Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi


kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z klimatyzacją. Nawiew działa, ale tylko ciepłe powietrze leci. Po włączeniu klimatyzacji praktycznie nic się nie dzieje - nie ma tego charakterystycznego dźwięku załączania się sprężarki i spadania obrotów. Wiatrak nie kręci się, nie ma też charakterystycznego syczenia gdy auto jest gaszone. Jedynie podczas włączania/wyłączania klimy w okolicach schowka słychać jakieś dźwięki jakby silniczka jakiegoś i powietrza.

VAG nie pokazał błędów, na klimatroniku na kanale 1c pokazuje błąd 22.1

Węże od klimy ciepłe, klima nabijana 8 miesięcy temu, środek niby jest.

Wygląda jakby się sprężarka w ogóle nie włączała, ma to jakiś związek z tym niepracującym wiatrakiem ?

Co to może być? co jeszcze (i jak?) sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2075639.html

poczytaj, może sam do czegoś dojdziesz, poczytaj o tym błędzie 22.1 wpisując w google

---------- Post dopisany at 18:16 ---------- Poprzedni post napisany at 18:14 ----------

http://www.audimania.eu/forum/viewtopic.php?t=7792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że masz mało czynnika. Masz typowe objawy takiego stanu rzeczy. Klima Ci po prostu nie startuje (tym samym i wiatrak stoi). Podjedź do jakiegoś serwisu i nabij układ (najlepiej z kontrastem). Niech powiedzą Ci, ile uzupełnili. Po 8 miesiącach ubytek powinien być praktycznie niezauważalny. Po czym w ogóle wnioskujesz, że czynnik jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum, że ktoś sprawdzał wciskając śrubokrętem w te otwory w przewodach do napełniania, niby jak jest ciśnienie to środek jest. No ale chyba będzie potrzeba podjechać, napiszę co i jak jak się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też tak sprawdziłem, a jak podjechałem do serwisu, to się okazało, że czynnika zostało 100g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabij azotem jakies 15 atmosfer i popatrz czy ubedzie cisnienie,niektore warsztaty tak robia.Bo samo sprawdzenie prozni przez maszyne do klimy to mala lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć, ale problem szybko powróci. Jeśli nieszczelność jest mała, to maszyna jej nie wykryje. Jeśli dobiłeś czynnik z kontrastem, to podjedź do nich za jakiś czas i niech dokładnie przejrzą cały układ pod ultrafioletem. Może będziesz miał więcej szczęścia i szybko zlokalizujesz wyciek. Ja szukam dziury już drugi sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć, ale problem szybko powróci. Jeśli nieszczelność jest mała, to maszyna jej nie wykryje. Jeśli dobiłeś czynnik z kontrastem, to podjedź do nich za jakiś czas i niech dokładnie przejrzą cały układ pod ultrafioletem. Może będziesz miał więcej szczęścia i szybko zlokalizujesz wyciek. Ja szukam dziury już drugi sezon :)

Szczelność była sprawdzana taką metodą jak pisał kolega jesper74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jednak taki ubytek gazu znikąd się nie bierze. Życzę, aby tym razem pohulała dłużej :)

Ossek, a parownik miałeś sprawdzany pod kątem wycieków?

Położyłem kartkę pod miejsce wycieku skroplin. Następnego dnia była mokra, ale czyściutka - zero śladów barwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tego barwnika nie zobaczysz gołym okiem tylko pod światłem UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zauważyłbym dwa różne rodzaje cieczy na kartce. Dla pewności prześwietlę jeszcze tę kartkę pod UV.

Nie róbmy już koledze bałaganu w wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...