tych właśnie liczników? Są to zwykłe liczniki UK-NSI bez zegara naładowania aku i temperatury oleju. Licznik posiada 2 kostki (2x26pinów) koloru żółtego i niebieskiego. Interesują mnie tylko piny odpowiadające za przekazywanie informacji o temperaturze na zegary. Dodam, że na zegarach pod prędkościomierzem widnieje 8D0 190 A, a na naklejce na obudowie 8D0 919 035 C.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że według schematu połączenie czujnika z masą jest przez licznik czyli jeżeli go wypniesz to automatycznie odłączysz czujnik od masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dalej nie chcecie widzę zadać sobie trudu i poczytać pomiarach temperatury i używanych do tego elementów tylko na siłę chcecie mierzyć U.

W czujniku siedzi termistor i na podstawie zmian temp. zmienia się jego rezystancja, a więc wypadałoby tą wartość pomierzyć dla sprawdzenia. Natomiast

by wykorzystać go do zapalania jakiegoś LED-a a'la wskaźnika temp. należałoby dobudować do termistora kawałek układu pomiarowego z zadanym progiem

temperaturowym po przekroczeniu którego ( czyli jakiejś rezystancji) poda napięcie na Led, układ prosty i szybki do wykonania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ja prawdopodobnie mam tylko jeden czujnik i nie wiem jak on jest zbudowany. Czy ten czujnik posiada w sobie 2 termistory(1 na ecu, 2 na zeary) czy jeden na ecu-> zegary? Jesli posiada jeden na ecu -> zegary to wpinajac tam jakis uklad nie chcialbym zaklocic sygnalu podawanego na ecu.

Wysłane z mojego GT-S5570

---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 07:14 ----------

Z drugiej strony to czujnik temperatury działa podobnie jak potencjometr czyli zwiększa lub zmniejsza rezystancję, a więc zmniejsza i zwiększa napięcie płynące do odbiornika(w tym wypadku liczniki). Kolego wijar jeśli się mylę to mnie popraw bo Ty chyba ogarniasz tematy związane z elektroniką, a ja niestety dopiero chcę się czegoś nauczyć. Możesz mi również podrzucić pomysł takiego układu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...