Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 APU] Jakie tam były montowane silniki 1.8t[kod]


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupic z ebay A4 B6 z silnikiem 1.8t,gosciu jechal na motorway i cos sie stalo z silnikiem.Mowi ze prawdopodobnie rozrzad sie rozsypal,ale nie jest pewien.Wiem ze wystarczy zajrzec,ale to jest anglik.pytanie mam takie jakie tam byly silniki 1.8t montowane[kod]moze kupie jakis inny 1.8 i caly osprzet przeloze,czy 1.8 bez t bedzie sie nadawal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budzie B6 nie było silników 1.8 bez turbiny.....

silniki: AVJ, AMB, BEX, BFB i to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu wygladal mi jak APU,dlatego w poscie napisalem APU.wiem ze 1.8 nie bylo bez turbawki,ale myslalem ze 1.8 ma blok i glowice taka sama?

Bylem zabaczyc te auto,pasek rozrzadu caly.facet powiedzial ze jechal i nagle stracil moc i wkoncu stanol.

Mechanior z AA powiedziaj mu ze moze jakis czujnik na wale czy walku rozrzadu,a moze rozrzad.

Co tam moglo sie wysrac?Dalem juz zaliczke jutro jade z laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim pojedziesz z lawetą to pojedź na początek z Vag-iem......może to a może tamto to wróżenie z fusów. Po to jest Vag żeby z niego korzystać .......bo równie dobrze mogło zabraknąć benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podlaczyc vag-a,normalnie tak bym zrobil ale to auto kupilem na aukcji ebay i bylo opisane jako uszkodzone, ze silnik jest nie sprawny.

I tak nastawialem sie na zerwany pasek.

Fortuny za to nie dalem 700£ to jakies 3000pln,auto przejechalo 90tys mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16395 problem z napinaczem łańcuszka wałków, wiec tu wiadomo czemu silnik nie chce sie obracac

16712 czujnik detonacji 1, bank 1, lub obwod wysokie napiecie ------ Czujnik G61 -------Czujnik spalania stukowego - daje informację do sterownika silnika, i sterownik opóźnia zapłon o 4st. w cylindrze, w którym występuje zjawisko, jeśli spalanie stukowe trwa nadal opóźnia zapłon w pozostałych cylindrach. Po ustaniu spalania stukowego sterownik stopniowo przyspiesza zapłon do wartości nastawczych

16717 Knock Sensor 2 (G66): zbyt wysoki sygnał

ogólnie wydaje mi się ze albo rozrząd przeskoczył, albo łańcuch albo napinacz łańcucha nie wytrzymał, ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni.

Spróbuj dobrać się do walu i pokręcić kluczem, czy silnik się będzie obracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wczoraj probowalem i nic, dzisiaj wykrece swiece i sprobuje jeszcze raz.

a te pozostale bledy?

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 09:44 ----------

sciagnelem pokrywe zaworow i wyglada to tak: http://img40.imageshack.us/img40/5433/20120427035.jpg

Zatarty walek i co teraz?Jak to ugrysc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienić wałek i resztę,co jest uszkodzona-BTW trochę się przypiekł, bo aż kolor zmienił :wink:

Dominik-odpuść sobie-jak chcesz AVJota-to mój jest na sprzedaż-na priva dam więcej info o tym, jeśli jesteś zainteresowany kupnem B6 1,8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem to auto tanio,wlasnie dlatego zeby je zrobic.co to jest[bTW]Glowica chyba do wymiany?jaki 1.8t ma wspolna glowice z AVJ?

Po rozebraniu rozrzadu i probie odrucenia walem w prawo cos blokuje,a w lewo nie.Sciagac glowice czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko, co ma 20 zaworów podpasuje z każdego 1,8 :wink4: jeśli szukasz coś ,żeby zrobić furę-to szukaj wałków od ADRa 1,8-nic nie zaszkodzi je mieć, jak zachce Ci się wrzucać duuuże turbo i atakować moce 250+ koni:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ADRa tylko wałki-głowica nie wiem, na pewno podejdzie każda głowica z 1,8T nawet poprzecznego, co do wałków-z ADRa-są "ostrzejsze" co powoduje większe napełnienie w fazie ssania-reszty chyba nie muszę tłumaczyć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nieposzukasz kompletnego avj-ta ja mialem taki silnik kiedys za 3 zł , po co szukac kombinowac, szukaj na aucie takiego sprawdzisz odpalisz i przekladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś furmankę dla siebie....to ładuj wałki od ADR-a głowicę od AEB i rób kapitalny remont.....koszt wyjdzie niewiele większy a silnik będziesz miał praktycznie nowy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy auto zostawie sobie czy sprzedam,ale raczej chcialbym naprawic nie wielkim kosztem.

Ale jak to jest mozliwe ze wogole walek sie zatarl?Na pokrywie zaworow jest sporo nagaru,chyba nie zmienial oleju na czas.

Ma ktos moze sam naprawiam do B6/B7?

Panowie wlasnie znalazlem na ebay-uk silnik AUQ z leona cupra.[Tanio] Czy on bedzie sie nadawal?

Czy podejdzie mi caly osprzet z mojego AVJ-a.

---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 12:29 ----------

panowie czy ten silnik AUQ Z leona bedzie pasowal,bo aukcja sie skonczy i nie kupie,a jest tanio.

Mam jeszcze na oku ARY,ktory brac?podejdzie caly czy tylko glowica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale ten sinik o ktorym wspomnialem kosztuje tyle co sama glowica u niektorych sprzedajacych.

Zastanawial bym sie jeszcze nad tym ARY,jest nawet tanszy,ale przebieg niewiadomy.

Podejdzie ktorys z tych,chodzi mi raczej o blok z glowica?rzeczy typu kolektory i cala reszte chcialbym przelozyc z mojego AVJ-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko napisz prawdę, chcesz połatać samochód i sprzedać z zyskiem, czy robisz coś dla siebie????? .......bo naprawa samochodu na handel wygląda inaczej niż naprawa dla siebie........często naprawa po taniości nie wychodzi taniej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...