Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Oszczędzanie funduszy

Ile byś odkłądał zł miesięcznie ? 51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile byś odkłądał zł miesięcznie ?

    • 100
      9
    • 150
      2
    • 200
      11
    • 250
      5
    • 300
      8
    • 400
      5
    • więcej
      11

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Chciałbym się Was zapytać ile byście byli w stanie odkładać miesięcznie środków wiedząc, że nie można ich ruszyć przez 10 lat.

Nie wnikajmy, że te środki będą obracane przez biuro maklerskie.

To mają być środki wolne i inwestowane długoterminowo

Opublikowano

Przepraszam, ale nie orientuje sie w temacie i dlatego moja niewiedza moze byc irytujaca. Zakladajac, ze jestem w stanie odkladac 100zl, to te wplaty musza byc dokonywane co miesiac tak? Nie moglbym przykladowo zaplacic raz, np za 3 miesiace w przod, itp itd? Czy trzeba odkladac co miesiac po 100?

Opublikowano
  • Autor
Przepraszam, ale nie orientuje sie w temacie i dlatego moja niewiedza moze byc irytujaca. Zakladajac, ze jestem w stanie odkladac 100zl, to te wplaty musza byc dokonywane co miesiac tak? Nie moglbym przykladowo zaplacic raz, np za 3 miesiace w przod, itp itd? Czy trzeba odkladac co miesiac po 100?

Odnosnie samego systemu oszczedzania napisze pozniej. Co do wplat to mozna wplacic calosc, mozna odlakadc miesiecznie, mozna nadplacac. Jeszcze chila i bedzie wszystko wyjasnione.

Opublikowano

Czekam z niecierpliwością o co tu chodzi :naughty:

Opublikowano

Czemu pytasz? Masz jakąś ofertę czy coś?

Opublikowano

ja moge milion :)

Opublikowano

Mysle ze 1000 zl jakos.

Opublikowano

Poprosze o szczegóły, bo może nie warto tracić czasu i juz zacząć oszczędzać.

Jeśli 100 zł miesięcznie to:

100x12x10=12000zł

jeśli włozyło by się to teraz na lokate np na 5% bez belki to:

12000x0,05x10=6000zł czyli połowe tego co teraz sie ma, analogicznie jeśli 100.000zł to po 10 latach 50tys zł

Jakie zyski Ty proponujesz i czy tak samo gwarantowane jak w banku?

Opublikowano
  • Autor
Poprosze o szczegóły, bo może nie warto tracić czasu i juz zacząć oszczędzać.

Jeśli 100 zł miesięcznie to:

100x12x10=12000zł

jeśli włozyło by się to teraz na lokate np na 5% bez belki to:

12000x0,05x10=6000zł czyli połowe tego co teraz sie ma, analogicznie jeśli 100.000zł to po 10 latach 50tys zł

Jakie zyski Ty proponujesz i czy tak samo gwarantowane jak w banku?

1. Nigdy nie bedziesz mial lokaty na 10 lat

2. Nie doliczyles inflacji

3. Za bardzo ufasz reklamom

W tym produkcie min wjazd to 3k rocznie.

Opublikowano

hornet rozpiszesz sie czy cały czas zagadkami bedziesz walił??

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze ni. Powaznie zainteresowanym osoba udziele informacji droga mailowa.

Opublikowano

No to czekam na PW bo pracuje w UK a pieniadze i tak wysyłam do PL i leżą na koncie lub na śmiesznych lokatach.

Opublikowano
Poprosze o szczegóły, bo może nie warto tracić czasu i juz zacząć oszczędzać.

Jeśli 100 zł miesięcznie to:

100x12x10=12000zł

jeśli włozyło by się to teraz na lokate np na 5% bez belki to:

12000x0,05x10=6000zł czyli połowe tego co teraz sie ma, analogicznie jeśli 100.000zł to po 10 latach 50tys zł

Jakie zyski Ty proponujesz i czy tak samo gwarantowane jak w banku?

1. Nigdy nie bedziesz mial lokaty na 10 lat

2. Nie doliczyles inflacji

3. Za bardzo ufasz reklamom

W tym produkcie min wjazd to 3k rocznie.

