Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło-wymiana.


mprl77

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakegoś czasu sprzęgło się ślizga więc przyszedł czas na wymianę(150000km). W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy warto podjąć sie tego samemu(ze szwagrem mechanikem) na kanale? Wiem, że to poważna robota, ale jakoś nie ufam tutejszym warsztatom(w innym samochodzie naprawili zawieszenie(tuleje) z przodu młotkiem i przecinakiem, zgroza :facepalm: )

2. Jakie sprzęgło? tzn. patrze w internecie i nie mam pewności czy będzie pasować. Niektóre strony nie mają nawet tego modelu auta w wyborze i wyskakuja różne wyniki. Myśle o fabrycznym zamienniku, tylko że nie wiem jaki to numer OEM. Zawsze można rozebrac, a potem szukać. :decayed:

Znalazłem nawet pomocne linki co do wymiany, jeśli sie komus przyda.

http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=248815

http://www.audiworld.com/tech/eng48.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja też sie przymierzam do wymiany i nie wiem czy dam rade, fajne opisy tylko nie wiem czy wszystko się zgadza, tzn. czy trzeba wykręcać rozrusznik? bo widze żeby go odkręcić trzeba zdemontować sprężarke, a no i jeszcze demontaż kata czy potrzebny przecież chyba można odkręcic rurę wydechową za katalizatorem? Może ktoś podzieli się doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie (AVJ) mechanik wymieniał z poziomu podłogi, bo nie ma kanału-na lewarkach i dał radę-więc czemu Wy mieli byście nie dać?

marka sprzęgła w Audi -LUK,SACHS

tu masz numer tarczy sprzęgła 06B141031M

docisk 06B141117D 028141117X

łożysko 012141165E

jeśli się ślizga-to tylko to wymienić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robił to z poziomu podłogi to mu naprawdę można współczuć..:doh: Wiem co mówię, bo właśnie u siebie wymieniałem z kanału. Przy montażu docisku przyda się specjalny przyrząd do jego wciśnięcia przed dokręceniem do dwumasy i ustawienia tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do dyspozycji szwagra z doświadczaniem i kanał,czyli to tak jakbyś auto oddał do zaufanego warsztatu tyle że powinno być taniej,życzę przyjemnej i wydajnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha. Tylko znając nasze zacięcie do takich garażowych robót, to pewnie auto będzie miesiąc stało na kanale. :grin: Podobnie było z wymianą przednich amortyzatorów. Cieżko było cokolwiek odkręcić. Śruby nie ruszane od fabryki. Bylo trzeba parę dni pryskać WD aby sie ruszyło. A jak już wstawiliśmy nowe(Bilstein), to okazało sie, że jeden kołacze(minimalny luz na misce). No i znów rozkręcanie. A to na reklamację czekać 3 tyg. lol. Kupiłem KYB i wszystko gra. Dobrze, że kasę sklep zwrócił za 1 amortyzator. I tak jeżdżę, lewa KYB, prawa Bilstein(oba o podobnych parametrach, ponoć).

A co do sprzęgła, to jeszcze się wstrzymam z zakupem. Najpierw sie rozbierze, Później zamówi. Sprawdzałem to 06B141031M i wyskakuje, że powinno pasować. Ale też znajduję wyniki, że tarcza ma 240mm(06B141031M 228mm)http://www.arwit.pl/TDZamow.aspx?a=5106005&b=0260&e=000004270&k=00005,04731,18363&g=00479&p=0100050,0100051&n=0100051&t=1&towkod=&tab=1. Auto z usa, to może jakieś inne normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...