Ale co roku można założyc kolejną i nie wpłacając 12tys tylko już 12600zł

To może też być na przykładzie konta oszcz 4,5%-19%belki ( o takie konto darmo nie problem)

po roku ok 12440zł

po 2 latach 12890zł itd

Jeśli 3tys rocznie to 250 miesięcznie...wiec poprosze PW

Opublikowano
  • Autor
Poprosze o szczegóły, bo może nie warto tracić czasu i juz zacząć oszczędzać.

Jeśli 100 zł miesięcznie to:

100x12x10=12000zł

jeśli włozyło by się to teraz na lokate np na 5% bez belki to:

12000x0,05x10=6000zł czyli połowe tego co teraz sie ma, analogicznie jeśli 100.000zł to po 10 latach 50tys zł

Jakie zyski Ty proponujesz i czy tak samo gwarantowane jak w banku?

1. Nigdy nie bedziesz mial lokaty na 10 lat

2. Nie doliczyles inflacji

3. Za bardzo ufasz reklamom

W tym produkcie min wjazd to 3k rocznie.

Ale co roku można założyc kolejną i nie wpłacając 12tys tylko już 12600zł

To może też być na przykładzie konta oszcz 4,5%-19%belki ( o takie konto darmo nie problem)

po roku ok 12440zł

po 2 latach 12890zł itd

Jeśli 3tys rocznie to 250 miesięcznie...wiec poprosze PW

Zacznij tą kombinację. Doczytaj co to małym drukiem napisane przy lokatach. Do pewnej kwoty to obowiązuje więc i zazwyczaj jest to 5 tys zł więc nie wpłacisz 12tys.

Jeszcze do kosztów oprócz belki dolicz inflację czyli kolejne ok 5% w plecy. Lokaty w bankach są robione po to, żeby Bank pozyskał fundusze do obrotu a dał zarobić jak najmniej.

Produkt oszczędnościowy nie mam belki ponieważ jest ubrany jako ubezpieczenie. Dzięki naszemu prawu jeszcze można stosować takie triki.

Opublikowano

Hornet ale zadałeś wszystkim zagadkę :decayed: Co do sumy oszczędzania powinno to być około 8-10% swojej wypłaty. Dlaczego akurat tyle :question: Bo po kilku miesiącach strata takiej dokładnie kwoty będzie już dla nas niezauważalna a jednocześnie nie obniży to w sposób znaczący naszego standardu życia. Każda osoba zajmująca się długoletnim oszczędzaniem środków pieniężnych powinna Ci to powiedzieć :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Niech myślą. 8-10% to bardzo ale to bardzo asekuracyjne inwestowanie. 10-20% jest bardziej odczuwalne zarówno w oszczędzaniu jak i w portfelu. Dlatego osoba podejmująca decyzję o oszczędzaniu powinna to przemyśleć dokładnie. Każdy podejmuje świadomie decyzję i nie jest przymuszany do niczego :decayed: Ja jeszcze ostrzejszy wariant sobie wybrałem a bałem się jak cholera... teraz nie żałuję bo już się przyzwyczaiłem że danej części pieniędzy po prostu nie widzę. To nie będzie dla mnie a dla mojego synka. Myślę, że jak będzie szedł na studia to już coś na start będzie miał.

Opublikowano

Napisałem że można załozyć konto oszczędnościowe na 4.5% a tam jest wiekszy próg np 20-30% i mozna np załozyc 3 takie konta a sa tez takie bez ograniczeń. Wiem że to zżera inflacja ale lepsze to niż ma leżeć w skarpecie.

Hornet napiszesz co to za oszczędzanie czy bedziesz tak kręcił aż w końcu temat ucichnie?

Opublikowano

Po co zakładać konto na 4,5% skoro inflacja z 2011 wyniosła 4,6% :question: Większość takich kont nawet nie ma wliczonej indeksacji

Opublikowano
Po co zakładać konto na 4,5% skoro inflacja z 2011 wyniosła 4,6% :question: Większość takich kont nawet nie ma wliczonej indeksacji

No ale jesli ktos ma drobne oszczędności które narazie nie sa potrzebne a może beda potrzebne za miesiąc a może za rok to ma wrzucic do skarbonki? Chyba że ktoś zaproponuje cos lepszego.

Opublikowano

Biorąc pod uwagę, że tracisz to ja bym wolał trzymać w skarbonce

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.